Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić typ połączenia USB na telefonie

(Temat utworzony: 31-12-2018 02:48 PM)
8545 Wyświetlenia
SChyba
First Poster
Opcje

Witam,

 

Potrzebuję możliwości włączenia połączenia PTP między komputerem a komórką.

Domyślnie jest włączone chyba tylko ładowanie bateri, ponieważ po podłączeniu nie wyskakuje żaden komunikatu na komórcę, że został podłączony (jedynie ładuje baterie), a na komputerze nie wyskakuje podłączony telefon pod urządzeniami z wymiennymi nośnikami pamięci.

 

- Debugowanie USB jest włączone

- próbowałem zmieniać kable jak i podłączane porty

 

Wszystkie pomoce wskazują, że wystarczy włączyć debugowanie albo po prostu podłączyć komórkę pod PC, i wtedy wyskoczy komunikat na komórcę w której będę mógł zmienić połączenie USB. jednak w mmoim przypadku nie działa

0 Like
13 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@SChybaNie będę wnikał ale użyj tego programu"driver booster" i zaktualizuj sterowniki.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@SChyba Jeżeli aktualizacja sterowników kończy się niepowodzeniem, okna w wersji z bazarku, być może brakuje brakuje biblotek systemowych aby w pełni zakończyć proces instalacji?

W tych czasach...:smiling-face-with-sunglasses:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Orghal
First Poster
Opcje

Witaj,

też z tym bzdurnym Androidowym problemem walczyłem. Sprawa okazuje się prosta jednak programiści tego systemu uznali że rodem z window$a wszystko należy komplikować. Zrób tak (odoszę się do wersji angielskiej, polska z natury jest zwalona, tłumacze naćpani albo i więcej):

- jeśli nie masz włączonego Debug Mode kliknij 7 razy w: Settings -> About device -> teraz wyjdź z opcji About device (na górze)

- pojawi się nowa ikonka w ustawieniach Developer optios (klik)

- poniżej będzie USB configuration - zwykle ustawione na Charging, zmień na MTP lub co Tobie tam pasuje

- Done :smiling-face:

0 Like
Orghal
First Poster
Opcje
yyyyhm no tak za szybko pisane, 7x w pozycje Build number jak cos, która znajduje się w About device
0 Like