Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy S7 - wiesza się / konieczny reset

(Temat utworzony: 10-12-2017 01:15 PM)
40830 Wyświetlenia
marcin_msg
Journeyman
Opcje

Dzień dobry,

Od dwóch tygodni posiadam SG S7.

 

Przez te 2 tygodnie już 4 razy zdarzyło się coś takiego, że ekran telefonu był wyłączony. Początkowo myślałem, że telefon po prostu się rozładował, jednak naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku, jak też podłączenie do ładowarki nie przynosiło żadnych efektów.

 

Dopiero zrestewanie telefonu (power - home - głośność) umożliwiło jego ponowne uruchomienie i wtedy dopiero telefon "odżył".

 

Myślałem, że jest to spowodowane aplikacją AccuBattery, więc ją odinstalowałem, jednak po paru dniach telefon ponownie zamilkł pomimo poziomu naładowania na ok 60%. Dopiero reset go uruchomił.

 

Po tym zresetowałem cały system w telefonie przypuszczając, że jakaś aplikacja może powodować takie zachowanie telefonu.


Niestety dzisiaj ponownie telefon "zamilkł" i dopiero uruchomił sie po resecie.

 

Czy ktoś spotkał się z takim problem czy po prostu muszę oddać telefon do serwisu?

 

 

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
marcin_msg
Journeyman
Opcje

Dziękuję za szybką reakcję.

 

Do tej pory standardowo resetowałem ustawienia z menu telefonu. 

 

Zrobiłem hard reset z menu recovery, z kopii zapasowej przywróciłem tylko kontakty i sms-y bez żadnych aplikacji. 

(Nie)stety muszę parę zainstalować, bo są mi niezbędne do pracy i zobaczę jak sytuacja się rozwinie.

 

Tak jeszcze przypomniało mi się, że kiedy za pierwszym razem coś takiego mu się przydażyło, to telefon był bardzo rozgrzany, a jak dzwoniłem do siebie, to nie włączyła mi się skrzynka (kiedy normalnie przy wyłączonym telefonie włącza mi się od razu skrzynka), tylko był normalny sygnał, oczywiście telefon nie reagował. 

 

Niemniej zobaczę co będzie teraz. 

 

Jeszcze raz dziękuję za szybką reakcję.

marcin

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

0 Like
9 Odpowiedzi
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @marcin_msg

 

W jaki sposób resetowałeś system? Jeśli z pozycji menu telefonu to sugeruję wykonać jeszcze hard reset z menu recovery.

 

Dodatkowo żeby mieć pewność, że problemu nie powoduje zewnętrzna aplikacja przetestuj działanie telefonu w trybie bezpiecznym. Przy włączaniu telefonu, kiedy pojawi się logo Samsung przytrzymaj przycisk VOL-.

Telefon włączy się jedynie z fabrycznie pre-instalowanymi aplikacjami.

 

W wypadku dalszych problemów skontaktuj się z serwisem. Najbliższy znajdziesz na stronie: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

 

 

Rozwiązanie
marcin_msg
Journeyman
Opcje

Dziękuję za szybką reakcję.

 

Do tej pory standardowo resetowałem ustawienia z menu telefonu. 

 

Zrobiłem hard reset z menu recovery, z kopii zapasowej przywróciłem tylko kontakty i sms-y bez żadnych aplikacji. 

(Nie)stety muszę parę zainstalować, bo są mi niezbędne do pracy i zobaczę jak sytuacja się rozwinie.

 

Tak jeszcze przypomniało mi się, że kiedy za pierwszym razem coś takiego mu się przydażyło, to telefon był bardzo rozgrzany, a jak dzwoniłem do siebie, to nie włączyła mi się skrzynka (kiedy normalnie przy wyłączonym telefonie włącza mi się od razu skrzynka), tylko był normalny sygnał, oczywiście telefon nie reagował. 

 

Niemniej zobaczę co będzie teraz. 

 

Jeszcze raz dziękuję za szybką reakcję.

marcin

0 Like
marcin_msg
Journeyman
Opcje

No niestety, dzisiaj znów wystąpił ten błąd, czyli idę z telefonem do serwisu.

 

Pozdrawiam serdecznie,

marcin

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
To jeszcze zapytam, a jak tam z aktualizacjami? Czy masz najnowszą wersję systemu?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
marcin_msg
Journeyman
Opcje

Android 7.0

 

Wersja jądra 3.18.14-12365438

 

wersja NRD90M.G930FXXU1DQJ3

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Czyli najnowsza wersja.
Jeżeli wiesz jak, to przed oddaniem do serwisu, mógłbyś spróbować instalacji wieloplikowego softu łącznie z PIT-em.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
marcin_msg
Journeyman
Opcje

Jeżeli napiszesz mi po polsku o co chodzi, czyli skąd ściągnąć te pliki i jakiś link do instrukcji to sobie poradzę. Rozumiem, że chodzi o taką opcję, że jak się robi twardy reset to tam jest opcja zainstalowania systemu z jakichś plików do których dostęp chce instalator.

 

I jeszcze jedna kwestia: czy taka operacja nie spowoduje że stracę na telefon gwarancję - jakby nie było kupiłem go miesiąc temu.

 

Pozdrawiam,

m

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@marcin_msg

Gwarancji nie tracisz, jednak z uwagi na oficjalność naszej społeczności, nie mogę przekazać Ci tu takich informacji.

Odezwij się do mnie na privie, to porozmawiamy.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
marcin_msg
Journeyman
Opcje

Dzień dobry!

 

Tak tylko informacyjnie, żeby formalnie zamknąć temat - oddałem telefon do serwisu, bo żadne z proponowanych rozwiązań nie pomogło. Po tygodniu telefon wrócił z serwisu z informacją, że została wymieniona płyta główna telefonu. I faktycznie od tamtej pory, czyli już prawie miesiąca, telefon działa bez zarzutu.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

 

m