Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Stukanie podczas potrzasania S10

(Temat utworzony: 05-06-2019 12:09 AM)
7858 Wyświetlenia
Motaba
Navigator
Opcje

Witam. 

Czy u was też słychać stukanie gdy potrzasacie swoimi S10? Mam telefon już ponad miesiąc i dopiero to zauważyłem, czy to normalne? Czy coś się uszkodziło? 

24 Odpowiedzi
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Motaba, Jest to normalne zjawisko. Te stukanie pochodzi z optyki aparatu.


Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Motaba jest już kilka tematów na forum o dźwiękach w obrębie aparatu. Oto dwa z nich:

Slyszlalne stukanie podczas potrząsania galaxy s9+

Stukanie w galaxy s8

To optyka. To normalne. Nie musisz się tym przejmować, o ile nie zaczniesz się bawić telefonem jak grzechotką. :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Motaba
Navigator
Opcje

Widziałem te tematy ale o s9 to pomyślałem że może to coś innego ale dzięki za odpowiedź 

0 Like
yns
First Poster
Opcje

Mam tak samo w note10+ i tez sie przejołem.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@yns  Identycznie jak na filmiku? Podczas przełączania funkcji w aparacie?


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Trzeba wiedzieć, że w aparatach słychać zarówno przysłonę jak i soczewki służące do optycznej stabilizacji obrazu.

Potrząsanie telefonem, w celu wsłuchania się w ten dźwięk może tylko narobić szkód. W dużych wymiennych obiektywach również jest podobny efekt, a jakoś nie widać aby fotografowie nimi potrząsali. Wiedzą, że tak ma być.

W przypadku telefonów, również należy przyjąć to jako rzecz normalną.

 

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
jakubaz
First Poster
Opcje

Cześć, dzisiaj upadł mi telefon i jak zacząłem potrząsać to słychać ewidentnie gruchanie. Wydaje mi się również, że mam pękniętą soczewkę w środku. Ale czy jest to faktycznie możliwe?

 
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@jakubaz, Czy "gruchanie" ustaje po włączeniu aparatu ? Czy jakość zdjęć z któregokolwiek obiektywu się pogorszyła ?


0 Like
jakubaz
First Poster
Opcje

Przy włączeniu aparatu gruchot jest mniejszy ale jest mimo wszystko w jakimś tam stopniu. Dodatkowo, przy przełączaniu aparatu z przodu na tył i odwrotnie dźwięk wydaje się być jakby bardziej wyraźny (albo to moja wyobraźnia teraz tak działa). Co do jakości zdjęć, wydaje mi się, że przy robieniu zdjęć z daleka (na powiększeniu) jest znacząco gorsza jakość 😞

0 Like