Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kostkarka w lodówkach Side by Side

(Temat utworzony: 03-08-2018 04:26 PM)
76921 Wyświetlenia
Opcje

Cześć Userzy,

Dzisiaj temat tak gorący jak temperatura na zewnątrz (pamiętacie, żeby pić wodę? :winking-face:) a mianowicie lód, a dokładniej kostkarka w lodówce. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie to temat bardzo ważny dlatego w dzisiejszym poście będzie o problemach z produkcją lodu w kostkarkach.

 

Co zrobić kiedy kostkarka nie działa?

W momencie, kiedy zauważyliśmy, iż kostki lodu przestały być produkowane należy sprawdzić czy:

  1. na wyświetlaczu widoczna jest ikona lodu kruszonego ‘Crushed’ bądź całych kostek lodu ‘Cubed’ (jeśli jest podświetlona ikona ‘Ice Off’ należy wybrać jedną w powyższych opcji);

  2. pojemnik na lód nie jest przepełniony, jeśli tak to należy usunąć część kostek (w przypadku zmrożenia i sklejenia się kostek, należy całkowicie opróżnić zbiornik);

  3. czy możliwe jest korzystanie z dystrybutora wody, jeśli nie, to sprawdź poniższe kroki:

    1. ciśnienie wody jest odpowiednie (do prawidłowego działania kostkarki ciśnienie linii wodnej powinno wynosić 138 ~ 862 kPa);
    2. na wyświetlaczu widnieje ikona filtra "Filter", jeśli tak oznacza to, iż należy wymienić filtr;
    3. linia wodna nie jest zapowietrzona (należy przytrzymać dźwignię podawania wody przez kilka chwil, tak 2-3 litry wody)

 

Po wykonaniu tych czynności zalecane jest przeprowadzenie testu kostkarki, w celu sprawdzenia czy mechanizm kostkarki jest sprawny.

Jak wykonać taki test?

Mamy zasadniczo dwa rodzaje kostkarek, zatem po krótce opiszę test dla obu rozwiązań.

 

Dla kostkarek umieszczonych na drzwiach zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij dolny zbiornik (ten, w którym przechowywane są kostki)

2. Zdejmij górną przykrywę kostkarki 

3. Zamontuj z powrotem dolny zbiornik

4. Naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy

 

Jeśli w rynienkach, w których tworzą się kostki są przymrożone starsze, zostaną one wypchnięte, będzie też widoczne powolne poruszanie się łopatki. Jeśli nie to powoli do rynienek zacznie napływać woda- oznacza to że kostkarka jest sprawna i powinna zacząć normalnie produkować lód. Należy teraz odczekać dobę na efekty.

Po tym czasie powinny pojawiać się nowe kostki lodu.

 

Dla kostkarek wewnątrz komory zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij pokrywę kostkarki: pociągnij przycisk z boku do siebie i pociągnij delikatnie osłonę

2. naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz cichy dźwięk pracującej kostkarki i poczujesz delikatne drżenie mechanizmu

Tutaj również należy odczekać dobę na efekty.

A co jeśli kostkarka tworzy lód, ale mniej, niż powinna? Tego dowiecie się pod tym linkiem: Co zrobić, gdy kostkarka do lodu nie wytwarza wystarczającej ilości lodu? 

Wykonanie czy też sprawdzenie powyższych czynności w większości przypadków przywróci sprawność urządzeniu.

Czy zdarzyły wam się jakieś przygody z kostkarkami? Udało się rozwiązać kwestię samodzielnie? Teraz już na pewno się uda :smiling-face:

W przypadku pytań zapraszam!

175 Odpowiedzi
marcinoz82
Journeyman
Opcje

Spróbowałem ją odłączyć na kilka min i rozmrozic zasobnik lodu i umyć go na poczatek ..chyba pomogło kostkarka znowu wysypuje lód...a jaki jest czas pełnego rozmrożenia całej lodówki?

0 Like
Opcje

Hej @marcinoz82,

Cieszę się, że udało się przywrócić pracę urządzenia. Jeśli już działa to prawdopodobnie była to kwestia przymarznięcia elementu mechanizmu. Warto czasem zajrzeć i oczyścić kostkarkę bo pracuje ona w minusowych temperaturach więc może się zdarzyć, że coś czasem przymarznie.

Co do całkowitego rozmrożenia, nie ma konkretnego czasu rozmrażania. Zwykle zalecam ok 24 godzin, ale kwestia obserwacji czy urządzenie jest już rozmrożone, cy potrzebuje tego czasu więcej.

0 Like
Konrad86
First Poster
Opcje

Witam.

Mam podobny problem. Nowa lodowka ma tydzień. Robi 2-3 partie kostek a potem nic. Woda nie dostaje się do tacki na kostki lodu. Po rozmrozeniu działa poprawnie przez kilka godzin a potem znowu nie podaje wody. O co chodzi?

0 Like
Jowtek
Navigator
Opcje

Być może masz ten sam problem co miałem ja.

Zle odizolowany przewód w drzwiach. 

 

Czy lodówka podaję wodę po zamrożeniu? 

0 Like
Konrad86
First Poster
Opcje

Po zamrożeniu już nie podaje wody do tacki na kostki. Jak u Ciebie usunięto tą usterkę? Pozdrawiam 

0 Like
Jowtek
Navigator
Opcje

Wymiana drzwi na nowe. 

Tylko że mi nie podawał wody dozownik zamarzala rurka w drzwiach. 

Lód robiła normalnie. Dlatego pytałem czy podaję Ci wodę do podajnika wody w drzwiach. 

 

 

0 Like
Konrad86
First Poster
Opcje

Nie podaje wody. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

0 Like
robertcarlos
First Poster
Opcje

witam

w moim przypadku kostkarka robi lód, lód wypada z tacek do pojemnika ale ślimak nie podaje go do otworu wylotowego.

Gdzie tkwi problem?

0 Like
Konrad86
First Poster
Opcje

Próbowałeś dłużej przytrzymać przycisk?

0 Like
robertcarlos
First Poster
Opcje
Próbowałem , nic nie pomaga.
0 Like