Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Fold - technologiczny krok do przodu :)

(Temat utworzony: 01-04-2019 03:03 PM)
906 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

galaxy-fold_kv_device.png

 

 

Cześć!

 

Przy okazji premiery Galaxy S10, o którym przeczytacie na dedykowanej tablicy na forum, Samsung zaprezentował również inne urządzenie - Galaxy Fold. Telefon ten z pewnością stanowi swego rodzaju nowość na światowym rynku mobilnym. Tego typu innowacje sprawiają, że technologia ma możliwość rozwijać się prężniej, oferując nam coraz to nowsze urządzenia, dzięki którym nasze życie może stać się łatwiejsze.

 

 

 

O specyfikacji urządzenia napisał już @Szewcu72  w temacie dotyczącym Unpacked. Nie chcąc dublować jego treści, zainteresowanych odsyłam do odpowiedniego wątku.

 

winner_rotate_1.png

 

Osobiście jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaką włożono w zaprojektowanie urządzenia. Pierwsze prototypowe zginane wyświetlacze zostały zaprezentowane przez Samsung w 2011 roku. To 8 lat pracy nad projektem, testów, poprawek.

 

 

Obecnie, gdy większość z nas posiada już smartfona,  telefon ten może okazać się świetną alternatywą, ponieważ może on również całkowicie zastąpić tablet. Co więcej, dzięki miniaturyzacji poszczególnych komponentów i rozwojowi technologii mobilnej od momentu, w którym powstał pierwszy prototyp, Galaxy Fold mógł otrzymać wystarczająco mocne podzespoły, by dać użytkownikowi możliwość uruchomienia trzech aplikacji jednocześnie. To duży plus w czasach, gdy tak wiele czynności wykonujemy online.

 

 

Telefon ten będzie dostępny w sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku, co oznacza że już wkrótce dowiemy się, jak w praktyce sprawuje się nowy Galaxy. :smiling-face: 

 

 

Chciałbym jednak poznać waszą opinię. Co myślicie o nowej technologii i o tym modelu Galaxy? W jaki sposób według Was zginane ekrany AMOLED mogą być jeszcze wykorzystane? 

 

 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
19 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Samsung zaskoczył wszystkich zaczynając prezentację Galaxy Unpacked 2019 od pokazania urządzenia Galaxy Fold. Będąc jednym z uczestników tego wydarzenia byłem pod ogromnym wrażeniem jego możliwości. Nie jestem przekonany czy to urządzenie jest kierowane do mnie, ale z pewnością jest to powiew świeżości na rynku technologii. Jest to z całą pewnością produkt z najwyższej półki co dodatkowo potwierdza jego cena, którą ustalono na poziomie 2000€.

 

Opinie odnośnie zaprezentowanej przez Samsunga konstrukcji z dwoma ekranami są bardzo podzielone. Moim zdaniem przedni wyświetlacz w zupełności wystarczy do obsługi podstawowych zadań. W przypadku kiedy będziemy potrzebować dodatkowej przestrzeni roboczej to wystarczy, że rozłożymy telefon i dzięki funkcji App Continuity będziemy mogli kontynuować pracę w tej samej aplikacji na dużym ekranie.

 

Jestem bardzo ciekawy jak z bliska wygląda rozkładany wyświetlacz. Niestety podczas prezentacji Galaxy Unpacked nie mieliśmy możliwości sprawdzić jak wygląda oraz jak funkcjonuje najnowszy telefon Galaxy Fold. Jestem dobrej myśli i z niecierpliwością będę czekał na udostępnienie produktu na naszym rynku.

 

Zachęcam również do obejrzenia filmu Get to Know the Galaxy Fold, który został opublikowany przez firmę Samsung. Na klipie wideo możemy zobaczyć jak z bliska prezentuje się nowy telefon oraz jak działa mechanizm składanego wyświetlacza.

 


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Urządzenie wygląda rewelacyjnie i czekam aż będzie możliwość zobaczenia go i przetestowania. Ciekawe jak dalej będzie wyglądał rozwój tego typu urządzeń :smiling-face:


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Pojawił się nowy film opisujący zalety telefonu Galaxy Fold. Prezentacja skupia się na dwóch głównych funkcjach urządzenia czyli App Continuity oraz Multi-Active Windows. Pierwsza funkcja pozwala na kontynuowanie pracy na tej samej aplikacji po otwarciu urządzenia. Druga funkcja umożliwia jednoczesne uruchomienie trzech aplikacji na dużym wyświetlaczu. Zachęcam do obejrzenia poniższego filmu.

 


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Spigen kilka dni temu zaprezentował swoje propozycje etui na Galaxy Fold:

 

Ultra HybridUltra HybridThin FitThin FitTough ArmorTough Armor


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Pojawił się nowy film prezentujący telefon Galaxy Fold. Jest to krótkie spojrzenie na model przeznaczony dla amerykańskiej sieci AT&T. Wideo jest średniej jakości, ale mimo wszystko warto zobaczyć jak się sprawuje w rękach przeciętnego użytkownika. Dostrzegłem, że telefon pracuje pod kontrolą systemu Android Pie z nakładką One UI w wersji 1.2 :winking-face:

 

Według wstępnych zapowiedzi Fold ma zostać zaprezentowany 26 kwietnia. W pierwszej kolejności pojawi się w Stanach Zjednoczonych oraz w Południowej Korei. W późniejszym terminie trafi na pozostałe rynki.

 


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Nowe informacje dotyczące Galaxy Fold w naszym kraju oraz cena:

https://www.gsmmaniak.pl/981192/samsung-galaxy-fold-w-polsce-specyfikacja-cena/


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Samsung opublikował dziś film, który ukazuje, w jaki sposób testowano smartfon. A konkretnie zawias  w wewnętrznym ekranie Dynamic AMOLED.

Jak informuje producent, w trakcie tego testu Galaxy Fold składano i rozkładano aż 200 tysięcy razy, aby sprawdzić, czy konstrukcja to wytrzyma. Odpowiada to około pięciu latom przeciętnego użytkowania przy założeniu, że każdego dnia użytkownik będzie korzystał z wewnętrznego ekranu 100 razy.

 

https://youtu.be/McdgS3Popjk


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Według informacji w Samsung Members nowy telefon Galaxy Fold będzie dostępny w naszym kraju w przyszłym miesiącu. Można się już zapisywać do newslettera związanego z Foldem :winking-face:

 

Samsung-Members-Galaxy-Fold.jpg


RadekK
Hotshot
Opcje

Z niecierpliwością czekam na pierwsze recenzje! :smiling-face:

 

Patrzcie na poniższy filmik ukazujący, w jaki sposób Samsung testował wytrzymałość Galaxy Fold. Producent zapewnia, że sprzęt wytrzyma przynajmniej 200 000 złożeń.