Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Uživatelská recenze Galaxy Tab S6

(Téma vytvořeno: 17-11-2019 07:46 PM)
844 Zobrazení
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

hllh.png

 

 

 

 

              Galaxy Tab S6

Když je pero mocnější než meč 

 

 

 

 

 

 

Přeji hezký den Community :smiling-face:

 

Moje historie tabletů od Samsungu je poměrně pestrá. Začínal jsem v roce 2011 s modelem Galaxy Tab 10.1, ale příliš dlouho se u mě neohřál. Zařízení mi přišlo nešikovně velké, a co si budeme povídat, optimalizace Androidu v té době nepatřila k nejlepším. Další šanci jsem dal tabletům v roce 2013 s modelem Galaxy Note 8.0 – jednalo se o kompaktní tablet doplněný skvělým perem S-PEN, tam už zařízení splňovalo všechny mé požadavky. Od té doby už se z toho zařízení stal můj stálý partner na cesty a na domácí surfování. V roce 2014 Samsung uvedl na trh prémiovou řadu tabletů Galaxy Tab S. U této řady se jedná o nejlepší dostupné parametry v kombinaci s luxusní panelem SuperAmoled. První můj model byl Galaxy Tab S 8.4, po 3 letech následoval prémiový Galaxy Tab S3. Zatímco ostatní výrobci trh tabletů se systémem Android opouštějí, Samsung rok od roku předvádí, že to s tímto segmentem trhu myslí vážně. V dnešní recenzi se podíváme na nejnovější počin – prémiový Galaxy Tab S6.

 

Kompletní specifikace si můžete nastudovat v článku od @AndroidGuru , zde uvedu jen souhrn těch hlavních parametrů:

 

  • displej 10,5 " 2560 × 1600 Super AMOLED,
  • 8 jádrový procesor Qualcomm® Snapdragon™ 855,
  • RAM 6 GB,
  • interní paměť 128 GB + paměťová karta až 512 GB,
  • Wi-Fi, Bluetooth, LTE (dle modelu), webkamera
  • 13 Mpx + 8 Mpx,
  • Baterie 7040 mAh,
  • hmotnost 420 g, USB-C,
  • čtečka otisků prstů integrovaná do displeje
  • 4 reproduktory tuned by AKG
  • Android 9.0 Pie s nadstavbou One UI 1.5

Předchozím modelům řady Galaxy Tab S vždy malinko něco chybělo – starší generace procesoru, menší vestavěná paměť či plastové zpracování u první generace. Letos ovšem Samsung předvedl, že prémiové tablety umí, a konkurenci ukázal záda. Ano, je zde jedna věc, která může někomu vadit, ale žijeme v době bezdrátové, takže i bezdrátová sluchátka už se už dnes stávají standardem.

 

no-more-jack-goodbye-jack-mematic-net-oh-iphone-3714741.png

 

Obsah balení

U obsahu balení se žádné překvapení nekoná, i když oproti konkurenci vlastně ano. V balení nalezneme dobíjecí adaptér s výkonem 15 W, datový a nabíjecí kabel USB-A na USB-C, základní dokumentaci, náhradní hroty a pinzetu pro výměnu a samozřejmě kouzelné pero S-PEN. Proč jsem zmiňoval výhodu oproti konkurenci? U té totiž pero v balení nenajdete, a vyjde Vás na dalších cca 100 EUR. Osobně Samsung chválím, že pero S-PEN je stále v základním balení.

 

20191018_130533.jpg20191018_130546.jpg20191018_130732.jpg

 

Zpracování tabletu

Dá se říci, že u řady Galaxy Tab S obměňuji modely ob generaci, takže mohu jasně pozorovat, jak se tyto prémiové tablety vyvíjí. První a druhé generaci bylo vyčítáno plastové (málo prémiové) zpracování. Následující řady S3 a S4 již přinesly prémiovou kombinaci kovového rámu doplněného skleněnými zády. Vypadalo to sice prémiově, ale tablet byl poměrně těžký a skleněná záda byla doslova magnetem na otisky prstů. U posledních 2 iterací této řady tabletů – Tab S5e a Tab S6 sáhl Samsung po hliníkové unibody konstrukci. A já jsem za to rozhodně rád, zařízení jsou příjemně lehká a v ruce působí opravdu prémiovým dojmem. Člověk by ani neřekl, že se v těle tabletu skrývá velká 7040 mAh baterie.

 

20191018_131157.jpg20191022_141533.jpg20191022_141625.jpg

 

Oproti předchozím generacím, které rovněž podporovaly pero S-PEN (Tab S3 a Tab S4) se Samsung u toho modelu rozhodl implementovat magnetický způsob přichycení pera k tabletu. Dříve jste museli mít speciální pouzdro nebo pero nosit někde zvlášť – hrozilo, že ho ztratíte. Nyní má pero S-PEN své míso na zádech tabletu. Uchycení pera má ovšem další důvod – jeho nabíjení. Pero je nově vybaveno bezdrátovým modulem a propojeno s tabletem. Více o těchto nových funkcích si řekneme dále v recenzi.

 

Softwarové prostředí tabletu

Jak již bylo zmíněno, tablet běží na verzi Androidu 9 Pie s nadstavbou One UI 1.5. Dá se očekávat, že v budoucích měsících bude uvolněna aktualizace na Android 10 s nadstavbou One UI 2.0, přesné datum aktualizace zatím není známo. Nicméně i současná verze systému je ukázkově odladěná a všechny aplikace fungují bez sebe menšího zaváhání. Prostředí je totožné s nejnovějšími telefony značky Samsung, takže pokud telefon značky Samsung používáte, nebudete mít s ovládáním tabletu problém.

 

Screenshot_20191117-173143_One UI Home.jpgScreenshot_20191117-173006_One UI Home.jpgScreenshot_20191117-173055_Settings.jpg

 

Je příjemné, že Samsung implementoval do svých tabletů funkci probuzení tabletu dvojitým poklepáním. Vzhledem k absenci hardwarových tlačítek nemusíte sahat po odemykacím tlačítku, ale jednoduše poklepete na display, a tablet se probudí. Další příjemnou vlastností je implementace gest pro ovládání tabletu. Gesta jsou stejná jako u nejnovějších telefonů řady Galaxy. Je možné tedy buď zobrazit klasická Navigační tlačítka nebo zvolit Gesta od spodního okraje.

 

Screenshot_20191117-152452_Settings.jpgScreenshot_20191117-151157_Settings.jpgScreenshot_20191117-152359_Settings.jpg

 

V systému najdeme mnoho nových funkcí, které byly představeny ve vylepšené nadstavbě One UI 1.5 uvedené na Galaxy Note 10/Note 10+:

  • Bezdrátové ovládání pera S-Pen,
  • Nahrávání videa z prostředí tabletu,
  • Možnosti nastavení Bočního tlačítka – je možné nastavit asistenta Bixby, či jiné funkce,
  • Funkce Denní panel – zobrazení informací během nabíjení,
  • Panel více oken – umožňuje zobrazit postranní panel s oblíbenými aplikacemi pro rychlé spuštění aplikace v režimu více oken.

Screenshot_20191117-154449_Daily Board.jpgScreenshot_20191117-155523_Settings.jpgScreenshot_20191117-155556_Settings.jpg

 

Kouzelné pero S-Pen

Tuto kouzelnou hůlku, která bývala dříve výsadou tabletofonů řady Galaxy Note, vídáme u prémiových tabletů od modelu Galaxy Tab S3. Jak se měnily samotné modely tabletu, tak se měnila i pera samotná. Došlo ke změně tvaru, přidávaly se SW funkce, které pero podporuje a v případě pera S-Pen dodávaného k Tab S6, došlo k integraci bezdrátového ovládání pomocí technologie Bluetooth.

 

Pero Tab S3Pero Tab S3Pero Tab S4Pero Tab S4Pero Tab S6Pero Tab S6

 

Po přiblížení pera k displayi se zobrazí ikona pro vstup do nabídky pera S-Pen. Zde je několik nástrojů, které můžete použít:

  • Vytvoření poznámky – rychlé spuštění aplikace Samsung Notes
  • Inteligentní výběr – možnost výběru části obsahu a uložení jako obrázek
  • Psaní po displeji – možnost zachytiti obsah obrazovky a doplnit jej o poznámky
  • Okamžitá zpráva – vytvoření animované zprávy nakreslené perem jako GIF
  • AR kresba – malování na obličej s použitím virtuální reality
  • Přeložit – při pohybu pera nad text přeloží do zvoleného jazyka
  • Pen Up – přístup do umělecké sociální  sítě Pen Up
  • Přidání dalších aplikací

Screenshot_20191117-161207_One UI Home.jpgScreenshot_20191117-161338_Air command.jpg

 

Jak jsem již zmínil, velkou novinkou letošního modelu je použití bezdrátových funkcí pera S-Pen prostřednictvím technologie Bluetooth. Pero se dobíjí bezdrátově magnetickým přichycením k zádům tabletu. Pero tak funguje jako dálkový ovladač, má dosah až 10 metrů, a na 350mAh baterii vydrží až 11 hodin. Pero se plně nabije už za deset minut.

 

Funkcí, pro které lze dálkové ovládání využít je velká řada:

  • Dálková spoušť fotoaparátu
  • Dálkové ovládání přehrávače – pozastavit, zvýšit/snížit hlasitost
  • Posouvání obrazovky v internetovém prohlížeči
  • Odložení budíku
  • a další

Pro aplikace, které dálkové ovládání podporují je možné pro dostupná gesta přiřadit příslušnou akci. Tato nastavení naleznete v nastavení pera S-Pen.

 

Screenshot_20191117-161419_Air command.jpgScreenshot_20191117-161457_Air command.jpg

 

Osobně jsem bezdrátová gesta vyzkoušel při seznamování s tabletem, ale v praxi je příliš nepoužívám. Nejvíce praktické se dá označit dálkové ovládání fotoaparátu či možnost dálkově ovládat prezentaci v programu Power Point. Rozhodně ale Samsung chválím za tuto cestu inovací, a je vidět, že pero S-Pen za svou 8letou historii rozhodně nevyčerpalo všechny možnosti. A dále se mi líbí, že Samsung nás společně s perem S-Pen přenesl do světa Harryho Pottera.

 

Použití tabletu v režimu DeX

Samotné prostředí One UI 1.5 je více než skvělé, a práci na velké obrazovce usnadňuje, jak jen to jde, ale místy je znát, že se jedná o prostředí určené zejména pro telefony. Samsung však na své uživatele myslel, a do svých tabletů integruje speciální režim DeX. S integrací prostředí Samsung DeX přišel výrobce již u modelu Galaxy Tab S4, kde bylo možné spustit prostředí přímo v tabletu bez nutnosti připojovat externí monitor. Zde se prostředí posouvá ještě dále, a v kombinaci s perem S-Pen se jedná o nejsilnější zbraň toho skvělého tabletu.

 

Screenshot_20191117-165202_Samsung DeX home.jpgScreenshot_20191117-165216_Samsung DeX home.jpgScreenshot_20191117-165230_My Files.jpgScreenshot_20191117-165244_My Files.jpg

 

Vhodným doplňkem pro použití prostředí DeX je originální klávesnice s touchpadem pro Galaxy Tab S6.

Lze samozřejmě použít klasickou bezdrátovou klávesnici a myš, a pracovat s tabletem jako s normálním PC. Prostředí velice připomíná operační systém Windows nebo jakýkoli jiný desktopový systém. Jednotlivé aplikace můžete otevírat v samostatných aplikačních oknech, přesouvat je, minimalizovat/maximalizovat, zkrátka jako při práci s normálním PC. Osobně jsem si na toto prostředí velice zvykl a po plánovaném dokoupení klávesnice jej budu na pracovní záležitosti hojně využívat.

 

Biometrika

Jak uvedeno v úvodních specifikacích, tak tablet je vybaven integrovanou čtečkou otisků prstů v display. Na rozdíl od vlajkových modelů S10/Note 10, kde je použita ultrasonická čtečka otisků, je u tabletu použita technologie čtečky optické. A jaký je reálný rozdíl v použití? Vůbec žádný! Čtečka funguje naprosto přesně a spolehlivě jako čtečka na mém Galaxy S10+. Jediný rozdíl je, že je pro její funkci nutné aktivovat obrazovku, aby mohl být prst nasvícen a naskenován.

 

20191117_163651.jpg20191117_163705.jpg

 

Další variantou pro odemčení tabletu je použití 2D skenování obličeje. V praxi tato metoda funguje bleskurychle. Pokud tablet zvednete ze stolu, odemkne se rychleji, než pomyslíte na použití čtečky otisků.  Je ovšem vhodné zmínit, že se jedná o méně bezpečný stupeň biometriky, který není tak spolehlivý jako použití čtečky otisků nebo PINu.

 

Výdrž baterie

Vestavěná baterie nabízí vysokou kapacitu 7 040 mAh. S přibaleným 15 W akumulátorem nabijete tablet z 0 na 100 % zhruba za 2 hodiny – při zapnutí funkce Rychlé drátové nabíjení. Při vypnutí této funkce se nabíjení prodlouží zhruba o dalších 45 minut. Podle oficiálních specifikací tablet vydrží přehrávat video až 15 hodin. Tato hodnota rozhodně není nereálná, tablet dosahuje opravdu dobrých výsledků. Níže přikládám screen výdrže baterie z posledních dní, kdy jsem tablet příliš nepoužíval. Dle reálných zkušenosti si myslím, že při použití 3-4 SOT bych tablet připojoval k nabíječce zhruba po 3 dnech. Při intenzivním využití pro práci např. v režimu DeX by tablet měl bez problémů dát zvládnout jeden náročný den, a možná ještě nějáká energie zůstane. 

 

Screenshot_20191117-172531_Settings.jpg

 

Co se týká výdrže baterie, dovolím si zmínit ještě jednu novinku v Nastavení, kterou jsem u tabletu objevil. Jedná se o možnost Chránit baterii – tablet omezí nabíjení baterie na 85% celkové kapacity, a po restartu se změní ukazatel baterie – tzn. skutečných 85 % se SW označí jako 100 %. Mělo by tak být dosaženo šetrného nabíjení baterie a prodloužení její životnosti.

 

Screenshot_20191117-174254_Device care.jpg

 

Resumé

Pomalu se dostávám k závěru této „krátké“ recenze. Upřímně se přiznám, že jsem z přechodu z Tab S3 měl trochu obavy. Největším otazníkem pro mě bylo, zda si zvyknu na poměr stran 16:10 (Tab S3 má 4:3). V případě ostatních parametrů nebylo o přechodu vůbec pochyb, novinka má navrch úplně ve všem, a to i nad konkurencí. Tablet mě ovšem nadchl jako celek. Jedná se o nádherný kus HW vybavený odladěným SW, včetně grafické nadstavby One UI, která Vám nabídne to, co konkurence rozhodně ne.

 

Výdrž baterie mě příjemně překvapila, a vím, že na cestách se na tablet můžu spolehnout. Obávaný poměr stran 16:10 se nakonec stal návykovým, a v kombinaci se špičkovými reproduktory AKG, je tablet pro konzumaci multimediálního obsahu jako stvořený. Jedná se o komplexní zařízení, které uspokojí Vaše potřeby i v pracovní oblasti. Pero S-Pen je díky novým funkcím ještě praktičtější než kdy dříve. V kombinaci s praktickým prostředím Samsung DeX můžete tablet využívat opravdu efektivně, a zážitek se tak přibližuje použití klasického notebooku.

 

Rozhodujícím faktorem při rozhodování tak pro většinu zájemců bude patrně cena, která není nejnižší. 19 999 Kč za LTE variantu, respektive 17 999 Kč za Wi-fi variantu je cena, která atakuje pořizovací cenu kvalitního notebooku. Jste-li ovšem cílová skupina, na kterou je Tab S6 zaměřen, tak neváhejte, dostanete nekompromisní zařízení, které jen těžko hledá konkurenci.

 

:white-medium-star:  :white-medium-star: :white-medium-star: :white-medium-star: :white-medium-star:

 

Přeji hezký den

 

fajnSnek

 

20191108_140112.jpg20191108_140144.jpg20191108_140223.jpg20191108_140239.jpg

 


fajn-Snek-podpis-B


1 Odpovědět
newp
Pioneer
Možnosti

Dobry den. Chtel bych se zeptat jakou by jste mi doprucily redukci z usb-c na 3,5 audio jack. Mam original od Samsungu z Galaxy Tab S5e a u ni mi to pise ze pripojene usb zarizeni neni podporovano. Tak nevim jakou mam koupit kdyz original nefunguje,a tato redukce na s5e fungovala. Dekuji

 
0 Like