Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aktualizacja BIOS w laptopach Samsung

(Temat utworzony: 18-05-2018 12:55 PM)
64971 Wyświetlenia
MariuszK
Explorer
Opcje

W jaki sposób zaktualizować BIOS w laptopie Samsung

 

W pierwszej kolejności należy sprawdzić jaką wersje posiadamy obecnie na laptopie za pomocą polecenia „msinfo32.exe”

 

Należy wejść w opcje wyszukiwania za pomocą ( windows + R ) oraz wpisać „msinfo32.exe”

 zdj1.png

Otworzy nam się okno z wszystkimi potrzebnymi informacjami(wersja/data BIOS znajduje się pod nazwą procesora ).

 zdj2.pngNastępnie należy sprawdzić na stronie www.samsung.pl czy jest dostępna nowa wersja BIOSu do naszego modelu.

Aby to sprawdzić należy:

-Wejść na stronę www.samsung.pl a następnie wyszukać swój model laptopa

zdj3.png

-wybrać swój model (pełny modelcode można sprawdzić na tabliczce znamionowej laptopa )

zdj4.png

 

-Bios będzie znajdował się w plikach do pobrania.

zdj5.pngGdy już upewniliśmy się, że jest dostępna nowsza wersja BIOS do naszego urządzenia, należy pobrać plik, uruchomić go i postępować dalej według instrukcji. Należy upewnić się również, że laptop znajduje się pod stałym źródłem zasilania - jeśli twój komputer wyłączy się nagle podczas trwającej aktualizacji BIOSu, prawdopodobnie uniemożliwi to dalsze korzystanie z niego.

 

Po aktualizacji należy uruchomić laptop ponownie.

 

Bios można pobrać również za pomocą programu Samsung update do którego instrukcję zamieścił na forum Mateusz : https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Komputerowy/Aktualizacje-sterownikow-za-pomoc%C4%85-... .

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like! :smiling-face:

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
MaciekM
Student
Opcje

Bios: Phoenix, 11/02/2012, 09QA, 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MaciekMTo jest najnowszy do tego laptopa.

MaciekM
Student
Opcje
To fajnie, problem z głowy. CPUZ a właściwie bios argent przekłamuje, i tyle.
Wielkie dzięki za info.
0 Like
cezar190
Apprentice
Opcje

Mam ten sam BIOS i ten sam problem, czyli brak możliwości wejścia do BIOS. Nakombinowałem się jak mogłem. W laptopie NP300E7A-S01 mimo że nie ma miejsca na drugi dysk to wymontowałem DVD w wstawiłem tam talerzaka 500GB a za system odpowiada głowny SSD Kingstona 240GB. Myślałem, że tu gdzieś problem. Niestety rózne kombinacje nic nie dawały. Wyjęcie baterii biosu również sprawy nie załatwia. Chyba, że trzeba jakieś zworki na płycie jeszcze "pieścić" aby bios się zresetował. Jak ktoś ma taką wiedzę to proszę się podzielić a spróbuję i w ten sposób.  Aktualizacje firmware na systemie win10 nie działają z racji braku wsparcia. Ostatnią rzeczą jaką planuję zrobić to chyba instalacja win7 i próba aktualizacji w tym systemie.

0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

@RadekK lub @Damian K czy jesteście w stanie coś podpowiedzieć?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Samo wyjęcie baterii resetuje bios tak samo  użycie zworki taki sam będzie efekt a żeby zrobić aktulizacje biosu trzeba mieć zainstalowany Windows 7 lub Windows 8/8.1 na Windows 10 nie ma możliwości aktulizacji biosu.

0 Like
cezar190
Apprentice
Opcje

W takim razie wykonam instalację Windows 7 i na niej spróbuję aktualizaji, poinformuję o efektach zainteresowanych

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@tedycom Już od dawna nie jest możliwe aktualizacja biosu jak na tym filmie.

maniek260
First Poster
Opcje

Witam,

Ja poradziłem sobie w następujący sposób: rzeczywiście aktualizacja tylko w oparciu o win 7.  Wymieniłem dysk, na którym zainstalowałem win7 (wystarczy instalacja podstawowa, bez aktualizacji i instalowania żadnych dodatkowych rzeczy), zaktualizowałem BIOS i zmieniłem dysk z powrotem na ten, na którym pracowałem do tej pory. Zadziałało 🙂 Samsung nie wspiera już NP300V5A pod kątem win 10 (https://www.samsung.com/pl/support/windows10-update/), stąd szukanie innej drogi. W autoryzowanym serwisie powiedziano mi, że płyta może być zepsuta 🙂 A jednak nie, powyższy sposób zadziałał w 100%. Mam drugiego laptopa NP535 i ten model Samsung wspiera pod kątem win 10 i tam aktualizacja BIOS przebiegła bez problemu.

0 Like