Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kalendarz samsung w Galaxy S8

(Temat utworzony: 07-09-2019 03:09 PM)
3482 Wyświetlenia
Numernabis
Pathfinder
Opcje

Witam

Kalendarz, przed aktualizacjami, jakiś czas temu był przycisk "synchronizuj" i klaendarz synchronizował się z kontaktami i wszelkie dodane do kontaktu wydarzenia (urodziny, imieniny, rocznica itp) automatycznie wchodziły do kalendarza, teraz nie mogę znaleźć tej opcji, jak zsynchronizować kontakty z kalendarzem?

0 Like
17 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Przydałoby się więcej informacji, jaki masz teraz soft telefonu (G950FXXU5DSFB), ale tez wersję kalendarza. 

0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje
No iniestety, kalendarz nie poinformował mnie o wydarzeniu jakim są urodziny które to zostało zaplanowane na dzisiaj, to znaczy dodał sobie sam do kalendarza synchronizując się z kontaktami.
Po co ta opcja skoro nie funkcjonuje? Mam teraz ręcznie każde z wydarzeń zsynchronizowanych z kontaktów ręcznie modyfikować?
To w starej poczciwej Nokii nie było z tym problemu, przenosiłem kontakty z telefonu na telefon, synchronizowałem z kalendarzem kontakty i miałem powiadomienia o urodzinach, rocznicach zawsze z dźwiękiem o ustalonej porze.
0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje
OK.
Proszę:
Wersja ONE UI:
1.0

Wersja systemu Android:
9

Wersja jądra:
4.4.111-16290088

Wersja kalendarza:
10.5.05.1
0 Like
Numernabis
Pathfinder
Opcje
Witam.
Jest to ewidentnie wina kalendarza, zainstalowałem aCallendar i ten po synchronizacji z kontaktami dodał wszystkie urodziny i imieniny i informuje mnie alarmem o danej konkretnej imprezie/rocznicy, dodałem testowo nową w kontaktach i otrzymałem alrarm o zdefiniowanej dla tego rodzaju zdarzenia godzinie i dacie.
0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Numernabis dzięki za tak dokładny opis sytuacji. Przekazałam Twoje wiadomości do osób, które zajmują się oprogramowaniem. Dam znać co dalej, gdy uzyskam odpowiedź :smiling-face:

Numernabis
Pathfinder
Opcje
Dziękuję bardzo.
Mam nadzieję, że to będzie miało pozytywny wpływ na tą apkę, bo poza tą niedogodnością jest bardzo przyjemna i intuicyjna i co ważne dla niewidomych dość prosta w obsłudze.
0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@Numernabis,

deweloperzy sugerują skorzystanie z funkcji ustawiania alarmów dla wszystkich wydarzeń całodniowych (Kalendarz> Trzy kreski w lewym górnym rogu> Ustawienia> Ustawienia alertu> Wydarzenia całodzienne).

 

Póki co uważają, że dodanie funkcji automatycznego ustawiania alertów dla zsynchronizowanych wydarzeń całodziennych mogłoby denerwować część użytkowników, którzy nie widzą konieczności alertów.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Numernabis
Pathfinder
Opcje
@Damian K
Mam ustawione dla całodziennych wydarzeń alarm o 10:00 i nie alarmuje mnie o urodzinach i imieninach pobranych z kontaktów., co aCallendar robi bez zająknięcia.
Jeśli deweloperzy twierdzą, że mogłoby to denerwować użytkowników to przecież mogą dodać opcję, aby synchronizowane wydarzenia z kontaktów były bez alarmu,.
Tak sobie pomyśl, przykładowo, mam 700 kontaktów, ludzie mają więcej, niech tylko 200 ma wpisane urodziny i imieniny, po przejściu na nowy telefon wpisuj to ręcznie, i jeśli to osoba widząca będzie robić to i tak trochę to zejdzie, imieniny i urodziny dla każdej z 200 osób to 400 wpisów kalendarz, a co dopiero osoba niewidoma posługując się "gadaczką". a tak importujemy jedynie skopiowane kontakty i potem tylko synchronizacja kalendarza i po kłopocie.
0 Like