Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwne buczenie

(Temat utworzony: 23-03-2019 12:44 PM)
7918 Wyświetlenia
darekmer
Apprentice
Opcje

Witam.

Mam pralkę WF60F4EFW2W kupiona 7 lipca 2018. Do tej pory było OK do wczoraj. Wczoraj po płukaniu podczas przygotowania do wirowania słychać buczenie albo wycie jak kto woli, pralka kręciła się w lewo i prawo na 7 minucie i tak sobie wisiała chyba z 15 minut w końcu ją wyłączyłem. Dzisiaj  ponowiłem próbę... na wszelki wypadek wyczyściłem filtry - sitko na wlocie wody i filtr na wylocie (sitko było czyste, na filtrze nie wiele brudu), po płukaniu przy przygotowaniu do wirowania znowu to samo, jak zaczęła wirować buczenie ustało. Buczeć zaczęła dopiero podczas ostatniego wirowania.

Ale przynajmniej cały cykl przebiegł pomyślnie. Pewnie będę dzwonił do Serwisu (Kraków), ale chcę wiedzieć co to może być za usterka (będzie pan zadowolony) Filmiki na potwierdzenie :

Film pierwszy

Film drugi

0 Like
9 Odpowiedzi
MonikaGS
Helping Hand
Opcje

@darekmer, dzięki za zgłoszenie!

 

Wywołam naszych ekspertów: @EwaK@Michał_J@Aleksandra_S_W macie jakieś pomysły?

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

 

 

@darekmer dzięki za przesłane filmy. Widać na nich, że urządzenie nie mogło wejść w obroty. Jest parę możliwych przyczyn takiej sytuacji. Pierwsza to przeciążenie bębna. Maksymalny załadunek dla programu codziennego w Twoim modelu to 3 kg. Sprawdź, czy przy takim załadunku lub całkowicie bez żadnego odgłos również występuje. Przesyłam tabelę załadunkową dla Twojego modelu:

Capture.PNG

Kolejną przyczyną może być brak kalibracji bębna. Zalecamy wykonywać ją co max 40 cykli:

Capture.PNG

0 Like
darekmer
Apprentice
Opcje

Witam ponownie

Dzięki za zainteresowanie.

Kalibracja nie pisałem bo to raczej oczywiste (a może nie) była wykonana wczoraj po sprawdzeniu filtrów. I u mnie kalibracja trwa nie 3 minuty tylko koło minuty + otwieranie koło 1 minuty.

Jeśli chodzi o wagę to ile może ważyć cienka wiosenna kurtka i 2 bluzki (wszystko żony :winking-face: ) tyle było w bębnie .

Co do wejście na obroty to podejrzewam że próbowała sobie pranie rozłożyć przed wirowaniem tylko jej coś nie wychodziło ten film z przedwczoraj co na wyświetlaczu 7 minut. Wczoraj w końcu ukończyła pracę ale też coś z tym rozkładaniem chwilę jej zeszło.

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Hej @darekmer jak najbardziej, zatrzymywanie na 7, 9 i 13 minucie zależnie od programu oznacza właśnie problem z wyważeniem/rozłożeniem załadunku, stąd moje pytania o ilość i czy wykonywałeś kalibrację. Tak samo się dzieje na programach z możliwym większym załadunkiem?

0 Like
darekmer
Apprentice
Opcje

Witam

Nie odzywałem się bo prania brak ....

Dalej to samo czyli po praniu przed wirowaniem i jak zaczęła ostatnie wirowanie. Przestało buczeć dopiero jak stanęła i chyba wyłączyła pompę. W poniedziałek zgłaszam reklamację.

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Oczywiście, jeżeli dzieje się coś niepokojącego skontaktuj się z infolinią. Wcześniej zweryfikuj raz jeszcze instalację, wypoziomowanie, dokręcenie nóżek, filtr, odprowadzanie wody, jak i tunelik za filtrem czy nie dostały się tam żadne ciała obce.

0 Like
darekmer
Apprentice
Opcje

Dziwne bo teraz dopiero zauważyłem podobny post z tym samym buczeniem i ten sam model pralki autorstwa @Jcichy .

Może te pralki mają jakąś wadę ?

Może jest więcej takich pralek tylko ludzie nie piszą, tylko zgłaszają.

 
0 Like
Rozwiązanie
darekmer
Apprentice
Opcje

Witam ponownie ...

Dzisiaj rano był serwisant do pralki. Wymienił silnik pompy spustowej (model pompy DC31-00181A). Do tej chwili 2 prania i zero buczenia.

Pralka pracuje jak nowa.

Temat można zamknąć.

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@darekmer dzięki za info! Cieszę się, że już wszystko ok :smiling-face:

0 Like