Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Motyw adaptacyjny klawiatury nie działa

(Temat utworzony: 12-11-2019 09:24 AM)
1160 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje
Zgłaszam błąd z działaniem adaptacyjnej klawiatury Samsung. Motyw klawiatury przystosowuje się automatycznie do zastosowanego motywu telefonu, ale nie uwzględnia ustawionego motywu aplikacji. Przy włączonym ciemnym trybie telefonu nie ma problemu ponieważ system nie umożliwia włączenia funkcji adaptacji klawiatury dla aplikacji. Z kolei zmiana ustawień adaptacji klawiatury w trybie jasnym telefonu nie działa. Klawiatura pozostaje jasna nawet w przypadku uruchomienia aplikacji z włączonym ciemnym motywem.
 
Screenshot_20191112-084416_Samsung Keyboard.jpgScreenshot_20191112-084846_Samsung Keyboard.jpg

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
MagdalenaG
Helping Hand
Opcje

Hej @mirudo24,

niestety nie wszystkie aplikacje zewnętrzne bądą korzystały z pełnej funkcjonalności motywu adaptacyjnego klawiatury. Jest to związane z ograniczeniami tych aplikacji, a nie systemu Android.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Klawiatura adaptacyjna sama w sobie działa. Problem polega na tym, że funkcja ta jest niedopracowana. Tak jak napisał @mirudo24, klawiatura pozostaje jasna, nawet jeśli tło aplikacji jest ciemne. Zdarzają się też odwrotne przypadki. Ciemna klawiatura przy jasnym tle.

 

RedditRedditGalaxy WearableGalaxy Wearable

 

Na pewno motyw adaptacyjny działa poprawnie z Messengerem oraz YouTube Music.

 

YoutTube MusicYoutTube Music


Krzysp1
Pathfinder
Opcje

@mirudo24 zgłosiłem obszernie problem i dostałem odpowiedź że zostanie to uaktualnione w jednej z kolejnych aktualizacji...i powiem że zaczyna mnie brać nerw bo coraz częściej dostaje odpowiedzi z SM które są coraz mniej konkretne i merytoryczne...A problem z ociężałym RAM to już walka z wiatrakami bo problem zgłoszony przez naście osób i co beta to coraz gorzej 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Krzysp1 jeden temat, jeden problem. Nie róbmy offtopu i bałaganu dla samego pisania.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
MagdalenaG
Helping Hand
Opcje

@mirudo24, dzięki za zgłoszenie! Jak dobrze, że działa ci Samsung Members :winking-face: Rzeczywiście, na Becie pojawiło się już kilka różnych problemów z klawiaturą, ale tego, który opisałeś nie ma wśród często zgłaszanych. Tak więc każdy raport na ten temat z dołączonymi logami będzie dla nas istotną pomocą.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MagdalenaG, nie ma sprawy :winking-face: Dodam jeszcze, że problem z klawiaturą występuje również w stabilnej wersji oprogramowania (Android 9) dlatego zgłosiłem go dwukrotnie. Raz w programie beta a drugi raz w podstawowej wersji Samsung Members.

 

@Krzysp1, otrzymałeś odpowiedź dotyczącą motywu adaptacyjnego klawiatury?


0 Like
Krzysp1
Pathfinder
Opcje

@mirudo24 tak,że opisany problem zostanie rozwiązany w jednej z kolejnych aktualizacji oprogramowania 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Krzysp1, to bardzo dobra wiadomość. Skoro poprawka pojawi się w jednej z kolejnych aktualizacji to musimy uzbroić się w cierpliwość.


0 Like
Krzysp1
Pathfinder
Opcje

@mirudo24 mam nadzieję że nie trzeba będzie czekać w nieskończoność bo klawiatura już podczas ostatniej aktualizacji miała być sprawna a jest jak każdy widzi

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź w przedmiotowej sprawie. Załączam zrzut ekranowy.

 

Screenshot_20191115-150024_Samsung Members.jpg