Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S7 Wykryto wilgoć

(Temat utworzony: 14-08-2017 12:23 AM)
24772 Wyświetlenia
Psycho1
First Poster
Opcje

Witam,

Od rana telefon przy próbie ładowania pokazuje że wykryto wilgoć w porcie USB. Ok, czujnik działa.

Ale problem polega na tym, że żadnego kontaktu nie było. Wczoraj jeszcze jadąc autem i korzystając z nawigacji telefon ładował się normalnie. Od rana nie chce się ładować. Czy ktoś ma pomysł co zrobić? Telefon niestety padł (0% BATERI).

Pozdrawiam

0 Like
6 Odpowiedzi
WolF
Voyager
Opcje

oczyść port USB w telefonie z kurzu...

W nim zbiera się wilgosć i tel pokazuje taki komunikat.

0 Like
Grzana_Pl
First Poster
Opcje

Witam, podepne się do tematu ponieważ mój SGS 7E wczoraj wieczorem wyrzucił identyczny komunikat. Przelezał do rana i nadal to samo. Wzrokowo sprawdziłem wlącze i nie widziałem tam jakichś strasznych zabrudzen ani zbitków kurzu ale na wszelki wypadek najpierw  suchym pędzelkiem przeczyściłm port w tel. Nadal brak poprawy. Wziąłem wiec contacx i zmoczyłem pałeczkę do uszu i delikatnie przeczyściłem port jednak dalej nic.

Czy to znaczy, ze pozostaje mi oddac tel na gwarancję ? (kupiony w grudniu 2017 lub styczniu 2018 na morele.net)

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Grzana_Pl,

Jeśli telefon nie miał kontaktu z wodą, komunikat o wilgoci w procie USB może wynikać z błędu oprogramowania lub usterki czujnika.


W pierwszej kolejności warto zabezpieczyć dane wykonując kopię np. poprzez Samsung Account. Następnie, w przypdku gdy bateria na to pozwala przywróć ustawienia fabryczne, w celu wyeliminowania ewentualnych błędów oprogramowania. Ostatni krok to skierowanie do serwisu.

0 Like
Grzana_Pl
First Poster
Opcje

Problem w tym, że bateria padła, nie wiem czy podłączenie do komputera coś da, żeby chociaż zabezpieczyć dane.

Nie właśnie tel nigdy nawet nie był zachlapany wodą, nie byłem z nim na basenie, saunie czy gdziekolwiek indziej gdzie wilgotność jest ponadprzeciętnie duża .

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Grzana_Pl

W celu podjęcia próby zgrania danych, konieczne będzie wcześniejsze naładowanie telefonu.

Pozostaje więc skorzystanie z ładowarki bezprzewodowej. Może ktoś ze znajomych takową posiada?

0 Like
Grzana_Pl
First Poster
Opcje

Niestety nie . No nic pomyśle jak wybrnąć z tej patowej sytuacji .

0 Like