Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odkurzacz Powerbot i autoryzacja w aplikacji SmartThings

(Temat utworzony: 28-05-2019 03:40 PM)
1462 Wyświetlenia
xgrey
First Poster
Opcje

Mam odkurzacz z serii VR7000 i jako tako połączyć się z aplikacją SmartThings mogę, ale nie przechodzi mi procesu autoryzacji i połaczenia z moim kontem.

Pojawia się informacja żebym się zalogował z kraju i konta do jakiego okurzacz był połączony za pierwszym razem.

Zakładam, że ktoś wcześniej łączył ten odkurzacz z jakimś kontem i go nie wyrejestrował, a ja teraz mam z tym kłopot.

Pisałem do wsparcia techniczneog w samsungu, ale ktoś uparcie mi odpisuje, żebym podesłał im logi z telefonu, ale przecież nie jest to problem z telefonem, poza tym mam użyć kodów serwisowych które działają tylko z telefonemi Samunga, a jak takowego nie posiadam.

Zna ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu ?

 

Pozdr,

0 Like
28 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@xgrey Czy urządzenie zostało zakupione od kogoś ? Zaglądałeś na tą strone ?

 https://help.content.samsung.com/csweb/main/main.do 

I jeszcze tutaj 

https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/

0 Like
xgrey
First Poster
Opcje

Zostało zakupione od firmy jako produkt poekspozycyjny i tak też wygląda - nie był używany.

Zaglądałem na stronę i ona nawet informuje, że jak nowy użytkownik zarestruje urzadzenie, to poprzedni użytkownik nie będzie mógł używać, problem w tym, że mi nie pozwala przejśc procesu rejestracji właśnie ze względu na poprzedniego użytkownika.

 

"Nowy użytkownik może dodać urządzenie do swojego konta za pośrednictwem procesu rejestracji urządzenia, po czym stanie się nowym właścicielem urządzenia.
W takim przypadku poprzedni właściciel urządzenia może nie mieć możliwości korzystania z urządzenia."

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@xgrey  Pozostaje Ci kontakt z firmą od której zakupiłeć żeby usuneli urządzenie z konta. Samsung nie może tego zrobić a tylko poprzedni użytkownik.

0 Like
xgrey
First Poster
Opcje

Przeczy to w takim razie zapiskowi na stronie samsunga, skoro rejestracja przez nowego użytkownika wyrejestrowuje poprzedniego to dlaczego tak sie nie dzieje ?

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@xgrey  napisał(a):

 

Pojawia się informacja żebym się zalogował z kraju i konta do jakiego okurzacz był połączony za pierwszym

 

Pozdr,


@xgrey  A ta inforamcja jest z jakiego powodu ? Jesteś w tym samym kraju gdzie urządzenie było rejestrowane ?

0 Like
xgrey
First Poster
Opcje

A jakie to ma znaczenie w jakim kraju jestem ? 

Jak pojadę 300 km do Niemiec i kupiłe sobie tam odkurzacz, to oznacza, że nie będę mógł go używać w Polsce ?

Telefon komórkowy mogę kupić i używać gdziekolwiek, a zwykły odkurzacz nie ?

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@xgrey  Oczywiście że nie ma znaczenia gdzie zakupisz urządzenie ale w tym przypadku ma znaczenie gdzie została dokona rejestracja(geolokalizacja) chyba wiesz co to oznacza ?

0 Like
xgrey
First Poster
Opcje

Wiem, że ktoś wcześniej go zarejestrował i wiem co oznacza geolokalizacja, ale nie rozumiem co ona ma wspólnego z odkurzaczem.

Nigdzie też na stronie SmartThings nie znalazłem informacji, że pierwsza rejestracja przez aplikację w danym kraju nakłada (bezpowrotnie) jakieś blokady i ograniczenia na urządzenie.

Szczególnie jest to śmieszne, że mowa jest o odkurzaczu, jeszcze bym zrozumiał w telefonie komórkowym itp, ale w odkurzaczu... nie można tego nazwać inaczej jak zwykłe i celowe działanie na szkodę użytkownika końcowego.

 

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy rejestrujesz się na tej stronie? https://my-samsung.com/pl/mysamsung/?_ga=2.213830994.794436906.1558935820-1384361560.1558935820#/not... 

Dla mnie jest to normalne że jak ktoś dokonał rejestracji urządzenia na stronie podał model i numer seryjny i jest to połaczone z innymi usługami.

Przechwytywanie.PNG

0 Like