Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy J5 2017 prędkość internetu po wi-fi to 19Mbps.

(Temat utworzony: 30-09-2018 01:47 PM)
2021 Wyświetlenia
Payan
Pioneer
Opcje

W ustawieniach wi-fi, po połączeniu się z moją siecią domową, mam prędkość internetu w telefonie 19Mbps.
Dla przykładu, na drugim telefonie prędkość internetu wynosi 79mb/s, a na trzecim telefonie prędkośc wynosi 139mb/s.
Jedynie ma moim Galaxy J5 2017 maksymalna prędkość internetu po wifi to 19Mbps. W czym tkwi problem? Telefon działa na Androidzie 8.1.0 Oreo.

0 Like
31 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PayanJaki masz router marka/model ? i polączenie jest po 2.4GHz czy 5GHz ? Jeszcze jaka jest odległość od routera ?

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Router to TP-Link TL-WR1043ND. A jak sprawdzić połączenie w jakim GHz? Odległość od routera bez znaczenia, nawet może to być w drugim pokoju, czy obok routera.

Wydawać by się mogło, że wina leży po stronie telefonu, gdyż jak wspominałem na pozostałych telefonach szybkość internetu jest wysoka (pomijając już fakt, że internet w J5 2017  jest szybki, łącząc się po przez wi-fi).
Posiadam internet o prędkości 150MB/s.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czyli twój router ma tylko 2.4GHz czy chodzi Ci o test speed a nie połączenie z routerem.

Screenshot_20180915-091634_Settings.jpg

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Wg. tego co jest napisane na stronie tp-link, router ma 2,4GHz.
Speed test również ok 19MB/s wykazuje po teście szybkości połączenia. Screenshot_20181001-120540_Settings.jpg

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Zmień ustawienia  jak na zdjeciu co do dobrania odpowiedniego kanału polecam Ci aplikacje Wifi Analyzer

Przechwytywanie.PNG

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Ok. Jak nazywa się ten program? Ja mam tylko program do instalacji routera.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PayanNazwa jest podana wyżej WIFI Analyzer to jest aplikacja do zainstalowania na telefon Samsung J5.

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje
Oczywiście. Mam tą aplikację na telefonie. Chodziło mi jak nazywa się ten program do routera, który podałeś na screenie, w którym piszesz "zmień ustawienia jak na zdjęciu".
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@PayanTo żaden program a panel admistracyjny pod adresem 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 login admin i hasło admin lub własne które ustawiłeś do logowanie się do routera. Więcej masz tutaj

0 Like