Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Głośna praca nowej lodówki RB33J3230BC

(Temat utworzony: 04-01-2019 06:14 PM)
588 Wyświetlenia
KarolG87
First Poster
Opcje

Cześć Wszystkim

 

Niestety zaniepokoiła mnie jedna sprawa w nowej lodówce (ma kilkanaście dni) - model RB33J3230BC.

Co jakiś czas (około co 2-3h) włącza się na około 1.5-2 minuty dziwne buczenie (również w nocy) - czy jest to normalne dla nowego sprzętu i w miarę użytkowania lodówka powinna się "uspokoić" ?

Lodówka jest niezabudowana, wolnostojąca.

Czy ten dźwięk może być związany ze złym wypoziomowaniem lodówki ?

 

Wielkie dzięki za każdą pomoc,

0 Like
5 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @KarolG87,

Urządzenie może w trakcie pracy wydawać różne dzwięki.

Czy ten słyszalny przez Ciebie przypomina któryś z wymienionych w tym poście?

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Odg%C5%82osy-lod%C3%B3wki-norm...

Dobrze byłoby ustalić jakiego rodzaju dzwięk jest słyszalny. Może być to dzięk pracy lodówki.

 

Odpowiednie wypoziomowanie ma bardzo duży wpływ na prawidłowe i ciche działanie lodówki.

Pamiętaj, że urządzenie powinno być delikatnie odchylone do tyłu. Jest to najlepsza pozycja do pracy kompresora.

Zatem delikatne jej pochylenie do tyłu może wykluczyć problem.

Daj znać czy pomogło.

0 Like
KarolG87
First Poster
Opcje

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

 

Wydaje mi się, że najbardziej bliski odgłos to bulgotanie lub odgłos przypominający pracujący silnik samochodowy (jak otwieram lodówkę to odgłos wydobywa się z boku), aczkolwiek wydaje mi się, że jest to za głośne i za częste...

Nagrałem filmik, w którym słychać ten dźwięk, lecz ma 125 mb wielkości...

 

Zastanawiam się jeszcze czy jakikolwiek wpływ może mieć to, że zamrażalnik jest włączony i ustawiony na -15 stopni (lodówka na 3 stopnie) ale w zamrażalniku oprócz kostek lodu nie ma niczego.

Czy lodówka może pracować sama a zamrażalnik nie ?

0 Like
KarolG87
First Poster
Opcje

Poniżej link do filmiku, na którym słychać ten dżwięk (filmik robiony około 45 minut temu):

 

https://www.youtube.com/watch?v=-PIJwdP0erY&feature=youtu.be

0 Like
Opcje

Cześć ponownie @KarolG87,

Twoja lodówka jest modelem wolnostojącym i wymaga odpowiednich odległości do prawidłowej pracy.

Poniżej wycinek z instrukcji:

odleglosci.PNG

Ciężko to ocenić na zdjęciu, więc sprawdź to proszę i daj znać, czy te odległości zostały zachowane.

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@KarolG87 mam wrażenie, że to odgłoś obijania się czegoś o bok lub tył lodówki. Jakdyby podwinał się przewód lub tacka parownika dotykała czegoś z tyłu. Według mojej oceny, zrobiłeś z niej sprzęt pod zabudowę, a to przecież model wolnostojący. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like