Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

HBBTV problémy

(Téma vytvořeno: 28-11-2018 05:20 PM)
3047 Zobrazení
dakri
Apprentice
Možnosti

v poslední době se mi stává při spuštění hbbtv na stanicích Primy, že při prvním spuštění od zapnutí TV mi to jede třeba v rozmezí 5 až 25 minut a potom mě to samo přepne do klasického vysílání TV Prima. Když chci tedy dohlédnout nějaké video, tak mě to po dalším spuštění aplikace Primy v hbbtv Prima již po několika vteřinách zase vyhodí do klasického vysílání. Třeba zkoušel jsem zapnout aplikaci O2TV Sport na den a tady mě to z hbbtv prima nevyhodilo.
Na doporučení Samsungu jsem zkusil odpojit TV od elektrické sítě, obnovit tovární nastavení a obnovit smart hub a stejně to nepomohlo. Jedná se o modelovou řadu roku 2012 - typ UE40ES6500.
Docela tuto službu využívám a štve mě, že to vyskočí a musím potom, abych se chtěl dodívat, vypnout/zapnout TV, aby mi to vydrželo kolem 15 minut. Když jsem sledoval posledně nějaký díl seriálu, tak se mi to třikrát přerušilo! Zkoušel jsem to na druhý den a opět se nedohrálo video, přerušilo se.  Internetem mezi modemem a TV to podle mě není, když se mi to třeba zacykleně vypínalo hbbtv po 15 minutách. Je to hodně nepříjemné, dřív se mi to nestávalo. Dřív přerušování videa, vyskakování do klasického vysílání se mi to stalo u hbbtv České televize, ale tam to vydrželo většinou hodinu, teď jsem to nezkoušel, ale určitě by mě to také vyhodilo po nějaké době, ale je možné, že už po několika minutách také.

Předtím jsem jinak žádné problémy s přerušením videa, aplikace hbbtv a automatického přepnutí do klasického vysílání neměl problémy.

 

Máte někdo takové zkušenosti se staršími chytrými televizory Samsung? Zkoušel jsem psát do Primy, tak uvidím, co oni na to.

adam_boss
Navigator
Možnosti

To není problém TV,ale routeru a WiFi obecně. Na 720p a 1080p se doporučuje propojovat kabelem. Mám zkušenosti, že youtube v 1080 jede na wifi v pohodě, ale jakýkoli jiný stream, ať už IPTV nebo jiné aplikace, se sekají, případně se opožďuje zvuk. Vyzkoušej kabel a uvidíš, že to pofrčí jak po másle.



N 3310 > 3410 > SE W880i > Galaxy S2 > S3 > S4 > A5 > S7 Edge > S9+ > Note9
0 Like
flacek
Journeyman
Možnosti

Tak presne tento problem jsem mel ja u rady NU7442. Zajimave je, ze to u HbbTV to dela jen Prima, CT i Seznam jede v pohode. No az bude cas zkusim taky to dat na kabel.

0 Like
peppies
Apprentice
Možnosti

Není to problém routeru ( vypadává jen zvuk a obraz dále běží po několika minutách pořadu na HBBTV )- je to problém u Samsung  TV řady 2018. Nahlásil jsem to na Primu, dělal jsem jim testy a výsledek byl odeslán na Samsung s tím, že možná bude doufejme opraven ve firmwaru. Ale problém je v audio kodeku ( 256 kbps  vs 128kbps )  -  zkoušel jsem prohozenou audio stopu na 1080p videu a vše bylo v pořádku. 

flacek
Journeyman
Možnosti

Vyzkouseno na modelu H6400 a tam vse jede nornalne i pri 1080. Takze opravdu to bude problem letosni rady. No tak snad to opravdu vyresi novy fw. Jinak diky ze to nekdo dokazal otestovat.

0 Like
FeShiNe
First Poster
Možnosti
Měl jsem také H6400 a tam bylo HbbTV v pořádku, ale jakmile jsem přešel na letošní model NU8002 mám výpadky zvuku (zatím vyzkoušeno jen na primě).

Celkově narážím na problémy s kodekama, které ta TV nepřehraje. Např. DTS formát audia - tj. spoustu filmů nepřehraju. O nepodpoře DivX jsem věděl a počítal s tím, ale že budu řešit i audio jsem nějak nepočítal.
0 Like
Darexas
Journeyman
Možnosti

Problém na Primě stále trvá. Není nic moc koukat s úhlopříčkou 140 cm na rozlišení 576 (i když komprese naštěstí ujde).

 

Na Streamu se to pak seká pro jistotu i s videem. Přitom internet v pohodě, Youtube ve 4K jede jedna báseň.

 

K těm problémům se zvukem, doporučuju koukat přes Plex. Otevře toho víc, než interní přehrávač v televizi.

0 Like
Darexas
Journeyman
Možnosti

Pánové, jak jste na tom se Seznamem? Ať přes aplikaci nebo přes hbb, video po chvíli bufferuje, víceméně bez ohledu na kvalitu. Za okamžik se rozjede. Ale někdy taky ne, prostě zůstane se točit kolečko a nic.

0 Like
flacek
Journeyman
Možnosti

Vcera jsem se koukal pres HbbTV a naprosto v pohode i na plnou kvalitu.

0 Like
FeShiNe
First Poster
Možnosti

Zkoušel jsem Primu hbbtv a při rozlišení 720p a 1080p stále vypadává zvuk, tudíž beze změny. 576 funguje v pohodě... CT1 není žádný problém. Seznam ten stejný problém jako dřív občas jede, sekne, rozjede, ale abych řekl pravdu přijde mi lepší. Při 720p je použitelný a u 1080p občas načítá. Youtube naprosto v pohodě i 4K. Nova nevim, tu nesleduju vůbec.

Takže bych řekl, že k žádné změně nedošlo. Snad jen ten seznam šlape o něco lépe nebo jsem měl zrovna štěstí.

0 Like
Darexas
Journeyman
Možnosti

A další problém - nezobrazuje se mi červené tlačítko u Novy. Dřív se zobrazovalo. Vám funguje? Ono je tam málokdy na co koukat, ale teď jsem zrovna na něco chtěl a ouha... jde to vyřešit přes Voyo, ale stejně by mě zajímalo, proč to nechodí.

 

 Z Primy mi odpověděli, že problém snad vyřeší aktualizace fw na začátku roku... tak uvidíme.