Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

QE55Q7FAMT problem z PC

(Temat utworzony: 24-10-2017 02:56 PM)
1908 Wyświetlenia
K4RI
Apprentice
Opcje

Witam posiadam od niedawna tv Samsung QE55Q7FAMT. Przy podłączeniu do niego kablem HDMI komputera nie wykrył źródła. Źródło musiałem ustawić ręcznie. W trybie PC obraz jest mdły, kolory wyblakle a dedykowany tryb "gra" niedostępny! Zmiana głębi kolorów w karcie graficznej nic nie daje ani. Do tego system operacyjny Windows 10 64 bit twierdzi ze tv nie obsługuje HDR10, HDR w grach nie działa. Sytuacja poprawia się kiedy zmieniam źródło na "konsola do gier" obraz jest o niebo lepszy ale skutkuje to odczuwalnym spadkiem płynności gier. Tv połączony jest kablem HDMI 2.0b z certyfikatem do pc z  karta graficzna GF GTX 1080 TI. Co może być tego przyczyna?

7 Odpowiedzi
KarolW
Pathfinder
Opcje
Hej @K4RI

Tryb gry w telewizorach jest dedykowany do konsol. Ten tryb, jeżeli ręcznie zmienisz typ urządzenia, może niekożystnie wpłynąć na generowany przez kartę obraz.
Przy podłaczeniu komputera bardzo istotne są ustawienia karty graficznej oraz sterowniki. Ważne aby ustwić 10 bitową paletę kolorów - telewizor jest zgodny z HDR10.
W telewizorze uruchom, dla złącza do którego podłączasz komputer, funkcję HDMI UHD Color.
K4RI
Apprentice
Opcje

Funkcja UHD Color wlaczona, paleta barw na GF GTX 1080 wymuszona na 4:2:2 10b, sterowniki najnowsze, windows zaktualizowany. W trybie zrodla jako PC obraz wyglada jakbym butelka mlekla chlustna w matryce.Z tego co widzialem w specyfikacji ten input lag ktorym sie samsung chwali dostepny jest tylko w tyrybie "gra". Poza tym zasiegalem informacji na roznych forach nie tylko ja mam takie problemy prawdopodobnie w tv serii KS7000 zeby uzyskac prawdziwy obraz UHD trzeba zrodlo pc zamienic na "BLUERAY"!!!! u mnie w trybie PC  zmiana palety kolorow nie ma zadnego wplywu na wyswietlany obraz testowalem wszystko od 4:2:0 do 4:4:4, zywe roznice widac dopiero po zmianie zrodla na jakies kosmiczne blueray albo konsola co w moim przypadku powoduje spadek plynnosci

0 Like
K4RI
Apprentice
Opcje
poza tym tak tak jak wspominałem podczas pierwszego podłączenia tv stwierdził ze nie rozpoznaje źródła
0 Like
KarolW
Pathfinder
Opcje
hej K4Ri

Możesz spróbować resetu telewizora, choć nie wiem czy to cokolwiek da. Telewizor nie jest monitorem i ma inną charakterystykę. I faktycznie może w ten sposób to wyglądać.
0 Like
K4RI
Apprentice
Opcje

To nie kwetia telewizor czy monitor tylko skopanego oprogramowania. Moj poprzedni tv z serii UE48H6400 nie mial najmniejszych problemow z wyswietleniem maksymalnych wartosci w trybie pc. Czyli reasumujac w telewizorze " gamingowym" cytujac reklamy uhd hdr wypas wow za jedyne  7 tysiecy  jedyne czego mam sie spodziewac po podlaczeniu pc to obraz jakosci wyblaklego fhd i input lag w granicach 80 bo to telewizor a nie monitor? 😁

0 Like
KarolW
Pathfinder
Opcje
Hej K4RI

Mimo wszystko będę się upierał, że to jest telewizor a nie monitor. Jeżeli masz konsolę, to przetestuj sprzęt z takim urządzeniem. Telewizor jest projektowany raczej pod takie urządzenie, a nie komputer.
Telewizor UE48H6400 to zupełnie inne urządzenie o innej rozdzielczości natywnej.

Oczywiście jeżeli uważasz, że telewizor nie spełnia swoich parametrów to prześlij zdjęcia do wsparcia technicznego Samsunga poprzez formularz na stronie. Niech technicy ocenią pracę odbiornika.

Pozdrawiam
0 Like
K4RI
Apprentice
Opcje

Tak w formie ciekawostki bo moze ktos bedzie to czytal i ma ten sam problem. Udalo mi sie wykopac szczegolowy test poniewaz zadnych  konkretnych danych nie mozna uzyskac od producenta wiec sprawa 1. HDR nie dziala pod PC

 

"HDR is not supported in PC mode; the TV displays that it is showing HDR (and the gamma in the settings changes to ST. 2084 as it should), but it does not follow the PQ curve. The MU8000 shows the same behavior, which is visible in this gamma measurement for the MU8000.

Update 06/13/2017: This problem has been fixed as of firmware 1106. HDR is now displayed properly in PC mode, as shown by how this EOTF plot roughly follows the HDR PQ curve."

 

Niestety pacz malo co naprawil bo i tak aby uzyskac HDR w grach trzeba przelaczyc zrodlo obrazu na "konsola" lub "odtwarzacz blueray" wtedy mozna uzyskac cos podobnego do HDR.

2. Co do kolorow i UHD w trybie PC przy ustawieniach karty graficznej na RBG 8bts w zakresie pełnym wyglada to calkiem przyzwoicie.

3. Latency w trybie PC jest tak samo niskie jak w trybie gra ok 22-24ms nie liczac interpolacji

Link do testu z pelna specyfikacja gdyby komus sie przydal 

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qled-q7f-q7

 

 

 

0 Like