Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana typu nawigacji trwa zbyt długo

(Temat utworzony: 31-10-2019 02:20 PM)
190 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Dzisiaj zauważyłem, że zmiana typu nawigacji z gestów pełnoekranowych na przyciski nawigacji lub odwrotnie trwa dosyć długo. Po wybraniu nowego typu nawigacji telefon wygasza ekran na około 4 sekundy po czym wyświetla ekran blokady. Problem widoczny na poniższej animacji.

 

20191031_085041.gif


29 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mirudo24 masz dziwny problem. U mnie zmiana następuje bezproblemowo. Wszystko dzieje się w ramach okna ustawień.

 

gesty.gif

 

Mam taki pomysł. Zmień gesty z googlowskich na samsungowe i sprawdź, czy problem występuje. Być może to ustawienie jest tego powodem. Ja używam tych od Samsunga.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, sprawdziłem na gestach Samsung i jest dokładnie tak samo. Nie ważne, na którą opcję chcę przełączyć to zawsze występuje ten sam problem. Czyszczenie pamięci podręcznej również nie pomaga. Przywracania nie będę robił ponieważ błąd nie jest uciążliwy. Zobaczymy jak sytuacja będzie wyglądać w kolejnej wersji beta.


Krzysp1
Pathfinder
Opcje

@mirudo24  tak to jest jakiś błąd bo też tak i u mnie jest a mam wrażenie że pomimo usunięcia problemu z ekranem blokady to coś z ekranem blokady jest ciut nie tak i to może być przyczyną tej opóżnionej reakcji ...Dodatkowo od czasu do czasu trzeba się nadal logować do konta Samsung ...ps.strona forum kilka minut temu nie chodziła z poziomu Chrome

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Krzysp1, dziękuję za informację. Czy mógłbyś zgłosić ten błąd w aplikacji Samsung Members za pomocą opcji "Opinie o wersji beta"? U mnie występuje problem z aplikacją i nie mogę zgłaszać błędów. Co do ekranu blokady to nie mam żadnych uwag.


0 Like
Krzysp1
Pathfinder
Opcje
Ok ,będę potem w domu to zgłoszę 😉
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Krzysp1 co masz na myśli pisząc, że trzeba logować się do konta...? 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Krzysp1
Pathfinder
Opcje

@Szewcu72 niekiedy bez żadnej przyczyny smartfon prosi o zalogowanie do konta Samsunga i standardowo pojawia się informacja że zalogowałem się do nowego konta ...Sytuacja ta ma miejsce od dnia w którym wyskoczył błąd biometrii .Nie jest to uporczywe ale się pojawia praktycznie codziennie 1-2 razy 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Krzysp1 nie mam takich "cudawianek" u siebie. Czy ustawiałeś biometrię (nowy odcisk) i blokady ponownie? Spróbuj jeszcze wylogować się z konta, wykonać wipe cache partition i ponownie zalogować się do konta.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Arturro85
Pioneer
Opcje

Ja u siebie też mam ten błąd z tym długim przełączaniem. Na chwilę wszytsko zanika takjkby przechodził do ekranu blokady i pochwili 4-5 sekund telefon wraca do żywych i ze zmienionymi ustawieniami