Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szybkie spojrzenie na tryb Samsung DeX

(Temat utworzony: 03-04-2019 11:20 AM)
2199 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

W moje ręce trafiła stacja Samsung DeX Pad, dzięki której możemy zamienić nasz telefon w przenośny komputer. Wystarczy podłączyć telefon za pomocą stacji do zewnętrznego wyświetlacza. Sprawdziłem i tryb DeX działa prawdiłowo na telefonie Galaxy S10+.

 

Screenshot_20190402-231642_Samsung DeX.jpgScreenshot_20190402-231652_Samsung DeX.jpg

 

Nie korzystam z tego trybu na co dzień więc nie jestem w stanie powiedzieć czy coś się zmieniło w porównaniu z poprzednimi telefonami. Zauważyłem, że wersja aplikacji Samsung DeX posiada numer 2.7.07.16.

 

Uruchomiłem kilka aplikacji takich jak np. YouTube, przeglądarka Chrome oraz poczta Gmail i nie zauważyłem żadnych spowolnień. Nie podłączyłem klawiatury ani myszki więc obsługa odbywała się za pomocą telefonu, którego wyświetlacz zmienił się w płytkę dotykową. Obsługa nie sprawiła mi żadnych problemów. Poniżej załączam kilka zrzutów ekranowych.

 

Ekran główny Samsung DeXEkran główny Samsung DeX

Widok aplikacji Samsung DeXWidok aplikacji Samsung DeX

Wersja aplikacji Samsung DeXWersja aplikacji Samsung DeX

Samsung umożliwia korzystanie z trybu DeX w telefonach Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note8, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Note9, Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. Podłączenie możliwe jest za pomocą stacji DeX, stacji DeX Pad oraz bezpośrednio za pomocą kabla HDMI. Możliwość korzystania z telefonu jako płytki dotykowej możliwe jest wyłącznie w nowszej stacji DeX Pad.

 

DeX Station kontra DeX PadDeX Station kontra DeX Pad

 

Jeżeli macie jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć. Korzystacie z trybu Samsung DeX? Czy zauważyliście jakieś nowości po podłączeniu telefonów Galaxy S10?

 

Więcej informacji o aplikacji oraz trybie DeX znajdziecie na stronie Samsung.


45 Odpowiedzi
Hollybuc
Pioneer
Opcje

Czekam na pelne wsparcie dystrybucji linuxa juz od czasów s8+ :smiling-face: Ponoc ma byc, zobaczymy :smiling-face:

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Hollybuc, na ten moment dostępna jest wyłącznie wersja beta aplikacji Linux on DeX dla urządzeń Galaxy Note9 oraz Galaxy Tab S4. Użytkownicy otrzymują dostęp do zmodyfikowanego Linuksa w wersji Ubuntu 16.04 LTS. Więcej informacji znajduje się na tej stronie. Poniżej film z możliwościami trybu Linux on DeX. Niestety nie wiadomo kiedy oraz dla jakich telefonów pojawi się pełna wersja systemu Linux.

 


Hollybuc
Pioneer
Opcje

Wiem o tym doskonale, sledze na biezaco temat, jestem zapisany do bety :smiling-face:

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Hollybuc, rozumiem. Z tego co widzę to obecnie nie można się zapisać do bety albo jest ona dostępna wyłącznie na w/w urządzeniach. Tak czy inaczej skoro śledzisz temat na bieżąco to koniecznie daj znać jak coś się ruszy w tym temacie :winking-face:


Hollybuc
Pioneer
Opcje

Do bety jestem zapisany na s9+ :winking-face: Dostane jakies info to z pewnoscią sie podziele, temat dla mnie bardzo ciekawy i moze wplynac na chec zakupu urzadzen samsunga przez developerów.

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Od siebie dodam tylko, że już od modelu S9, Dex działa bez stacji dokującej. Wystarczy dokupić odpowiedni kabelek.

Nie ukrywam oczywiście, że taka metoda obwarowana jest szybszym zużyciem baterii, ponieważ nie podłączymy ładowarki. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

Od siebie dodam tylko, że już od modelu S9, Dex działa bez stacji dokującej. Wystarczy dokupić odpowiedni kabelek.


Czyli w modelach S8, S8+ oraz Note8 trzeba bezwzględnie skorzystać ze stacji dokującej?

 


@Szewcu72  napisał(a):

Nie ukrywam oczywiście, że taka metoda obwarowana jest szybszym zużyciem baterii, ponieważ nie podłączymy ładowarki. 


Dodatkowym ograniczeniem jest liczba jednocześnie uruchamianych aplikacji. Przy podłączeniu zwykłym kablem HDMI możemy otworzyć maksymalnie 5 aplikacji a przy stacji nie ma takiego ograniczenia. Taką informację uzyskałem kiedyś w salonie Samsunga.


Hollybuc
Pioneer
Opcje

Potwierdzam info o mozliwosci odpalenia na ekranie max 5 aplikacji przez kabel. Bede w domu to przetestuje jak jest w przypadku dex pad'a

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mirudo24 nie wiem, czy po aktualizacji do Pie, ósemki i ósme notatki nie otrzymały tej funkcjonalności. A nie mam w chwili obecnej kabla, aby przetestować słuchawkę żony.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.