Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak połączyć pralkę z suszarką?

(Temat utworzony: 18-03-2019 11:40 AM)
7514 Wyświetlenia
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć!

Dziś opiszę ciekawy temat, o który wielu z Was często pyta - chodzi o łączenie pralki z suszarką.

Wielu z Was z powodu małej ilości miejsca w pomieszczeniu decyduje się na postawienie suszarki na pralce i stąd pojawia się pytanie, jak taki zestaw prawidłowo i solidnie połączyć?

Otóż mamy na tę kwestię rozwiązanie! Obecnie w ofercie znajduje się kilka rodzajów łączników, które można zastosować. Odpowiedni model łącznika zawsze dobieramy do modelu pralki. Poniżej pokażę Wam, jak wygląda każdy z nich.

 

Łączniki SK-DA, SK-DH, SKK-DFŁączniki SK-DA, SK-DH, SKK-DF

 

Zastosowanie łącznika jest konieczne, aby urządzenia były stabilne. Urządzenia łączone są metalowymi łącznikami i dodatkowo skręcane są na śruby, co gwarantuje nam mocne i stabilne połączenie.

 

Najważniejsze pytanie - jak dobrać łącznik?

SKK-DD - do pralek z wyświetlaczem LED, niezależnie czy jest to seria Bespoke, CrystalBlue, czy inne modele: WW11BGA/WW80TA/WW70K/WW10M/WW90N oraz seria TA,

SKK-UDW - do pralek z wyświetlaczem AI – dotyczy tylko serii T: WW10T, WW90T, WW70T,

SKK-DF - do połączenia urządzeń z różnych serii, z czego jedno musi być z serii T,

SKK-SSW -  do pralek z serii Bespoke AI, modele WW11BB,

SKK-ATV/SA - do pralek z większym załadunkiem- modele WF18T.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia!

Ograniczeniem przy łączeniu danych sprzętów są ich wymiary, a dokładniej ich głębokość. Maksymalna różnica głębokości urządzeń może wynieść nie więcej niż 50 mm, a głębokość pralki musi wynosić minimum 550 mm. Zatem ustawienie suszarki na pralce typu Slim nie będzie bezpieczne i nie jest zalecane.

Pamiętając o tej prostej zasadzie, będziecie mogli samodzielnie sprawdzić możliwość połączenia wybranej pralki z suszarką.

Sama instalacja łącznika nie jest skomplikowana i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. W każdym pudełku znajdziecie instrukcję instalacji i wszystkie potrzebne elementy do instalacji.

Tak wygląda połączony zestaw za pomocą łącznika SKK-DD:

 

SKK-DDSKK-DD

 

 

A w sposób następujący będzie wyglądało połączenie łącznikiem SKK-DF:

 

SKK-DFSKK-DF

 

Jeżeli macie pytania na temat łączników to oczywiście serdecznie zapraszam do dyskusji! :smiling-face:

966 Odpowiedzi
StanPi
First Poster
Opcje

Mam jeszcze jedno pytanie (trochę w innym temacie).

Czy Samsung produkuje (czy są dostępne) suszarki bez pompy ciepła?

Przejrzałem co jest dostępne w sklepach typu media markt i wszystkie suszarki Samsung są dostępne z pompą ciepła.

Proszę o info.

Pozdrawiam

0 Like
Opcje

Cześć @StanPi,

Aktualnie mamy w ofercie tylko urządzenia kondensacyjne (czyli z pompą).

 

0 Like
emma__
First Poster
Opcje

Witam, czy połączę pralke samsung WW90M644OBW z suszarką samsung DV90M6200CW łącznikiem skk dd? Pozdrawiam 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć @emma__!

Jak najbardziej połączysz te urządzenia łącznikiem SKK-DD. Należy jednak pamiętać, że jeżeli kupisz ten łącznik samodzielnie, będzie tylko szufladką. Należy zakupić cały zestaw i połączyć urządzenia w tym przypadku łącznikiem SK-DH. Podsumowując dla wyjaśnienia, między pralką WW90M644OBW a suszarką DV90M6200CW dajemy łącznik SKK-DD, a z tyłu łączymy wszystko SK-DH.

0 Like
Krzych
First Poster
Opcje

Witam,

 

bardzo proszę o informację odnośnie połączenia łącznikiem z półką :

pralki  WW90M644OPW

suszarki  DV90N62632W.

W sklepie powiedziano mi, że niestety nie będzie pasowało do tych modeli. 

Z góry dziękuję.

     

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@Krzych jedyna sytuacja gdzie łączniki nie będą pasowały, to próba połączenia pralek SLIM (45 cm) i suszarki 60-65 cm. W Twoim przypadku sytuacja jest identyczna jak wyżej. Będzie pasowała półka SKK-DD i z tyłu łączymy wszystko SK-DH.

MKTomek
First Poster
Opcje

Witam, czy moglbym prosić o info jaki zestaw łączników muszę kupić abu połączyć pralpr starszego typu WF8702SPH z suszarką DV90M5200QW?

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć @MKTomek, muszę przyznać, że dałeś mi ciekawą zagadkę :smiling-face: Patrząc po wymiarach i budowie urządzenia, rozwiązaniem będzie tu łącznik SK-DH, tak samo, jak w poprzednich przypadkach SKK-DD jako półka też będzie pasował.

0 Like
MKTomek
First Poster
Opcje

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chciałbym jednak dopytać, czy to oznacza, że mogę w ciemno kupować SK-DH lub SKK-DD? Czy też może się okazać, że nie będą pasować ? Drugie pytanie - oba łączniki na raz czy SK-DH lub SKK-DD. Przepraszam   ale nie wiem jak wygląda SK-DH

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć MKTomek,

Wygląd łączników masz pokazany na pierwszej stronie w tym temacie :smiling-face:

Ja szczerze polecam łącznik SKK-DD :smiling-face:

0 Like