Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S10 nagrzewa się

(Temat utworzony: 15-04-2019 05:18 PM)
21798 Wyświetlenia
kertoip70
Explorer
Opcje

Czesc,

 

Słuchajcie mam prośbę ponieważ zmieniłem swojego S8 na s10 to zaobserwowałem ,że w dłoniach jest on znacznie cieplejszy , zainstalowałem aplikację cpu monitor i temperatury przy normalnym użytkowaniu to 

:34 cpu a temperatura baterii to 33

Podczas ładowania bateria osiąga 40 stopni. Telefon mam od 4 dni i wg mnie powinien się już ułożyć . Jedyne co mam włączone w tle to lte bluetooth i tyle. Żadnej lokalizacji czy NFC żadnego always on display ,nic co by pochłaniało energię. Moglibyście sprawdzić temperatury u was przy zwykłym korzystaniu i intensywnym ?

 

0 Like
Rozwiązanie
kertoip70
Explorer
Opcje

Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie :smiling-face: okazuje się , że s10 i s10+ mają różne systemy chłodzenia... 

Stąd wyraźne różnice ... także pozostaje kwestia odczucia czy komuś pasuje czy nie taka temperatura.

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kertoip70  Tak to może być to.  Galaxy S10 i S10 plus mają różne układy chłodzenia. Jeden ma klasyczną rurkę cieplną, a drugi specjalną komorę chłodzącą, która jest raczej bardziej efektywna. 


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kertoip70, zgadza się. Posiadam model S10+ i pewnie dlatego mamy różne wartości temperatury, które prawdopodobnie wynikają z innego układu chłodzenia. Przydałyby się zatem opinie innych posiadaczy S10. Może ktoś jeszcze wypowie się w tym wątku.


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

W modelu S10+ zastosowano specjalną komorę wypełnioną parą. Tak tylko przypoinam. :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
kertoip70
Explorer
Opcje

Dluzsze używanie telefonu fb Internet instagram i 37 stopni ? Trochę sporo, nawet mimo zwykłego chłodzenia. 

Może ktoś z s10 bez plus się wypowie na temat temperatury Screenshot_20190416-213153_One UI Home.jpg

 

0 Like
demsey
Journeyman
Opcje

@kertoip70 też mam bez plusa - u mnie jest podobnie ale to już wiesz. Też pomyślałem że rożnica u @mirudo24 spowodowana jest wiekszym modelem - ale to już napisaliście. Generalnie bardziej mi ssie niż poprzedni s7e. Nawigacja + GoogleMaps + ładowanie indukcyjne teraz w słońcu i nie ma problemu zrobić 41 stopni. Ale w słońcu w takiej sytuacji latem też miałem z s7 po ok 20 minutach alerty systemowe. Teraz poewnie po 10 minutach będą:(

Czekamy jeszcze na opinie kogoś z s10 bez plusa

0 Like
MaciejJB
Explorer
Opcje

Jako użytkownik s10. Nie uświadczyłem jakiegokolwiek ciepła w telefonie. Zdziwiło mnie to zwłaszcza, przy ładowaniu indukcyjnym (szybkie ładowanie wyłączone). Mam tą ładowarkę płaską duo, by ładować s10 i s7. Po ładowaniu s7 jest odczuwalnie ciepły na oko 30-32 stopnie. A s10 jak wezmę w rękę, nie czuję wgl. ciepła. Za pierwszym razem byłem w szoku, drugi... A teraz nie robi na mnie wrażenia. Ale z tego, co tu czytam. Można powiedzieć, że mam szczęście. A w sumie tylko z ciekawości zajrzałem w ten wątek. Jeżeli coś pomaga moja opinia. Polecam się :winking-face: Nie ukrywam długo telefonu nie mam bo jakieś 2-3tygodni, lecz nie ważne (YT, ładowanie i inne) nie wymuszały telefony, by wydalał ciepła poprzez obudowę.

0 Like
Tomek17
Navigator
Opcje
@kertoip70
Potwierdzam tą temperaturę a też mam s10.
Normalnie temp jest na poziomie 32°C,ale wystarczy np włączyć krótkie nagrywanie i już wskakuje na 38°C a jak ssie wtedy baterię...
Optymalizacja jest skopana i tyle w temacie. Sporo apek działa w tle-warto popatrzeć i wyłączyć działanie w tle jeżeli nie jest to konieczne.
0 Like
Rafik1653
First Poster
Opcje

U mnie na s10+  przy graniu wyskakuje 34 stopnie i też nie jest to komfortowe,  dziwne bo telefon aż nadmiernie się grzeje i tylko 34 

0 Like
Tomeq
Student
Opcje

Cześć,

 

Mam identyczny problem jak opisany przez założyciela wątku. Mianowicie, odczuwalna jest temperatura telefonu (S10+) w dłoni, po zaledwie kilku/kilkunastu minutach, nawet przy zwykłej przeglądarce Internetowej. Telefon jest nowy, posiadam go zaledwie 2 dni, poprzedni to S8+. Przesiadając się więc zupełnie niedawno, odczuwam pewnego rodzaju "dyskomfort cieplny". Podobnie jak autor przerzucałem dane ze starszego modelu (w moim przypadku przez Smart Switcha – jeśli to ma znaczenie). Porównując temperatury obydwu smartfonów, polecaną przez Was aplikacją CPU monitor, stwierdzam że temperatury CPU w stanie spoczynku (aczkolwiek obecnie S8+ bez SIM zużywa także mniej energii) są bardzo zbliżone tj od ok 30C do 33C - temperatura otoczenia w upalne dni, zakładam, również nie sprzyja. To jednak przy S10+ mam wrażenie że, szczególnie dolna cześć wyświetlacza, jest znacznie cieplejsza. Jeżeli apka pozwala jedynie sprawdzić temp. CPU, wobec tego zapytam o aplikację do temp baterii... Przeczytałem cały wątek, aczkolwiek muszę się przyznać że pod koniec straciłem rachubę kto jest posiadaczem której wersji telefonu... Niemniej, dostrzegalna jest pewnego rodzaju statystyka tj. ilość wpisów, które, jak sądzę, mogą świadczyć o "cechach wspólnych" (o ile nie wadach) całej serii modelu S10/10+. Swoją drogą nie spotkałem się nigdy z jakąkolwiek opinią w sieci, aby telefon miał problemy z temperaturą. Fakt, nie jest to może bardzo gorący ekran, to jednak po przesiadce z S8+ doskwiera regres pod tym względem. Nie bardzo wiem co teraz robić, czy zwrócić/wymienić smartfon czy to jedynie strata czasu a kolejny będzie identyczny. Proszę o opinie kogoś kto posiada S10+, czy po np 20 min oglądania yt nie odczuwa temp szczególnie w dolnej części ekranu. Ale proszę również zwrócić uwagę czy test nie był przeprowadzany np w klimatyzowanym na 16C pomieszczeniu. Dzięki! 🙂

0 Like