Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar N650 dźwięk stereo

(Temat utworzony: 26-03-2019 08:16 PM)
463 Wyświetlenia
Misio
Student
Opcje

Cześć,

Podłączam w soundbarze do HDMI IN Chromecasta 2 i cokolwiek nie odtworze na nim, zawsze mam dźwięk stereo (netflix, hbo go, youtube) lub sztucznie podniesiony do 4.1 (bez centralnego).

Wg instrukcji soundbar powinien w trybie SURROUND przekształcić Stereo do 5.1. U mnie przekształca na 4 kanały.  Dlaczego nie działa głośnik centralny? Czy można jakośsprawdzić jaki format dźwięku jest na wyśjciu soundbara? Wcześniej maiłem soundbara z LG i mogłem sprawdzić czy aktualnie na sundbar jest podawany dźwięk PCM, stereo, DD z ilością kanałów... 

Wiem że kanał centralny działa - po ustawieniu w TV SAMSUNF F5300 opcji DTS NEO dźwięk z centralnego jest - jednak efekt przestrzenny praktycznie nie istnieje. 

 

BTW: ani TV ani Soundbar nie obsługują DD+ stąd gdy castuje film na chromcasta zawsze mam dźwięk stereo. Swoją drogą myślałem że soundbar w tym przypadku zrobi downmix do DD 5.1 a tu taki zonk...

 

0 Like
4 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Misio  Czy w Soundbar masz już najnowszy firmware  wer 1003.1 ? Jeszcze w TV wer 2126.0 ?

0 Like
Misio
Student
Opcje

Niestety tak....

0 Like
Misio
Student
Opcje
To chyba jednak coś z soundbarem bo gdy uruchomienie Netflix bezpośrednio z TV to mam do dyspozycji dźwięk DD. Jeżeli jest 5.1 to centralny działa natomiast jeżeli jest DD stereo to znowu działają 4 głośniki bez centralnego.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Misio  Pozostaje się udać do serwisu https://www.samsung.com/pl/support/service-center/