Wsparcie

Open search

Kostkarka w lodówkach Side by Side

Cześć @marcinoz82,

Tak, dokładnie. Trzeba rozmrozić całe urządzenie. Jeśli niczego to nie zmieni dzwoń śmiało do serwisu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Spróbowałem ją odłączyć na kilka min i rozmrozic zasobnik lodu i umyć go na poczatek ..chyba pomogło kostkarka znowu wysypuje lód...a jaki jest czas pełnego rozmrożenia całej lodówki?

Hej @marcinoz82,

Cieszę się, że udało się przywrócić pracę urządzenia. Jeśli już działa to prawdopodobnie była to kwestia przymarznięcia elementu mechanizmu. Warto czasem zajrzeć i oczyścić kostkarkę bo pracuje ona w minusowych temperaturach więc może się zdarzyć, że coś czasem przymarznie.

Co do całkowitego rozmrożenia, nie ma konkretnego czasu rozmrażania. Zwykle zalecam ok 24 godzin, ale kwestia obserwacji czy urządzenie jest już rozmrożone, cy potrzebuje tego czasu więcej.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Witam.

Mam podobny problem. Nowa lodowka ma tydzień. Robi 2-3 partie kostek a potem nic. Woda nie dostaje się do tacki na kostki lodu. Po rozmrozeniu działa poprawnie przez kilka godzin a potem znowu nie podaje wody. O co chodzi?

Explorer

Być może masz ten sam problem co miałem ja.

Zle odizolowany przewód w drzwiach. 

Czy lodówka podaję wodę po zamrożeniu? 

First Poster

Po zamrożeniu już nie podaje wody do tacki na kostki. Jak u Ciebie usunięto tą usterkę? Pozdrawiam 

Explorer

Wymiana drzwi na nowe. 

Tylko że mi nie podawał wody dozownik zamarzala rurka w drzwiach. 

Lód robiła normalnie. Dlatego pytałem czy podaję Ci wodę do podajnika wody w drzwiach. 

First Poster

Nie podaje wody. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

First Poster

witam

w moim przypadku kostkarka robi lód, lód wypada z tacek do pojemnika ale ślimak nie podaje go do otworu wylotowego.

Gdzie tkwi problem?

First Poster

Próbowałeś dłużej przytrzymać przycisk?

Autorzy z największą liczbą like