Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Szybkie spojrzenie na tryb Samsung DeX

(Temat utworzony: 03-04-2019 09:56 AM)
3325 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

W moje ręce trafiła stacja Samsung DeX Pad, dzięki której możemy zamienić nasz telefon w przenośny komputer. Wystarczy podłączyć telefon za pomocą stacji do zewnętrznego wyświetlacza. Sprawdziłem i tryb DeX działa prawdiłowo na telefonie Galaxy S10+.

 

Screenshot_20190402-231642_Samsung DeX.jpgScreenshot_20190402-231652_Samsung DeX.jpg

 

Nie korzystam z tego trybu na co dzień więc nie jestem w stanie powiedzieć czy coś się zmieniło w porównaniu z poprzednimi telefonami. Zauważyłem, że wersja aplikacji Samsung DeX posiada numer 2.7.07.16.

 

Uruchomiłem kilka aplikacji takich jak np. YouTube, przeglądarka Chrome oraz poczta Gmail i nie zauważyłem żadnych spowolnień. Nie podłączyłem klawiatury ani myszki więc obsługa odbywała się za pomocą telefonu, którego wyświetlacz zmienił się w płytkę dotykową. Obsługa nie sprawiła mi żadnych problemów. Poniżej załączam kilka zrzutów ekranowych.

 

Ekran główny Samsung DeXEkran główny Samsung DeX

Widok aplikacji Samsung DeXWidok aplikacji Samsung DeX

Wersja aplikacji Samsung DeXWersja aplikacji Samsung DeX

Samsung umożliwia korzystanie z trybu DeX w telefonach Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note8, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Note9, Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. Podłączenie możliwe jest za pomocą stacji DeX, stacji DeX Pad oraz bezpośrednio za pomocą kabla HDMI. Możliwość korzystania z telefonu jako płytki dotykowej możliwe jest wyłącznie w nowszej stacji DeX Pad.

 

DeX Station kontra DeX PadDeX Station kontra DeX Pad

 

Jeżeli macie jakieś pytania to postaram się na nie odpowiedzieć. Korzystacie z trybu Samsung DeX? Czy zauważyliście jakieś nowości po podłączeniu telefonów Galaxy S10?

 

Więcej informacji o aplikacji oraz trybie DeX znajdziecie na stronie Samsung.


45 Odpowiedzi
Matinek
Helping Hand
Opcje
No korzystałem w ramach testu normalnie na tablecie ale poza tym że aplikacje są zgrupowane na Dolnym pasku jak 2 Windows i że można mieć otwarte okienka i regulować ich wielkość to poza tym przecież nie różni się to od zwykłego korzystania z tabletu, zwłaszcza jak teraz są dodane te funkcje okienkowe. A jaki ma sens podłączać to do monitora jak mamy już ekran tabletu?. Jedyne co pomyślałem to podłączyć to bezprzewodowo do tv ewentualnie który jest daleko ale nie dało się bezprzewodowo niestety. Wiec nie widzę jakoś zastosowania tej opcji, przecież laptopa z Windowsem mi to nie zastąpi. Wiec mogę tu co najwyżej czytać neta oglądać coś pisać czy inne drobne podobne rzeczy. A to samo można bez trybu dex robić przecież.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Jeżeli nie znajdujesz żadnych dodatkowych korzyści z trybu DeX to możesz normalnie korzystać z tabletu. Nie musisz usuwać tej funkcji choć nie jestem pewny czy w ogóle jest taka możliwość.


Matinek
Helping Hand
Opcje
Ale miejsce na pewno zajmuje i na pewno nie małe. No niestety nie widzę bo nawet podłączanie dodatkowych klawiatur czy myszek jaki ma sens żeby potem gnieździć się na rąk małym ekranie. Po to wymyślony został tablet dotykowy system żeby właśnie nie trzeba było dodatkowych klawiatura itp. Jak mamy korzystać z tabletu jak laptopa to lepiej już laptop który jest bardziej uniwersalny więcej na nim zrobimy. A do przeglądania sieci czy oglądania youtube nie potrzebne są inne akcesoria. Producent chyba zabardzo chce wmówić że da się tabletem zastąpić laptop i na siłę chce upodobnić go do Windowsa.
0 Like
Matinek
Helping Hand
Opcje
A tak poza tym to z tych zdjęć ci wrzuciłeś jest jedno zdjęcie ukazujące że niby powinno się dać przez WiFi bezprzewodowo przesyłać obraz, więc dlaczego u mnie to nie dziala jak chciałem połączyć z tv ?. To bez dex się łączy bardzo ładnie bez problemów a w trybie dex nie chce dlaczego ?
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Możliwe, że funkcja nie jest dostępna dla wszystkich urządzeń. Zachęcam do zadania pytania za pomocą aplikacji Samsung Members.


Matinek
Helping Hand
Opcje
Tak myśląc nqd tym to jedyne zastosowanie twj funkcji widzę tylko i wyłącznie w przypadku telefonu . Wtedy może i dex się przyda bo ekran jest mały ale na tablecie nie widzę różnicy kiedy androidem , może wcześniej ale teraz gdzie sam android posiada okienka to sensu życia dexa nie widzę. Ale to moje zdanie oczywiście. Możliwe znając są sunga że ogranicza funkcjonalność produktów czy tych samych aplikacji w zależności od urządzenia niestety, więc pozostaje jak zawsze pisać do nich.
0 Like