Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A3] SM-A300FU Problem z GPS po aktualizacji.

(Temat utworzony: 24-12-2017 12:43 AM)
1808 Wyświetlenia
rp8
First Poster
Opcje

Po aktualizacji do Androida 6.0.1 zaczęły się moje problemy z GPS. Wygląda to tak że zazwyczaj nie działa niezależnie od aplikacji. Jeżeli zdarzy już mu się działać to często się zamraża. Wiem że nie jest to pojedynczy przypadek. Jest na to jakieś rozwiązanie?

0 Like
6 Odpowiedzi
WolF
Voyager
Opcje
A po aktualizacji przywracałeś ustawienia fabryczne? Jak tak i dalej nie działa to udaj się do serwisu, albo spróbuj zaktualizować oprogramowanie układowe.
0 Like
Dariko
First Poster
Opcje

Zauważyłem u siebie równiez zauważyłem ten sam problem. Automapa szybko i prawidłowo łapie sygnał gps. Niestety później czesto wystepuje cykl ciagłego gubienia sygnału i zawieszania się aplikacji (dokładfnie nawigacji). Próbowałem wielu sposobów: GPS Status do przyspieszenia łapania sygnału - nie pomaga; GPS lock - do zablokowania działania GPS - nie pomaga na długo; ustawienie trybu "tylko GPS" - czasem nieco pomaga, ale nie na długo; przełączenie w tryb samolotowy - czasem nieco pomaga, ale nie na długo.  Co ciekawe na nawigacji google  wszystko działa dobrze. Ale czemu inne programy (Automapa, Locus) maja problem z GPS??? Wydaje mi się, że problem leży po stronie systemu Android.

Telefon oddałem na gwarancję, oczywiście serwis nie widzi problemu. Fakt sygnał łapie szybko, ale problemy pojawiaja się podczas nawigacji, wiec ciężko jest cokolwiek udowodnić.

Jezeli ktoś zna rozwiazanie problemu to proszę o pomoc.

0 Like
kos30
First Poster
Opcje

Ja też mam ten sam problem. Nie tego czy da rady naprawić się ten problem przez pobranie i zainstalowanie świeżego romu.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Możesz spróbować "świeżej" instalacji.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Rafalragan
First Poster
Opcje

Kiedyś miałem taki problem i dzwoniłem w tej sprawie na infolinię Samsunga. Doradzono mi przywrócić ustawienia fabryczne. O dziwo pomogło. Teraz, po roku, mam ten sam problem. Zobaczymy czy pomoże raz jeszcze.

0 Like
Members_bztNWtd
First Poster
Opcje

U mnie pomogło przejście na nawigację w wersji "go". Telefon już się tak nie nagrzewa i sygnału gps nie gubi. Oczywiście funkcjonalność jest ograniczona i nie ma mowy o innych aplikacji w tle, ale do celu prowadzi.

0 Like