Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Root. OEM unlock

(Temat utworzony: 18-11-2017 01:55 PM)
17773 Wyświetlenia
Davidofx
Pathfinder
Opcje

Witam. 

Pytanie głównie do specjalistów Samsung i znawców tematu. 

W ustawieniach programistycznych zniknęła opcja odblokowanie OEM. 

Czemu zniknęła i kiedy się pojawi lub co trzeba zrobić żeby się pojawiła (Słyszałem że 7 dni trzeba czekać). 

15 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A co ma wspólnego z tym root?
Ponadto warto napisać więcej informacji. Kiedy zniknęła, czy coś robiłeś przed, czy po aktualizacji? A skoro napisałeś o root'cie, to może instalowałeś jakiegoś customa?
Im więcej tym lepiej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Davidofx
Pathfinder
Opcje

Root ma dużo wspólnego. Np to że nie zrootujesz, nie wgrasz custom recovery nic poza oficjalnym binarem.Pytam o oem a nie o root.  Próbowałem wgrać tzn wgrałem Roma i przywróciłem backupu twrp wszystko ale po wyłączeniu telefonu info i binarach wiec powrót do oryginału Romu i czekać trzeba 7dni z tego co się dowiedziałem od znawców z xda.

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Tak jak myślałem, namieszał custom. No cóż, one nigdy nie były i nie będą doskonałe :face-with-tears-of-joy: Nigdy takiego nie uświadczyłem w mojej długoletniej zabawie z urządzeniami Samsunga. Zawsze było jakieś "ALE". :face-with-tears-of-joy: :face-with-tears-of-joy: :face-with-tears-of-joy:
Napiszę tak. Twoje działania na urządzeniu naruszają zapisy gwarancyjne, a w związku z tym, iż jest to oficjalne forum Samsunga nie możemy odnieść się do twoich działań. :winking-face:
Myślę, że w sieci jest dużo odpowiedzi na temat zasiniałej sytuacji. :winking-face: Skorzystaj z podpowiedzi wujka google.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Davidofx
Pathfinder
Opcje

Nie custom namieszal. I widać że nie wiesz co namieszalo dlatego prosiłem o komentarze osoby które się znaja. Ja używam custom Romów na wszystkich swoich Galaxy. Najważniejszym dlaczego używam to to że telefon jest mój i ja rządze jak ma działać i co ma w nim działać, szczególnie reklamy które mogę wyłączyć dzięki root. Robienie kopi bezpieczeństwa w telefonie wszystkich danych czego Samsung Cloud i smartswitch nie potrafią.  Nie będę się rozpisywać o innych zaletach bo jest ich bardzo dużo. Jak bym chciał mieć zablokowane wszytsko to bym używał iPhone. Pozdrawiam 

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje
Davidofx,

Z tego co udało mi się ustalić, po flashowaniu systemu opcja ta faktycznie wraca po około 7-dniowym okresie 'karencji', także powinna ona niedługo pojawić się ponownie.

Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Davidofx
Pathfinder
Opcje

Jak milo ze w koncu komentarz osoby ktora zna sie na temacie a nie opowiada o nie istotnych rzeczach typu gwarancja i ile to ALE miał do cf :smiling-face:

DamianK dzieki za potwierdzenie . Czy orientujesz sie czy to jednorazowy wybryk czy mozna sie znow spodziewac znikniecia oem w dev??

0 Like
Rozwiązanie
Damian K
Hotshot
Opcje
Davidofx,

Dopóki nie będziesz flashował custom rom na nowo, sytuacja po upłynięciu wyżej wspomnianego okresu nie powinna się powtarzać. Natomiast podejrzewam, że zależy to też od kompilacji, jaką instalujesz. Różne custom rom mają różne funkcje i ograniczenia.

Pamiętaj jednak, że na tym forum nie możemy oferować wsparcia dotyczącego nieoryginalnego oprogramowania. Takie wsparcie niemal zawsze jednak świadczą jego autorzy i deweloperzy.

Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Polandbartek
First Poster
Opcje

Witam  czy ktos pomorze nie mam juz sily do tego , mam s9plusa g965f/ds  wgralem mu system  factory  binary 2  i nie mogo softa wgrac wogole , oem unlocking mam  wlaczony lecz nie moge go ani wlaczyc ani wylaczyc jest szary , przy wgraniu przez softa  telefon sie tylko resetuje. nie mam juz sily co mam zrobic ?

 

Post edytowany z uwagi na wzmiankę o programie pozwalającym na ingerencję w oprogramowanie, co jest niezgodne z zapisami karty gwarancyjnej. /RadekK

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Polandbartek  Czy nie lepiej jest udać do serwisu i wgrają Ci za kilka złotych a poza tym nie pomagamy na oficjalnym forum Samsung.

Czy mam racje @RadekK ? co napisałem ?

0 Like