Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Propojení TV Samsung a Soundbar Samsung přes HDMI ARC

(Téma vytvořeno: 28-10-2018 03:16 PM)
4534 Zobrazení
nekvane
Student
Možnosti

K TV Samsung UE55MU7002 jsem připojil Soundbar Samsung HW-MS6500. Propojení funguje přes optiku, přes WIFI, ale HDMI ARC kanál vypadne po 2-3 vteřinách a přepíná se zpět na reproduktory TV. Máte někdo taky takový problém a co s tím ?NNa internetu jsem četl, že jde o chybu HDMI portů televize, že se dají resetovat a pak je po problému. Propojení přes HDMI bych upřednostnil před optikou.

6 Odpovědi
jv18
Big Cheese
Možnosti

Ahoj, sice nemám TV ani sounbar od Samsungu, ale tenhle problém se řeší třeba tady: https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/10414/page/15

JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

Reset HDMI portů na Samsung TV potřebuje 10 minut minimálně bez napájení. Postup je následující:

 

1. Vypnout TV a Soudnbar a odpojit od napájení

2. Odpojit všechny HDMI kabely

3. Vyčkat 12 minut

4. Zapnout Tv i Soundbar

5. Soundbar zapojit do HDMI

 

Pokud bude blbnout, musí se tenhle postup udělat znova pro každé HDMI zvlášť a vyzkoušet všechny porty.

 

Není to chyba TV, ale HDMI portů obecně. Vývojáři pracují na řešení už dost dlouho, stále nenalezli nic, aby ARC neblbl. :face-with-rolling-eyes:

JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

Tohle řešení ti může pomoci jen na chvíli, třeba pár měsíců a pak už nemusí fungovat vůbec, abys nebyl překvapen :smiling-face:

0 Like
jv18
Big Cheese
Možnosti

Dá se říct, v čem konkrétně je chyba? Používám tv se sounbarem, komplet od jiné značky a několik měsíců zcela bez problémů. Proto mě tohle zajímá, jedná se tedy o nějakou konkrétní záludnost Samsungů?

0 Like
JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

HDMI-ARC nejspíš víš, jak funguje. Zapíná a vypíná zařízení, tedy i Soundbar. Vysílá signál, který předává soundbaru informaci, jestli přichází odezva od hdmi,optiky, etc. Má ale speciální zabezpečovací protokol, aby se nedalo zneužít přenosu dat z výstupu a pro HDMi port je to bohužel obtížné doladit. Jelikož si Samsung zakládá na bezpečnosti, Aynet+ funguje důkladněji a pokud se mu něco nelíbí automaticky to vyhazuje pryč. Samsung s tím má už léta problém, zároveň i udává, že nemá být délka kabelu delší než 2M, jinak to může způsobovat tyhle a podobné problémy. HDMI samo o sobě je kritická komponenta pro smart telky. Pokud by to byl jenom problém software, dávno by to někdo vyřešil. 

 

Pak jsou ještě klasické problémy, že je starší kabel - 1.4. I když je kabel origo, je moc případů, kdy v balení byli špatné a po výměně za novější najednou vše zase fungovalo.  Nejhorší případy jsou párování s jinými výrobci, což ale není tenhle problém,  jelikož dotyčný uvadí obě zařízení Samsung, tak netuším, kde se stala chyba.

nekvane
Student
Možnosti
Děkuji za názor. Tady je kabel pouze 1 m dlouhý a je specifikace 2,0 podporující ethernet. Jinak se mě odpojování vyskytuje při příjmu IPTV přes setopbox. Pochybuji, že by zde byl nějaký problém s bezpečností. Ale přesto děkuji.
0 Like