Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik + mikrofala NQ50H5537KB nie dopieka ciast od spodu

(Temat utworzony: 15-11-2018 10:06 AM)
2673 Wyświetlenia
Stach
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam ogromny problem z kuchenkną kombinacyjną (mikrofala + piekarnik). Kolejny wypiek z rzędu nieudany. Piekę na programie konwekcj, który jest jedynym możliwym programem do pieczenia np. ciast czy pizzy. Spód ciasta jest zawsze nieupieczony. Próbowałem różnych wariantów temperaturowych i czasowych. Nawet 2 godziny w 200 stopniach nie dają rady -od góry spalone od spodu białe. Z tego co udało mi się wyczytać, piekarnik nie posiada grzałek dolnej i górnej. Piecze jedynie ciepłe powietrze termoobiegu. 

Pytanie do Was, czy macie podobny problem?

Nie wiem czy jest to wada konstrukcyjna czy posiadam wadliwy piekarnik. 

Jest to bardzo przygnębiające, że piekarnik za 2 tyś. złotych nie potrafi upiec ciasta, które potrafił upiec piekarnik za 400zł. 

0 Like
89 Odpowiedzi
deshiwroc
First Poster
Opcje

Kratkę kupiłem na znanym polskim portalu aukcyjnym, ale widziałem, że jest także dostępna w większości sklepów rtv agd. Jest to ruszt uniwersalny, tzn ma możliwość zmiany szerokości poprzez wyciągniecie ramion i zablokowanie ich poprzez dorkęcenie motylka. Koszt ok 30-40zl? 

0 Like
deshiwroc
First Poster
Opcje

Pani Aleksandro, 

Wątpię aby osoby piszące przede mną wyrażały negatywną opinię przypadkowo, szukamy tutaj konkretnego rozwiązania problemu, byłoby miło gdyby firma samsung oraz dział wsparcia przyłączyła się do tego.

Osobiście testowałem opcje pieczenia z opcją termoobieg przy temp 180 i 230 na 

- blaszka samsung

- blaszka samsung + kratka samsung

- ruszt uniwersalny - bez blaszki

 

Efekt zawsze ten sam tj. gora mocno przypieczona, dol bez rezultatu chrupkosci. Ew. blisko chrupkosci - gora mocno wysuszona. 

 

Czy jest konkretny program automatyczny który najlepiej użyć, z instrukcji niestety to nie wynika - są inne programy np. do szarlotki? Czy samsung może przeprowadzić test pieczenia pizzy i wskazać, jakieś rozwiązanie na chrupką od spodu a nie przypaloną od gory pizzę (tak się obecnie dzieje). 

 

Osobiście uważam, że stoi przed Państwem wyzwanie. Rozwiązanie problemu przez Państwa ucieszy nie tylko nas, ale dowiedzie, że faktycznie da się taką pizzę przygotować. 

 

Ja osobiście jeszcze zastanawią się nad próbą z kamieniem do pizzy. 

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Bardzo trafny post powyżej.

 

Proszę mi wierzyć, że przez te kilka lat posiada tego urządzenia próbowaliśmy już różnych sposobów pieczenia. 

Oczywiście wydłużenie czasu pieczenia powoduje, że spód np. placka robi się przypieczony natomiast cierpi na tym góra placka która wysycha a nawet się przypala jeżeli przesadzimy.

 

Bardzo trafna uwaga zaproponowana powyżej:

1. Niech specjaliści z Samsunga upieką pizzę która od spodu będzie wyglądała jak pizza i prześlą nam tutaj zdjęcia.

2. Niech specjaliści z Samsunga wytłumaczą nam dlaczego do rozgrzania piekarnika używana jest górna grzałka a nie dolna.

0 Like
Opcje

Cześć @Stach, @deshiwroc,

Kamień do pizzy- super pomysł. Wiem, że się sprawdza świetnie w każdym piekarniku, nawet kompaktowym. Do tego smak pizzy i wygląd jest bardziej zbliżony do tej z pieca.

Co do grzałki dolnej, gdyby była ona głównym źródłem grzewczym, przy takiej pojemności urządzenia powodowałoby to większy pobór prądu, gdyż wydajność dolnej grzałki jest znacznie mniejsza niż górnej. Jest to element zabudowany, dlatego tez nagrzanie urządzenia kosztowałoby znacznie więcej pieniędzy i czasu.

Nawiązując do mocno przypieczonej góry- spróbuj przykryć wierzch potrawy papierem do pieczenia- sposób stosowany nawet przez moją babcię, ale skuteczny :)

Propozycje upieczenia pizzy przekażę do odpowiednich osób.

Piszesz, że masz piekarnik od kilku lat- czyli mogę wywnioskować, że jednak ma on coś w sobie, co spowodowało, że nadal znajduje się w Twojej kuchni :):):)

 

Adko
Apprentice
Opcje

Witam, 

"piekarnik" o którym mowa to jakaś ogromna pomyłka. Kupując ten sprzęt byłem pewiem, że inwestując w marke samsung bedę zadowolony z zakupu a niestety jestem tylko rozczarowany i bardzo poirytowany tą sytuacją. Okazuje się, że kupiłem mikrofalówkę za 1900zł i nic poza tym. Piekarnik to jedna wielka katastrofa. Produkt absolutnie nie nadaje się do pieczenia. Pizza jest dramatyczna, za każdym razem niedopieczona od spodu. To jest zwykłe naciąganie klienta. Gdyby Samsung podchodził fair do klienta to powinien oddać za ten bubel pieniądze lub zaproponować zamianę na inny produkt, który bedzie działał. Podsumowując - BARDZO ODRADZAM ZAKUP

Adko
Apprentice
Opcje
Witajcie @Stach, @deshiwroc,
próbowałem z kamieniem i szczerze to szkoda Waszych pieniędzy i czasu. Pomimo wstępnego nagrzewania kamienia (co najmniej 50 minut) udaje się tylko pierwszy placek. każda kolejna to jest niedopieczona od spodu. Mój stary poczciwy piekarnik za ok 1000zł robił pizzę na kamieniu jak marzenie ale coś mnie podkusiło i zamieniłem to coś. Dramat...
0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Adko,

Mam do Ciebie kilka pytań odnośnie sposobu pieczenia pizzy w tytułowym piekarniku.

Napisz proszę:

-Jaką temperaturę ustawiasz w piekarniku?

-Na którym poziomie ustawiasz blachy do pieczenia?

-Na czym ustawiasz kamień do pieczenia?

-Pizzę robisz samodzielnie? czy jest to wyrób mrożony?

Mam nadzieję, że poradzimy sobie z problemem :smiling-face:

0 Like
brainchild
First Poster
Opcje

@Michał_J  napisał(a):

Cześć Adko,

Mam do Ciebie kilka pytań odnośnie sposobu pieczenia pizzy w tytułowym piekarniku.

Napisz proszę:

-Jaką temperaturę ustawiasz w piekarniku?

-Na którym poziomie ustawiasz blachy do pieczenia?

-Na czym ustawiasz kamień do pieczenia?

-Pizzę robisz samodzielnie? czy jest to wyrób mrożony?

Mam nadzieję, że poradzimy sobie z problemem :smiling-face:


 

 

Czy Pan nie rozumie, ze to jest problem generalny ? Po prostu to jest mikrofala a nie piecyk. Ja bardzo żałuje, ze go kupiłam. Owszem ładnie wyglada, ale go nie używam.  Wcześniej Pani expert napisała, ze skoro jest u kogoś rok to chyba jest ok. A nie pomyślała, ze ktoś musi wydać kolejne pieniądze na inny piecyk ? A to 2tys wyrzucić do śmieci ? Jeżeli byłaby możliwość zwrotu nawet bym się nie zastanawiała.

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć brainchild,

Nie mogę generalizować problemu.  Każdy przypadek muszę rozpatrywać indywidualnie i rzetelnie wobec tego zadałem następujące pytania. 

Jeżeli chcesz dołączyć do dyskusji ze swoim konkretnym przypadkiem to zapraszam, natomiast problemu generalizować nie będziemy bo nie o to chodzi.

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Szanowni Państwo,

Po liczbie wpisów widać, że problem jest generalny.

Niestety trudno uwierzyć w to, że Samsung będzie nas tutaj za swoje błędy przepraszał. Niestety.

Moja aktywność w tym temacie nie jest podyktowana niechęcią do tej firmy ponieważ sam mam kilka produktów Samsunga od telefonów przez lodówki itp. i jestem z tych produktów zadowolony.

Podsumowując, urządzenie jest dobrej jakości, lecz z całą pewnością nie jest to piekarnikomikrofalówka a sama mikrofalówka -jak ktoś dobrze zaznaczył za 2 tyś. PLN.

0 Like