Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powerbot floorplan

(Temat utworzony: 30-12-2017 10:50 AM)
1081 Wyświetlenia
Joo
Student
Opcje

Czołem

Wiecie może czy i jak można ustawić plan podłogi dla powerbota? Chodzi mi o strefy, do których nie powinien wjeżdżać. Na amerykańskich stronach jest filmik jak to zrobić z aplikacji Smarthome, ale w mojej wersji nie ma tych opcji. Z góry dzięki. 

0 Like
8 Odpowiedzi
Opcje

Cześć Joo,

Podaj proszę model urządzenia. Sprawdzę to!

Joo
Student
Opcje

VR20J9040WG

0 Like
Opcje

Cześć Joo, 

Sprawdziłam tę informację i w polskiej wersji urządzenia rzeczywiście floorplan ustawia samo urządzenie mapowaniem. Aby uzyskać podobny efekt proponuję zamknąć pomieszczenia do których powerboot wjeżdżać nie powinien lub użyć virtual guarda aby zablokować mu wjazd do tych pomieszczeń. Daj znać czy pomogło. 

Grego3
First Poster
Opcje

Niestety z poziomu robota nie ma takiego wsparcia.
Też liczyłem na tą funkcję szczególnie, że miejsce pod stację dokującą mam w tej części mieszkania która nie była dla mniej najważniejsza do sprzątania. Robota ma ponad 1,5 roku a w aplikacji nic się nie zmieniło w tej kwestii - czyli trzeba uznać że nie będzie zmiany w tej kwestii.
Nie testowałem ale ile zmiana regionu geograficznego coś zmieni w tej kwestii.

0 Like
Opcje

Cześć Grego3,

Na ten moment takiej funkcji nie ma, co nie znaczy że się nie pojawi. Co do zmiany regionu, możesz spróbować, aczkowiek nie wydaje mi się żeby coś to zmieniło. Jak zakładam Twój sprzęt jest wyprodukowany na Polski rynek, więc aplikacja z innym regionem może nie być kompatybilna z odkurzaczem. Jeśli taka funkcjonalność zostanie wprowadzona napewno o tym poinformujemy.

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Patrzę właśnie na mapki mojego mieszkania wykreślone przez VR10M703PWG (ścieżki sprzątania) w jego historii odkurzania. Są zaskakująco dokładne.

Aż się samo narzuca, że przydałby się prosty edytor kształtu pomieszczeń, możliwość ponumerowania i wskazania/blokowania pokoju. Przecież ta maszyna doskonale wie gdzie się znajduje.

0 Like
Opcje

Cześć LeszekJ,

Dzięki za uwagę, przekażę ją do odpowiedniego działu firmy Samsung. Jeśli zostanie udostępniona taka opcja w polskiej wersji oprogramowania od razu was o tym poinformuję.

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

Z całym szacunkiem dla zawsze uprzejmych słów Twych, ale nie mam zbyt dużej nadziei.

Programiści Samsunga pewnie nie zdążą nic poprawić przed wejściem nowego rocznika modelowego. Wtedy firma będzie już naciskać na zakup droższej nowości. Tak się już sto razy zdarzyło i zdarzy się kolejny tysiąc razy.

Modlę się, żeby wtedy mój robocik nie zaczął np. ssać słabiej (lub dostał demencji starczej) po kolejnej automatycznej aktualizacji jego oprogramowania pokładowego...

 

0 Like