Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Klimatyzator AR09HSSFAWKNEU. Brak możliwości zdalnego sterowania

(Temat utworzony: 25-06-2019 04:50 PM)
890 Wyświetlenia
Groszekjar
Journeyman
Opcje

Dzień Dobry

 

Mam problem z klimatyzatorem AR09HSSFAWKNEU

 

Nie mam możliwości sterowania zdalnego jednostką poza WiFi . Klimatyzator prawidłowo dodał się na stronie samsungsmartappliance.com  (wykluczam problem z routerem), natomiast w programie na telefonie "Samsung Air Conditioner" pokazuje się błąd , że żadenklimatyztor nie jest zarejestrowany.

 

Sterowanie po sieci WiFi chodzi bez problemu.

 

 

0 Like
15 Odpowiedzi
Groszekjar
Journeyman
Opcje

Troche to głupie ... .

 

Piekarnik,pralka chodzą przez dane komórkowe.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Groszekjar masz rację, sterowanie działa również przez dane komórkowe. Ja również nie mam najmniejszego problemu aby sterować tv i pralką. W sieci domowej wifi pojawiają się dodatkowe funkcje.

Czytając wcześniejsze posty potwierdza się to co już napisałem. Stare aplikacje do zarządzna urządzeniami straciły wsparcie i funkcjonalnoś. Wszystko wskazuje na to, ze ba bedzie poczekać na dodanie twojego klimatyzatora do biblioteki urzadzeń wspieranych przez Smart Things.

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Rozwiązanie
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @Groszekjar,

Skontaktowaliśmy się z działem odpwiedzialnym za klimatyzatory i otrzymaliśmy informację, że model, który próbujesz połączyć ze SmartThingsem nie jest wspierany przez aplikację i nie będzie on kompatybilny w przyszłości ze względu na konstrukcję. 

Groszekjar
Journeyman
Opcje

To należałoby zaktualizować starą aplikację która nie do końca chodzi

Sam poradziłem sobie z problemem.

 

Rozwiązaniem braku widoczności klimatyzatora w aplikacji jest wejście na stronie samsungsmartalliance.com, zalogowanie się i wymuszenie zmiany nazwy klimatyzaotra np na "Dom". Od tego momentu w aplikacja zacznie mniej więcej działać. Jeśli problem się powtórzy należy ponownie zmienić nazwę ( tak aby serwery połączyły się z klimą)

Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @Groszekjar ,

Dzięki za podzielenie się rozwiązaniem. Mam nadzieję, że problem więcej nie wróci :smiling-face:

0 Like
JarekWSL
Student
Opcje

Dzięki za pomoc! u mnie zadziałało  i ponownie widzę AC w aplikacji!

 

Wybierając markę kierowałem się funkcjonalnością Smart która niestety okazała się nie traka Smart. Brak wizji i wsparcia w dłuższej perspektywie nie pomaga w walce o pozycję z Apple. Cóz jak Samsung "zgasi swiatło" i wyłaczy starą aplikację i serwery to bedzie bardzo słabo. Czy ponownie klimatyzator Samsunga będzie moim wyborem, dwa razy sie zastanowię.

 

Laptop Samsunaga już zamieniłem na Apple. Pierwszy po gwarnacji wylądował na dnie szafy z uszkodzonym chipsetem grasfiki.