Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A50] wykryto wilgoć i połączono przez usb migająca informacja

(Temat utworzony: 15-07-2019 09:14 PM)
1614 Wyświetlenia
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Witam. Od tygodnia mam problem z wilgocią w porcie ładowania. Telefon nie był zamoczony. Próbowałem go osuszyć i zostawiłem wyłączony na 24h lecz nic nie pomogło. Teraz po podłączeniu ładowarki, wyświetla się informacja o podłączonym I odłączonym urządzeniu przez usb. Po jakimś czasie problem ustępuje, ale wtedy przycisk od włączenia nie reaguje na wyświetlacz. Wyświetlacz lekko wtedy miga lecz się nie wygasza. Przycisk reaguje wraz z wyświetlaczem na wyłączenie. Próbowałem lekko dzisiaj przeczyscic wejście niestety nie pomogło.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Gandiganda, możesz wykonać resetowanie z poziomu ustawień telefonu (Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Resetowanie > Ustawienia fabryczne). Nie napisałeś czy oprócz szybkiego spadku baterii występują również wcześniejsze problemy.


Gandiganda
Journeyman
Opcje

Wspomniałem. Linijkę przed informacją o szybszym rozładowaniu baterii :smiling-face: dobrze więc mam rozumieć że jeśli ten pierwszy sposób nie pomógł powinienem spróbować drugiej opcji? Dodam jeszcze że wcześniej komunikat wyskakiwał po podłączeniu do ładowania a po resecie telefon normalnie ładuje ale błąd wyskakuje po odłączeniu. Nie zauważyłem tylko migającego okna z informacją o połączeniu i ekran jak na ten moment normalnie mogę wygasić przyciskiem.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Gandiganda a dobrze przeczyściłeś/przedmuchałeś/przepłukałeś złacze USB?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Nawet kawałeczkiem papieru z igłą próbowałem 

0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Telefon podłączony do ładowarki i nagle wyświetliło się okno " sprawdź podłączenie ładowarki do telefonu, jeśli używasz etui zdejmij je." Tak mniej więcej. Telefon  leżał w miejscu i nikt go nie dotykał.

0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Czy problem mógł się wziąć z tego powodu że port ładowania nie jest zamknięty w etui ? Podczas korzystania z telefonu często trzymam na porcie dłoń ale czy to mogło być przyczyną?

0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Wykonałem kolejny hard reset tym razem sposobem poprzez ustawienia telefonu. Tym razem nie wyświetliło mi się żadne okno na temat niepoprawnego resetu. Telefon podłączony za pierwszym razem do ładowania ładuje poprawnie, po odłączeniu i ponownym podłączeniu niestety problem powraca.

0 Like
Gandiganda
Journeyman
Opcje

Jedyną opcją wydaje się oddanie telefonu do serwisu. Czy po naprawie telefonu dostanę jakąś informację na temat usterki? Chciał bym się tym z wami podzielić żeby rozwiązać problem do końca.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Gandiganda ztego co napisałeś, wizyta w serwisie to jedyna opcja.

Na podstawie informacji o wymienionych podzespołach będzie wiadomo jaka była przyczyna.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Gandiganda, jeżeli oba sposoby resetowania zawiodły to niestety będziesz musiał się zgłosić się do serwisu. Tak jak wspomniałem wcześniej w telefonie występiła najpradopodobniej usterka sprzętowa. Listę punktów serwisowych znajdziesz w tym miejscu.


0 Like