Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Klimatyzacja model AR12NXCXAWKNEU nie można zalogować do WiFi

(Temat utworzony: 04-01-2019 01:11 PM)
4027 Wyświetlenia
Krzysztof22
First Poster
Opcje

Posiadam taką klimatyzację i niestety nie udaje mi się podłączyć ją do internetu. Ani Smart Air Conditioner lub Smart Home nie wykrywa żadnego AP do którego jestem zalogowany. Nie mogę sparować jej ze swoim WiFi. Próby na różnych urządzeniach i ruterach nie przynoszą skutku. Wyłączenie klimy z prądu też nie rozwiązuje problemu. Instrukcje z internetu do bani. Np po wciśnięciu "Network Seting" w Smart Air i ustawieniu klimy na AP nic nie daje cały czas ***** i nic nie znajduje to samo jest w Smart Home. Może ktoś miał podobny problem i wpadł na jakiś pomysł. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

IMG_20181225_132130.jpgIMG_20181225_132141.jpgIMG_20181225_132219.jpg

 

0 Like
41 Odpowiedzi
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

A czytałeś instrukcje jak połaczyć przez Aplikacja SmartThings

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Hej @Krzysztof22. Sprawdź parę podstawowych rzeczy:

- zmień hasło do wifi na łatwiejsze, bez znaków specjalnych. Oczywiście tylko na czas parowania, nie zachęcam do ustawiania łatwych haseł na stałe.

- przeinstaluj aplikację.

- sprawdź działanie jeszcze na innym telefonie.

 

0 Like
Krzysztof22
First Poster
Opcje

Nic nie pomaga. Aplikacje Smart Air i Smart Home niestety do niczego. Dało się uruchomić tylko z SmartThings. Może masz pomysł co jest nie tak z Smart Air

0 Like
Krzysztof22
First Poster
Opcje
Zadziałało - DZIĘKI! ale nadal mnie denerwuje dlaczego nie mogę przez Smart Air …. 😞
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Krzysztof22  tak w dużym skrócie, Wszystkie stare, do tej pory używane aplikacje mogące obsługiwać jeden rodzaj sprzętu idą w odstawkę. Smart Things ma je wszystkie zastąpić i poprawić komunikację między urządzeniami.

Czas się przestawić. :winking-face:

Ja jej używam od początku i bardzo sobie chwalę. :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:

Wystarczy wejść w ustawienia apki i zobaczyć jakie ma możliwości "sprzętowe".

st.jpg

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Krzysztof22
First Poster
Opcje
Nie podoba mi się taka aplikacja. Fajnie by było że klikam na ikonkę i pokazuje mi się panel sterujący z wszystkimi danymi w ładnej formie graficznej. Samsung zamiast iść do przodu to się cofa. Komu przeszkadzały stare apki? Nowa może i fajna ale ja wolę jeden sprzęt jedna apka.

PS A tak swoją drogą dlaczego …..air nie działa? Co tam jest nie tak?
0 Like
Opcje

Cześć @Krzysztof22,

Zgodnie z informacją od @Szewcu72 Smart Things ma zastąpić wszystkie pojedyncze aplikacje i poprawić komunikację między urządzeniami.

Aplikacje, które do tej pory wspierały poszczególne urządzenia łączone są w jedną.

Korzyścią z tego rozwiązania jest na przykład pojawianie się powiadomień na różnych urządzeniach połączonych w aplikacji.

Zerknij tutaj (https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Smart-Things-aplikacja-do-zarz...).

@Szewcu72 pokazał, że na telewizorze otrzymał powiadomienie o zakończeniu pracy pralki.

Jak dla mnie bomba!

W tym kierunku aplikacja Smart Things będzie rozwijana.

 

0 Like
Krzysztof22
First Poster
Opcje
Będzie rozwijana jak poprzednie. Do czasu jak im coś się nie odmieni. Niech rozwijają ale dlaczego przestają działać poprzednie. Tak to jest z kiepskimi firmami. Wspierają najnowsze a o starych zapominają. Nowy klient to jest klient - stary to już żaden zysk.
0 Like
Opcje

Witaj ponownie @Krzysztof22,

Nowa aplikacja ma w założeniu obsługiwać wszystkie sprzęty, czy to starsze czy nowsze. Chodzi o ujednolicenie obsługi wszystkich urządzeń w jednym miejscu.

Rozumiem, że wolałbyś wrócić do poprzedniej aplikacji.  Jednak wspieranie wszystkich dotychczasowych aplikacji przestaje mieć sens, gdy zastępowane są jedną wspólną.

 

 

0 Like