Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik + mikrofala NQ50H5537KB nie dopieka ciast od spodu

(Temat utworzony: 16-11-2018 09:43 AM)
1798 Wyświetlenia
Stach
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam ogromny problem z kuchenkną kombinacyjną (mikrofala + piekarnik). Kolejny wypiek z rzędu nieudany. Piekę na programie konwekcj, który jest jedynym możliwym programem do pieczenia np. ciast czy pizzy. Spód ciasta jest zawsze nieupieczony. Próbowałem różnych wariantów temperaturowych i czasowych. Nawet 2 godziny w 200 stopniach nie dają rady -od góry spalone od spodu białe. Z tego co udało mi się wyczytać, piekarnik nie posiada grzałek dolnej i górnej. Piecze jedynie ciepłe powietrze termoobiegu. 

Pytanie do Was, czy macie podobny problem?

Nie wiem czy jest to wada konstrukcyjna czy posiadam wadliwy piekarnik. 

Jest to bardzo przygnębiające, że piekarnik za 2 tyś. złotych nie potrafi upiec ciasta, które potrafił upiec piekarnik za 400zł. 

0 Like
89 Odpowiedzi
Adko
Apprentice
Opcje
witam,
- Ustawiam temperaturę maksymalna, tj. 230 stopni (na stronie Samsunga jest informacja, że ten piekarnik ma 250 stopni ale nie znalazłem takiej opcji)
- Próby podejmowałem we wszystkich wariantach - od środka do samej góry na każdym poziomie
- Kamień do pieczenia był ustawiany na blasze do piekarnika,
- Pizze wyrabiam samodzielnie

W związku z tym, że nie wierzyłem w to, że kupiłem taki bubel, próbowałem wszystkie programy jakie tylko są w opcjach. Zmarnowałem chyba z 50 spodów na pizze i nie znalazłem żadnego rozwiązania,. Piekarnik absolutnie sobie nie radzi z pieczeniem - to jest po prostu katastrofa. Mam 2 małych dzieci, które nie rozumieją dlaczego nie mogę im zrobić pizzy skoro wcześniej mogłem.
Czy Samsung planuje jakieś rozwiązanie w tym temacie - możliwość zwrotu lub wymiana na inny model ??
To tak jak bym kupił samolot ale bez możliwości latania...

Uważam, że macie naprawdę wiele fajnych produktów ale skoro coś Wam poszło nie tak z jakimś urządzeniem to dla dobra sprawy powinniście zrobić wszystko aby klient był zadowolony i nie stracił dobrego zdania na temat marki.

Pozdrawiam i czekam na sensowną propozycję rozwiązania problemu,
Adko
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@AdkoNajlepszym rozwiązaniem jest reklamacja u sprzedawcy z tytułu rękojmi.

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Możesz rozwinąć pojęcie "z tytułu rękojmi." ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Stach  napisał(a):

Możesz rozwinąć pojęcie "z tytułu rękojmi." ?


@StachProszę bardzo https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-gwarancja-a-rekojmia

Adko
Apprentice
Opcje
Tak, urządzenie mam od grudnia 2017
0 Like
heniek
First Poster
Opcje

witam

myslałem ze tylko ja miałem problem z tym "piekarnikiem"

moja diagnoza -niedzialająca dolna grzałka

po kilku próbach naprawy przez autoryzowanych serwisantow

diadnoza serwisu -piekarnik sprawny

przeszło pół roku serwis próbował mi wmówić że piekarnik jest sprawny

najlepsza opinia serwisu : to nie jest piekarnik tylko mikrofalówka i dolna grzałka wcale nie musi się załączać a my nie umiemy czytać instrukcji

skargi zgłaszane na infolinii - szkoda czasu

ale po 8 miesiącach wyszło na moje i kasa wróciła za piekarnik

 

 

 

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

@heniek u mnie diagnozy były podobne. Pan serwisant nawet wymienial całe moduły z elektroniką po czym się dziwił że dolna grzałka dalej zachowuje się dziwnie. Szkoda, że temat tutaj dopiero teraz nabrał takiego tempa. U mnie minęło już 3 lata od zakupu więc muszę się pogodzić z posiadaniem tego bubla 😞

0 Like
heniek
First Poster
Opcje

u mnie tez wymieniał moduł i nic to nie pomogło

gdyby niespalona pizza to moze do tej pory nic bym nie zauwazył

u mnie jeszcze przestało działać czyszczenie parowe

i piekarnik nagrzewał się do ok 50st

ale według  serwisantów wszystko było ok

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

Witam wszystkich,

ubolewam, że wcześniej nie znalazłam tej strony. 5 listopada kupiłam ten piekarnik z mikrofalą, lecz używam go dopiero po zamontowaniu od 5 dni. Stwierdzam cto, co wiele osób tu napisało, że funkcja piekarnika to chyba jakaś pomyłka. Ciast od spodu białe, środek niedopieczony, jak się wydłuża pieczenie to góra sucha lub przypala się. Chciałabym ten niby piekanik oddać i wymienić na PIEKARNIK który faktycznie piecze. Mam wiele urządzeń firmy Samsung i przyznam, ze jestem bardzo rozczarowana. Do tej pory używałam piekarnika z mikrofalą innej firmy (10 lat ) i był rewelacyjny a wymieniłam ze względu na wymianę mebli na niby nowszy model. Codziennie piekłam ciasto, gdyż sądziłam że robię coś nie tak...teraz wiem, ze to wina tego urządzenia. Nie mam zamiaru ściągać specjalistów, jeśli mają robić to samo co u Państwa i wmawiać mi, ze urządzenie jest ok. Za te pieniądze jest to bubel. zastanawiam się tylko gdzie zgłaszać problem i chęć wymiany.

 

0 Like
Opcje

Cześć @aga1955,

Odpowiedzialność producenta za wady fabryczne sprzętu określona jest przez Kartę Gwarancyjną. Wymiana z tytułu gwarancji może nastąpić jedynie w dwóch przypadkach:

1) gdy serwis stwierdzi brak możliwości naprawy

2) gdy sprzęt był naprawiany 3-krotnie z użyciem części i w dalszym ciągu wykazuje nieprawidłowości w działaniu.

 

Zatem w tej sytuacji wymiana u producenta nie jest możliwa. Możesz spróbować skontaktować się ze sprzedawcą i sprawdzić czy jest taka możliwość.