Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

sounbar samsung hw-n450 dálkové ovládání

(Téma vytvořeno: 27-11-2018 09:35 AM)
1689 Zobrazení
tom300
First Poster
Možnosti

Dobrý den všem  řeším problém s DO u soundbaru hw-n450 a to  že ani jedno z mých třech DO Tv samsung s ním odmítá komunikovat, prosím o radu  kde může být problém  

0 Like
3 Odpovědi
JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

Může být špatný IR v soundbaru, to by chtělo servis, nebo to může být jen nějaká blbost s párováním. Vyzkoušej všechny postupy, co napíšu, vždy každý zvlášť, dokud nebude jeden postup fungovat. 

 

Úplně první postup je nechat soundbar odpojený od elektřiny víc než 10 minut, třeba 12. Předpokládám, že tohle zkouší každý. Zjistit jestli pomohlo, pokud si nezkoušel.

 

Tyhle další metody se řeší pří párování zařízení s ovladačem - TV vyplá, Soundbar zaplý:

1. Drž mute tlačítko cca 5 vteřin 

2. Drž tlačítko hlasitostii dole (Vol -) cca 5 vteřin

3. Drž tlačítko hlasitosti dole + zpět/back (ta šipečka)

 

Pokud remote stále nefunguje, tak nejspíš odešel IR senzor v Soundbaru. Je možné ovšem spojit soundbar přes HDMI-ARC přímo s TV a pak ovládat přes remote od TV.

 

Musíš přípojit přes HDMI a v TV pak zapneš HDMI-ARC/CEC/Aynet+ funkci, na každé TV se funkce jmenuje jinak. Mělo by ti to najít soundbar a pak můžeš ovládat přes remote od TV. Pokud se soundbar nespojuje s TV, tak je třeba vyresetovat ID ARC na soundbaru - podržíš na remote od Soundbaru tlačítko nastavení (ozubené koleso) po dobu 15 vteřin. Nicméně, pokud máš senzor na soundbaru špatný, tak tohle neuděláš a budeš muset řešit servis.

 

Pak napiš, jak si dopadl.

0 Like
tom300
First Poster
Možnosti

Ahoj  děkuji za vyčerpávající odpověď  Tyto postupy vyzkouším  jen jsem se asi špatně vyjádřil  originál dálkové soundbaru funguje, jen ovladače od tří typů tv ne. Jedná se mi pouze o hlasitost  ať nemusím používat neustále dvě DO. 

Podám info, jak jsem dopadl. Tom. 

0 Like
JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

Tímpádem naprosto jednoduché, spojit přes ten ARC a pak je možné ovládat přes ovladač k TV. Pokud se nespojí, praktikovat ten postup s kolesem na 15 vteřin.

0 Like