Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WW12h8400EW/EO problem z odczytem wagi

(Temat utworzony: 27-03-2020 12:35 PM)
1712 Wyświetlenia
Danuta1
First Poster
Opcje

Witam,

 

mam od kilku lat pralkę Samsung Eco Bubble 12 kg. Pozwoliłam sobie na ekskluzywny zakup, ale mam z nią regularnie problem. Co najbardziej frustrujące, to nigdy nie wyświetlił się żaden komunikat. "Jedyny" problem, to "zawieszanie" się prania. Początkowo wydłużała czas prania. Potem przestała prać, jak wyżej. Kalibracja początkowo pomagała, ale czas kalibaracji bywał absurdalny (ponad 20 min.), a potem już kalibracja była niemożliwa do zrobienia. Była wymiana modułu sterującego na gwarancji. Ostatnio naciskaliśmy z mężem przed końcem dodatkowej gwarancji Samsung guard na ponowną wizytę serwisu, ponieważ po dwóch latach od wymiany modułu sterującego ponownie zaczęły się problemy z wydłużaniem czasu prania.  Serwisant po miesiącu dyskusji dotarł, wymienił moduł sterujący i mamy niecałe trzy miesiące po wymianie, dwa miesiące po zakończeniu gwarancji Samsung guard i pralka "padła". Pranie zostało wstrzymane (pierwszy raz tak się zdarzyło), więc włączyłam ponownie. Jak tylko ruszył bęben, to pomyślałam, że może za duże obciążenie i sama wstrzymałam. Wyjęłam trochę prania i ponownie włączyłam, ale pralka skończyła działanie po minucie, bęben nie ruszył. Kalibracja nie działa - 25 min bez jakiegokolwiek ruchu bębna kończy się wstrzymaniem kalibracji. Pralka pobiera wodę, po minucie się zatrzymuje i nie ma mowy o dalszym praniu. Sprawdzone na kilku programach, na czyszczeniu bębna, na samym płukaniu z wirowaniem. Podczas wielogodzinnej obserwacji udało mi się wychwycić jedynie, że program zawiesza się podczas sprawdzania wagi. Dwukrotnie zawieszeniu programu towarzyszyło jakieś kliknięcie. Ponieważ jesteśmy już z tym super sprzętem poza jakąkolwiek gwarancją, mam pytanie, czy to może nie jest kwestia modułu sterującego, tylko innego problemu, który może obciąża moduł sterujący. Nie rozumiem, czemu tak zaawansowany sprzęt nie pokazał żadnego komunikatu o błędzie i nie mam pojęcia jak sobie poradzić z takim problemem. Dodam, że w naszym mieście nigdy nie było serwisu Samsunga i serwisant dojeżdża 120km, więc dla nas to będą naprawdę duże koszty.

0 Like
4 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @Danuta1 ,

Rzeczywiście trudna sprawa. Pozwól, że zasięgnę wiedzy, czy możemy w tej sytuacji jeszcze jakoś pomóc i wrócę do Ciebie z informacją.

 

 

0 Like
Opcje

Cześć @Danuta1 ,

Zgodnie z obietnicą wracam. Chciałam Ci sprawdzić czy przypadkiem na wymienioną część nie masz dodatkowej gwarancji. Niestety w przypadku Samsung Guard nie ma takiej możliwości.

W związku z tym pozostaje kontakt z serwisem i naprawa pogwarancyjna.

Jeśli chcesz, mogę Ci sprawdzić, czy nie ma żadnego serwisu bliżej Twojego miejsca zamieszkania. W tym celu prześlij mi kod pocztowy, miejscowości w ktrej znajduje się pralka w wiadomości prywatnej.

 

 

0 Like
RobMen
First Poster
Opcje

U mnie podobnie stanął beben w trakcie prania i już nie ruszył. Myślałem, że to silnik (10 lat gwarancji) niestety, okazuje się że to moduł sterujący, potocznie: elektronika i teraz uwaga: wszystko wskazywało na silnik, więc musimy wezwać serwis autoryzowany, któego nie ma w moim średniej wielkości mieście! Bielsku-Białej, nabliższy oddalony o 70km, dojazd 200zł!!! sam dojazd k...wa, i co stwierdzają, ze to nie silnik tylko elektronika, muszą zamówić i przyjechać raz jeszcze, czyli 200zł za dojazd kolejny, elektronika koszt 600zł. Sprawdzam na www koszt tego modułu, uwaga 119zł, niestety serwis wymienia tylko oryginalny zakupiony przez nich i nie ma znaczenia, że to jet oryginał Samsung. Warto przemyśleć zakup produktów tej firmy, bo jeżeli kupujesz produkt klasy premium za 4500zł a po 2 latach i 4 miesiącach (utracie gwarancji) zapłacisz za naprawę ok. 1200zł, to traci to sens.

0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @RobMen. W takiej sytuacji pozostaje jedynie kontakt z serwisem 😕 Nic w tym temacie nie poradzimy.

0 Like