Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klimatyzacja SAMSUNG MULTISPLIT i piloty

(Temat utworzony: 02-03-2018 06:16 PM)
1603 Wyświetlenia
Fazi
Apprentice
Opcje

Witajcie

Na wstępie zaznaczę, że jestem zagorzałym fanem marki Samsung, w domu większość elektroniki i AGD to Samsung: lodówa, pralka, 2 telewizory, 2 smartfony Note 8, monitory, itp.  Gdyby Samsung robił samochody, to pewnie już by taki stał w garażu :)) A poważnie :

Postanowiliśmy zainwestować w klimatyzację . Oczywiście Samsunga.

Przyjechali autoryzowani monterzy, porobili obliczenia, po czasie wrócili z urządzeniami, zamontowali 3 punkty chłodzące, inwerter na zewnątrz, wypili kawę, skasowali 21000 zł i pojechali. OK.

Klima jest OK, żebyście nie czekali na ponurą puentę ! Tylko za każdym razem gdy włączam czy to chłodzenie, czy ogrzewanie, zastanawiam się, czy człowiek który zaprojektował piloty do tych urządzeń, był normalny ??

Czy choć raz ten palant choć przez kilka dni, testował klimatyzator z TYM pilotem, który dostałem od Samsunga ?

Pilot posiada ciekłokrystaliczny wyświetlacz NIEPODŚWIETLANY !! Wystarczy lekkie zaciemnienie, i nie ma szans na obsługę klimatyzatorów. W nocy - zapomnij. A trzeba dodać, że w menu pilota trochę tych opcji jest !

Moje pytanie brzmi szanowny SAMSUNGU: ile trzeba wyłożyć kasy na 3-punktowy SPLIT, żeby można było komfortowo nim zarządzać  tak w dzień, jak i w nocy ? 30000 ? 50000 zł ?

Czasem wieczorem aby dziecku podgrzać na momnet pokój, włączam oświetlenie w smartfonie ( Note 8 ! ). Czy to nie porażka ?? Macie wyliczone diody świecące do świateł mijania ? Wasi Klienci muszą opanować  Braila ? Czy zmieniać ustawienia ze świczką ? 

O co tu chodzi ?

 

pozdrowienia

 

 

0 Like
11 Odpowiedzi
Michal_P
Voyager
Opcje

Cześć @Fazi

Rzeczywiście to co piszesz jest zastanawiające. 

Z uwagi na brak wiedzy w tym obszarze nie jestem w stanie odnieść się do sprawy w dniu dzisiejszym. Pozwól że odpowiem w poniedziałek.

Dodatkowo wysyłam prywatną wiadomość.

Michał P.

0 Like
Fazi
Apprentice
Opcje
Dzięki Michał, że odpisałeś na mój post. Napisałem go dla sportu, nawet nie liczyłem na zainteresowanie.
Jutro napiszę dokładnie co to jest.

dobrej nocki
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Fazi

Tak pomyślałem, że zanim wyjaśni się sprawa z pilotami, to zamiast używać Note do podświetlania, może warto zainstalować na nim aplikację Samsung Smart Home lub Smart Air Conditioner i wykorzystać telefon do sterowania klimatozytorem. Oczywiście o ile pozwalają na to posiadane modele, bo nic na ten temat nie napisałeś.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Fazi
Apprentice
Opcje

Szewcu, oczywiście apkę mam, Smart Air, ale tam nie wszystko można ustawić !
Pytam o pilota, ponieważ dawno temu, gdy jeszcze mieszkałem w bloku, kupiłem zwykły zestaw jedn. zew - jedn. wewn. za...600 zł !
Działało to przez 5 lat o dziwo. Tam miałem pilota z podświetleniem ! Nie mogę uwierzyć w to, że Samsung tak dał ***** !
Druga rzecz: nie zawsze mam spartfona pod ręką.
Trzecia rzecz: zwykły odruch ! Wchodzę do pokoju, na ścianie wisi pilot, chcę podgrzać pomieszczenie, automatycznie ręka sięga pilota !

PS
Zaraz podam model, ale to nie jest aż tak ważne.

0 Like
Fazi
Apprentice
Opcje

 

Model: AR09KSWSBWKN
MAMY TAKI DRUGI, TYLKO WIĘKSZY i jeszcze w pomieszczeniu na poddaszu panelowy, który paradoksalnie był najdroższy i... nie ma Wi Fi !

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
@Fazi
Zgodnie ze specyfikacją model AR09KSWSBWKNZE ma WiFi i powinien być bezproblemowo obsługiwany przez aplikację Smart Home.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Fazi
Apprentice
Opcje

20180303_192708 (2).jpg

0 Like
Fazi
Apprentice
Opcje

Szewcu, masz rację, ale ja napisałem o innym modelu.

Mamy 3 jednostki: dwie naścienne, jedna panelowa ( w suficie ).

Model który podałem, to naścienny i Wi Fi jest.

Tamten nie wiem jaki, nie chce mi się iść na górę, ale tam nie ma Wi Fi.

Odnoście aplikacji Smart Home: spróbuj włączyć/wyłączyć click, albo wyświetlacz w jednostce. Nie da się, a to często zmieniam. 

 

pozdrawiam

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
No to w takim przypadku trzeba poczekać na ustalenia @Michal_P .

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like