Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kostkarką nie pobiera wody

(Temat utworzony: 03-04-2022 09:17 PM)
3618 Wyświetlenia
Stood
First Poster
Opcje

IMG_20220403_203358.jpg

 Od jakiegoś czasu mam problem z kostkarką w modelu rs51k57h02c/eo

Najpierw robiła coraz mniej lodu, aż przestała w ogóle. Woda z dozownika leje się normalnie, test switch działa ( są 2 sygnały i wajcha się rusza), filtr wymieniony jakiś miesiąc temu(po jakichś 2 tygodniach od komunikatu wymiany filtra). Wydaje mi się, że nie podaje wody do kostkarka, bo kranik jest suchy. Co jeszcze można sprawdzić samemu? 

0 Like
13 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Stood  Dzień dobry

Proszę powiedzieć czy kostkarka na pewno jest w pozycji ICE ON?

. Czy próbował Pan zresetować lodówkę, odłączając ją od zasilania na 15 minut?


0 Like
Stood
First Poster
Opcje

Tak kostkarka jest włączona. Lodówkę wyłączyłem na 30minut i od tej pory minęło 48 godzin, a lodu dalej nie ma.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@DariaR  Mamy jeszcze  jakieś opcje?

@Stood  Prawdopodobnie będzie potrzebny tutaj serwis.


DariaR
Expert
Opcje

@Stood, sam dozownik wody w drzwiach działa prawidłowo? Czy nawiew nad najwyższą półką zamrażarki nie jest zasłonięty produktami? Jeśli jest, to go odsłoń i poobserwuj lodówkę, bo niedrożne nawiewy to najczęstsza przyczyna problemów z kostkarką. Jeśli to nie pomoże, to kontakt z producentem będzie niezbędny, jeśli urządzenie jest jeszcze na gwarancji:

https://www.samsung.com/pl/support/contact/.

Jeśli jest już po gwarancji, to kontakt z najbliższym autoryzowanym serwisem:

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/.

TR_GAB
First Poster
Opcje

Wyjmij pojemnik na lód. Spróbuj rozmrozić zamrażalnik przez Ok 10h. Musisz być pewny, że całe drzwi zamrażalnikowe będą miały dodatnią Temp. Po tym czasie uruchom lodówkę i naciśnij przycisk testu na kostkarce. Zaobserwuj czy na końcu testu popłynie woda. Jeśli tak to problemem są przemarzające drzwi. Zgłoś się do serwisu. Jeśli woda nie pocieknie to masz niedrożny przewód lub uszkodzony zawór wody. Pozdr. TR.

0 Like
kojotjpjp12
First Poster
Opcje
Witam samsung rs7768fhcsl. Mam identyczny problem proszę o pomoc
0 Like
JustynaM
Moderator
Moderator
Opcje

@kojotjpjp12 sprawdzałeś porady podane wyżej w tym wątku?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
Zbój
Student
Opcje

Cześć, mam ten sam model lodówki i dokładnie takie same objawy. Czy możesz napisać czy udało Ci się rozwiązać problem i jeżeli tak to co było przyczyną ? 

0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

Cześć @Zbój 
Tutaj warto sprawdzić wcześniejsze porady, jeśli nie są skuteczne, skontaktuj się z serwisem, który łatwo odnajdziesz pod wskazanym linkiem😊

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

0 Like