Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Adaptivní kolísání jasu UE55MU8002 - vlastnost která nelze vypnout? Nebo vada konkrétního kusu?

(Téma vytvořeno: 11-10-2018 01:38 AM)
1391 Zobrazení
Jenovef
Student
Možnosti

Ahojte,

předem chci napsat, že nejsem BFU a než požádám o pomoc projdu snad celý internet.
Zjistil jsem následující:
1) Lidé to řeší u různých značek

2) U Samsung to lidé řeší i u X let starých modelů (!)

3) Řeší to podezřele málo lidí (což většinou dává tušit, že to není plošný problém, ale čert ví, třeba je to lidem buřt)

 

Česká technická podpora mi poradila to, co už jsem zkoušel z internetu, tedy vypnout všechny EKO vychytávky apod.
Nakonec mi doporučila reklamaci. (Chci se vyhnout tomu, že někam potáhnu TV, čert ví jak s ní budou zacházet a ve finále jen v servisním menu vypnout Dimming a vrátí mi to s úsměvem že TV opravili).

Problém:
Projevuje se prakticky všude (i živá tv) ale příjde mi že byť se stejným obrazovým nastavením v různé míře,
nejvíce to vnímám (a trpím) při sledování HD obsahu, které pouštím z PC přes HDMI. Když se na tmavé scéně
objeví bodové světlo, jako je např. měsíc nebo oheň viditelně se zvedne jas celého panelu. Nejvíce kritické je to ale

při přehrávání videa s ext. titulky, kde jas neustále kolísá a při každém zobrazení textu titulů se rozsvítí celá scéna,
což degraduje barvy, kontrast jinak celkem ucházejícího obrazu. Tady jsem se pokusil o názornou ukázku:

150022_AA180213091109713994.jpg150022_AA180213091109713994_2.jpg'
Upozorňuji že se nejedná o zapnutý tzv. Adaptivní jas v Nastavení napájení OS Windows.
Pravděpodobně souvisejícím jevem bude i úplné vypnutí podsvícení v případě zobrazení celé černé plochy
(např. prolínačky u filmu, nebo prodlevy při zobrazování závěrečných titulů - to je takovej pomalej stroboskop)

Na základě 10(!)let staré rady z internetu jsem se vzyšování zbavil přepnutí zdroje jako Herní konzole, a následným spuštěním Herního módu,  ale pak svítí jas furt a člověk musí zase doladit obraz, jednak přijdu o některé jiné vlasntoti v obrazové nabídce 😞

Co s tím? Je to vada na reklamaci? Co když je to jen rádoby-cool vlastnost, o kterou ale nestojím? Dá se to vypnout v servisním módu? Nepřicházím tím o záruku? Nejradši bych TV vrátil, ale otázkou je zda mi jí vezmou. Jak říkám, chci se vyhnout zbytečnému "rádoby zásahu" při reklamaci. Vím, jak to chodí... často se na to ani nepodívají a vrací jako opraveno. Nechci aby TV zbytečně cestovala 😞 Díky za každý názor.

0 Like
3 Odpovědi
JohnieWalker
Journeyman
Možnosti

Ahoj,

 

Samsung má na call centrum možnost vzdáleného servisního zásahu (tzv, remote control). Pokud to přes remote operátor na call centru nezvládne tak pak zbývá jen reklamace. Co vím, tak TV většinou Samsung opravuje přímo u zákazníka (technik přijede s dodávkou a náhradními díly a opraví Ti na místě), ale asi jen pokud jsou volné kapacity...

 

Doporučuju zkusit:

1) zavolat na linku a pokusit se vyřešit přes remote

2) domluvit si návštěvu technika doma

0 Like
Jenovef
Student
Možnosti

Ahoj Johnie,

rada dobrá, ale asi mám smůlu.
Technik, se kterým jsem si dopisoval, mi také nabídl že by ke mě někdo přijel, ale

že podle výrobka mi zelenej mužíček prodal Litevskou distribuci a tím pádem se mě
tato nabídka netýká. Předpokládám, že se mě netýká ani remote... 😕

Záměrně jsem se vyhýbal pofidérném eshopům s lacinými TV a takhle jsem dopadl :face-with-tears-of-joy:

0 Like
JohnieWalker
Journeyman
Možnosti

Remote je podle mě nezávislý na distribuci - jedná se podle vysvětlení na stránkách Samsungu víceméně o konzultační službu viz https://www.samsung.com/cz/support/remoteservice/

Podle popisu Tvé situace si ale nejsem jistý, jestli to pomůže. :thinking-face:

 

Co se týče reklamace/opravy TV na místě, tak to už je větší oříšek kvůli té cizí distribuci - holt zelený mužíček taky bohužel není záruka fér jednání.

Klasický příklad toho, kdy prodejce udělá "podraz" na zákazníka a zákazník si to pak vztahuje na výrobce, který za to vlastně až tolik nemůže. 

V tomhle případě už asi nezbývá nic jiného než reklamovat přímo u Alzy - jako prodejce mají povinnost reklamaci vyřešit - poslat tam TV a modlit se :face-with-tears-of-joy::smiling-face-with-sunglasses:

0 Like