Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szybkie spojrzenie na tryb Samsung DeX

(Temat utworzony: 03-04-2019 09:56 AM)
3368 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

W moje ręce trafiła stacja Samsung DeX Pad, dzięki której możemy zamienić nasz telefon w przenośny komputer. Wystarczy podłączyć telefon za pomocą stacji do zewnętrznego wyświetlacza. Sprawdziłem i tryb DeX działa prawdiłowo na telefonie Galaxy S10+.

 

Screenshot_20190402-231642_Samsung DeX.jpgScreenshot_20190402-231652_Samsung DeX.jpg

 

Nie korzystam z tego trybu na co dzień więc nie jestem w stanie powiedzieć czy coś się zmieniło w porównaniu z poprzednimi telefonami. Zauważyłem, że wersja aplikacji Samsung DeX posiada numer 2.7.07.16.

 

Uruchomiłem kilka aplikacji takich jak np. YouTube, przeglądarka Chrome oraz poczta Gmail i nie zauważyłem żadnych spowolnień. Nie podłączyłem klawiatury ani myszki więc obsługa odbywała się za pomocą telefonu, którego wyświetlacz zmienił się w płytkę dotykową. Obsługa nie sprawiła mi żadnych problemów. Poniżej załączam kilka zrzutów ekranowych.

 

Ekran główny Samsung DeXEkran główny Samsung DeX

Widok aplikacji Samsung DeXWidok aplikacji Samsung DeX

Wersja aplikacji Samsung DeXWersja aplikacji Samsung DeX

Samsung umożliwia korzystanie z trybu DeX w telefonach Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note8, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Note9, Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. Podłączenie możliwe jest za pomocą stacji DeX, stacji DeX Pad oraz bezpośrednio za pomocą kabla HDMI. Możliwość korzystania z telefonu jako płytki dotykowej możliwe jest wyłącznie w nowszej stacji DeX Pad.

 

DeX Station kontra DeX PadDeX Station kontra DeX Pad

 

Jeżeli macie jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć. Korzystacie z trybu Samsung DeX? Czy zauważyliście jakieś nowości po podłączeniu telefonów Galaxy S10?

 

Więcej informacji o aplikacji oraz trybie DeX znajdziecie na stronie Samsung.


DamianR
Pioneer
Opcje
Czy te stacje DEX są kompatybilne z S20+?
0 Like
LukaszW
Expert
Opcje

@DamianR, nie, są kompatybilne z poprzednimi modelami.

Members_xTD1zE4
First Poster
Opcje

Dex podłączony do monitora poprzez oryginalną stację Dex Pad EE-M5100TBEGWW rozdzielczość można ustawić wtedy na WQHD 2560X1440.

Jeżeli ten sam przewód HDMI i telefon podłączę do tego samego monitora przez przystawkę STACJA DOKUJĄCA HUB USB-C 12w1 RJ45 2x HDMI 4K M1 To rozdzielczość maksymalna jaką mozna ustawić wynosi FHD 1920X1080 a w ustawieniach DEX rozdzielczości większej nawet nie widać.

Gdy podłączę kablem Hama usb-c to DisplayPort (mam DP w monitorze) to rozdzielczość tez wynosi tyko max FHD 1920X1080.

Dlaczego nie można ustawić większej pomimo że i przystawka i wszystkie kable jak i monitor wspierają 4k?

0 Like
Zbigolek
Samsung Members Star ★
Opcje
A co to za monitor? Czy jest możliwa łączność bezprzewodowa?


0 Like
Members_xTD1zE4
First Poster
Opcje

A jakie to ma znaczenie? Sądzisz, ze bezprzewodowo wyświetlisz obraz w 4K?

Nie sądzisz, że rozdzielczości są celowo zablokowane i zarezerwowane dla oryginalnych przystawek a kluczową rolę odgrywa chłodzenie telefonu, które występuje w oryginalnej? No jaki inaczej sens jest blokować rozdzielczości hmmmm. 

0 Like
Members_xTD1zE4
First Poster
Opcje

Są kompatybilne i to właśnie one powinny być stosowane. Na żadnym kablu ani na żadnej innej przystawce nie osiągniesz wysokich rozdzielczości. Tylko na oryginalnym sprzęcie z chłodzeniem możesz korzystać z 4K. Dziwne, że nie można już tak łatwo dostać oryginalnego sprzętu. Nawet w salonach Samsunga mówi się, że nie ma przystawki bo dex już wspiera podłączenie bezprzewodowe. Co z tego skoro rozdzielczość słaba i korzystać się nie da gdy robisz operacje na dużych plikach np. coś projektując to wiesza się. Piszesz na klawiaturze a dopiero po czasie pojawiają się literki. Nie mówię tu o jakiś cienkich pracach. Kupujemy coraz to lepsze telewizory, monitory. Jesteśmy zasypywani informacjami jakie to one mają doskonałe rozdzielczości najnowsze technologie itd. A dex dla którego to warto kupić telefon Samsunga wycofuje coś co sprawia że cofają się w rozwoju. Chcę wysokich rozdzielczości. Poprawcie, zwiększcie je. Nie interesuje mnie wasz sprzęt z max 1920x1080. - kpina!

0 Like
Bartas1989
Pioneer
Opcje
Witam, pytanie jak w tytule. S22 Ultra połączony przewodowym Dex do TV. Mam w S22U podłączoną klawiaturę na Bluetooth. Wszystko działa znakomicie, jednak chciałbym wyłączyć gesty na touchpadzie. Strasznie czułe są, ciągle włączam przeglądarkę, albo ostanie aplikacje. Chciałbym wyłączyć całkowicie te gesty. Jak to zrobić ? Gdzie tego szukać ? Po prostu wystarczy mi touchpad z klawiatury bt, bez gestów. Wszelkie podpowiedzi mile widziane.
0 Like
Edys075
Samsung Members Star ★
Opcje
Jedyne ustawienia jakie są związane z myszą to w zarządzaniu ogólnym telefonu.

Przejdź kolejno.:
Ustawienia -> Zarządzanie ogólne -> Mysz i panel dotykowy

Spróbuj w przyciskach wszędzie ustawić - brak


Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.


0 Like
Matinek
Helping Hand
Opcje
Witam , chciałem podjąć temat dexa w samsung . Zastanawia mnie czy Dex jeszcze ma sens w przypadku Androida 12 l i Androida 13 które posiadają takie same funkcje dzielenia ekranu jak i dolnego paska z aplikacjami. Czy Samsung będzie jeszcze udoskonalał Dexa czy raczej go porzuci jeżeli Android Posiada wszystkie wspomniane funkcje co dex. Czy może Dex posiada jakieś plusy korzyści nad zwykłym Androidem o których nie wiem. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat, czy jest sens w ogóle mieć Dexa Czy lepiej go usunąć ?
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Funkcję DeX można wykorzystywać na różne sposoby np. podłączając urządzenie do zewnętrznego wyświetlacza. Podejrzewam, że korzystasz z trybu Standalone. Oprócz tego dostępnych jest jeszcze kilka innych trybów.

Added_dex-overview.png

Więcej informacji znajdziesz na stronie Samsung: https://developer.samsung.com/samsung-dex/how-it-works.html