Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kostkarka w lodówkach Side by Side

(Temat utworzony: 03-08-2018 04:26 PM)
77684 Wyświetlenia
Opcje

Cześć Userzy,

Dzisiaj temat tak gorący jak temperatura na zewnątrz (pamiętacie, żeby pić wodę? :winking-face:) a mianowicie lód, a dokładniej kostkarka w lodówce. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie to temat bardzo ważny dlatego w dzisiejszym poście będzie o problemach z produkcją lodu w kostkarkach.

 

Co zrobić kiedy kostkarka nie działa?

W momencie, kiedy zauważyliśmy, iż kostki lodu przestały być produkowane należy sprawdzić czy:

  1. na wyświetlaczu widoczna jest ikona lodu kruszonego ‘Crushed’ bądź całych kostek lodu ‘Cubed’ (jeśli jest podświetlona ikona ‘Ice Off’ należy wybrać jedną w powyższych opcji);

  2. pojemnik na lód nie jest przepełniony, jeśli tak to należy usunąć część kostek (w przypadku zmrożenia i sklejenia się kostek, należy całkowicie opróżnić zbiornik);

  3. czy możliwe jest korzystanie z dystrybutora wody, jeśli nie, to sprawdź poniższe kroki:

    1. ciśnienie wody jest odpowiednie (do prawidłowego działania kostkarki ciśnienie linii wodnej powinno wynosić 138 ~ 862 kPa);
    2. na wyświetlaczu widnieje ikona filtra "Filter", jeśli tak oznacza to, iż należy wymienić filtr;
    3. linia wodna nie jest zapowietrzona (należy przytrzymać dźwignię podawania wody przez kilka chwil, tak 2-3 litry wody)

 

Po wykonaniu tych czynności zalecane jest przeprowadzenie testu kostkarki, w celu sprawdzenia czy mechanizm kostkarki jest sprawny.

Jak wykonać taki test?

Mamy zasadniczo dwa rodzaje kostkarek, zatem po krótce opiszę test dla obu rozwiązań.

 

Dla kostkarek umieszczonych na drzwiach zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij dolny zbiornik (ten, w którym przechowywane są kostki)

2. Zdejmij górną przykrywę kostkarki 

3. Zamontuj z powrotem dolny zbiornik

4. Naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy

 

Jeśli w rynienkach, w których tworzą się kostki są przymrożone starsze, zostaną one wypchnięte, będzie też widoczne powolne poruszanie się łopatki. Jeśli nie to powoli do rynienek zacznie napływać woda- oznacza to że kostkarka jest sprawna i powinna zacząć normalnie produkować lód. Należy teraz odczekać dobę na efekty.

Po tym czasie powinny pojawiać się nowe kostki lodu.

 

Dla kostkarek wewnątrz komory zamrażarki:

Aby wykonać test kostkarki:

1. Zdejmij pokrywę kostkarki: pociągnij przycisk z boku do siebie i pociągnij delikatnie osłonę

2. naciśnij przycisk ‘Test Switch’ przez ok. 5 sekund, aż usłyszysz cichy dźwięk pracującej kostkarki i poczujesz delikatne drżenie mechanizmu

Tutaj również należy odczekać dobę na efekty.

A co jeśli kostkarka tworzy lód, ale mniej, niż powinna? Tego dowiecie się pod tym linkiem: Co zrobić, gdy kostkarka do lodu nie wytwarza wystarczającej ilości lodu? 

Wykonanie czy też sprawdzenie powyższych czynności w większości przypadków przywróci sprawność urządzeniu.

Czy zdarzyły wam się jakieś przygody z kostkarkami? Udało się rozwiązać kwestię samodzielnie? Teraz już na pewno się uda :smiling-face:

W przypadku pytań zapraszam!

177 Odpowiedzi
Vigo100
First Poster
Opcje

Dzień dobry,

Czy w kostkarce gdy zbiornik lodu jest pełny, lód przestaje być produkowany? A po zużyciu części, ponownie automatycznie rusza wytwarzanie?

0 Like
OliwiaB
Expert
Opcje

Cześć @Vigo100!

Tak, lodówki wytwarzają około 120 kostek lodu dziennie, co oznacza, że co 90 minut powstaje jedna taca kostek lodu. Jak zostanie zapełniona produkcja się zatrzymuje, a po zużyciu kilkunastu kostek zapełnia się automatycznie :). 

Wolant13
First Poster
Opcje
Witam, model RF56J9041SR, kostkarka może być włączona cały rok , czy trzeba ją wyłączać? . Dzisiaj chciałem włączyć kostkarkę, i nic się nie działo, tylko hałas. Rozebrałem pojemnik , lód był zmrożony, i popękał cały pojemnik , przez to że na siłę próbował lód przepchnąć, jak mam na przyszłość zapobiec temu , regularnie co jakiś czas uruchamiać dozownik lodu , czy wyłączać?

0 Like
OliwiaB
Expert
Opcje

Cześć @Wolant13!

W teorii nie ma przeciwwskazań, żeby była włączona cały rok. Jednakże, jeśli jej nie używamy przez dłuższy okres, warto wyłączyć. Raz, że to oszczędności i wody i energii, dwa, że pojemnik zostaje zapełniony kostkami, których nie ubywa, a one bez ruchu przymarzają do plastiku i pewnie stąd te pęknięcia. Na przyszłość, jeśli wiesz, że nie będziesz korzystać z kostkarki przez X czasu, wyłącz ją. :)

Wolant13
First Poster
Opcje
Dziękuję za odp , co jaki czas mam ją wzbudzać, żeby nie zamarzło?
0 Like
OliwiaB
Expert
Opcje

@Wolant13

Raz na kilka tygodni w zupełności wystarczy. Możesz sobie ustalić, że raz w miesiącu włączasz kostkarkę. :smiling-face:

Bezpseudon
First Poster
Opcje
Nie wiem czy forum jest aktualne ale zaryzykuje pytaniem. U mnie woda nalewa się do kostkarki, lód się tworzy ale kostkarka sama nie podaje go do zbiornika i nie robi kolejnych kostek. Robiłem test, tacka się obraca i kostki wypadają. Od razu pobiera wodę na kolejne. Natomiast problem-sama nie wyrzuca kostek i nie robi kolejnych
0 Like
WeronikaD
Expert
Opcje

Hej, @Bezpseudon .

Próbowałeś wykonać reset lodówki? Chodzi o wyłączenie urządzenia z zasilania na ok. 15-20 minut.

0 Like