Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung Magician 5.2.1 nie wykrywa dysku 970 Evo

(Temat utworzony: 22-10-2018 03:36 PM)
1959 Wyświetlenia
aen87
Explorer
Opcje

Witam,

 

Jak w tytule tematu mam problem z poprawnym wykryciem dysku 970 Evo 250GB Nvme nie przez BIOS płyty głównej, ale program Samsunga. Mam ustawiony kontroler Sata 3 w trybie RAID0 z dwóch 860 Evo .

Płyta główna to ASrock Z370 Extreme 4 z najnowszym BIOS 3.10

Windows 10 x64 zainstalowane wszystkie aktualizacje i sterowniki Intela do kontrolera RAID.

Sterownika Samsung_NVM_Express_Driver_3.0 do tego dysku pod Nvme nie mogę zainstalować pojawia się błąd "Samsung NVM Express Device is not connected. Connect the Device and try again."

Clipboard03.jpg

0 Like
27 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

To chyba wiesz że ta wersja ma spore problem i została wycofana ale ja sam jej używam.

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Nic mi na temat tej aktualizacji 1809 i jej probemach nie wiadomo. Pokazywałeś jakiś czas temu screena z Samsung Magician ale z dysków SSD pod SATA 3. U mnie te dyski 860 Evo są niewykrywane bo są spięte w Raid0 co jest oczywiste.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ja akurat mam laptopa Asus na dzień dzisiejszy nie pobierzesz wersji 1809 a tylko 1803 co do problemu znajdziesz na samym dole

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Poczekam co odpisze support ASrocka

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@aen87Zapytałem się wujka Google

0 Like
aen87
Explorer
Opcje

Zobaczę co się stanie jak odepnę pozostałe dyski SSD Samsunga 860 Evo i zostawie tylko dysk 970 Evo Nvme.

 

Sterownik Samsung Nvme zainstalowany Samsung Magician 5.2.1 wykrył dysk poprawnie. A czy tryb Rapid Mode powinien dać się właczać wyłaczać czy nie?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@aen87Czyżby jest już sukces ? Tak powinno być możliwość wylączenia i wlączenia.

0 Like
Rozwiązanie
aen87
Explorer
Opcje

Tak sukces rozwiązałem problem grzebiąc w BIOS metodą prób i błędów. No to nie wiem dlaczego u mnie tego trybu rapid mode w 970 Evo 250 GB nie można włączyć. Ale reszta ustawień działa tylko ten tryb. Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak jest?

 

Edit znalazłem że dyski SSD pod Nvme nie obsługują w oprogramowaniu Samsung Magician ten opcji "rapid mode" tylko SSD 860 Evo na tym dysku działał ten tryb. Czyli temat zakończony :smiling-face:

0 Like