Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Pobieranie płynu do płukania razem z proszkiem WF70F5E5U4W

(Temat utworzony: 13-11-2018 05:13 PM)
26753 Wyświetlenia
guliwers
Journeyman
Opcje

Witam, mam problem z pralką model WF70F5E5U4W. Za 2 tygodnie minie  lata (więc jeszcze chwile jest na gwarancji) 

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że pranie nie pachnie. Przyjrzałem się bliżej temu problemowi i zauważyłem, że podczas nalewania wody do pralki woda dostaje się do zasobnika na płyn. Pojemnik czyszczony regularnie. Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

0 Like
16 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Czy wszystko zostalo zrobione według instrukcji od strony 30 do 33

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Hej @guliwers

Jeżeli woda wpływa nie tam, gdzie powinna, należy wyczyścić dokładnie deszczownicę. Często pojawia się na niej kamień, przez co strumień  wody  jest rozdzielany. Deszczownia to takie wystające wypustki nad szufladką na detergenty. Najłatwiej wyczyścić ją przy pomocy  miękkiej szczoteczki. Jeżeli to nie pomoże i dalej woda będzie wpływała od razu do złej szufladki, sprawdzić działanie urządzenia po przykręceniu lekko ciśnienia wody.

@vdsl2 ma rację, dokładne informacje znajdziesz w instrukcji :smiling-face:

0 Like
guliwers
Journeyman
Opcje

Wyczyściłem deszczownice, z zewnątrz jest czysta, musiałem użyć płynu odkamieniającego. Ale mam wrażenie jakby dalej są przydkane otwory, Jest opcja demontażu deszczownicy ?

0 Like
Rozwiązanie
Opcje

Cześć @guliwers,

Możliwość demontażu deszczownicy jest ale tylko przez autoryzowanego technika z serwisu. Jeśli zatem masz wątpliwości co do drożności deszczownicy proponuję wezwać serwisanta na kompleksowe czyszczenie urządzenia.

Usługa ta niestety nie jest objęta gwarancją, ale z pewnością zwiększy to wydajność pracy jak i długość życia urządzenia.

Gdybyś miał jeszcze pytania zapraszam.

 

guliwers
Journeyman
Opcje

Nie dało mi to spokoju, i rozkręciłem na własną rękę.  Włożyłem teraz tą deszczownicę to pojemnika i zalałem płynem odkamieniającym.

20181113_183424_resized.jpg20181113_183427_resized.jpg

guliwers
Journeyman
Opcje

Wszystko zostało wyczyszczone, trzy prania zrobione i wszystko jest ok :smiling-face:

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Opcje

@guliwers,

Cieszę się, że udało się pomóc.

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania wal śmiało.

 

 

Opcje

Userzy,

Pojawiają się różne pytania dotyczące czyszczenia i demontażu deszczownicy.

Podkreślę zatem ponownie, że demontaż deszczownicy możliwy jest jedynie przez autoryzowany serwis.

Tego typu samodzielna ingerencja w sprzęt spowoduje utratę gwarancji na urządzenie i warto o tym pamiętać.

Pozdrawiam,

0 Like
Wiolkamis
First Poster
Opcje

Możesz napisać jak odkreciles ta deszczownice. Mam ten sam problem a pralka już po gwarancji.