Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Watch active 2 LTE + MI 9 brak powiadomień

(Temat utworzony: 18-04-2020 04:48 PM)
1003 Wyświetlenia
Mikołaj19
Apprentice
Opcje

Witam. Wczoraj kupiony Galaxy watch nie wyświetla żadnych powiadomień z telefonu, poza połączeniem.  Mimo że jest to wersja z eSIM, nie korzystam z tej opcji. W ustawieniach aplikacji, wszystkie aplikacje są włączone i żadne nie są zablokowane. W ustawieniach telefonu przyznałem wszystkie możliwe uprawnienia dla aplikacji GW, pluginu watch active 2 jak i Samsung Accessory Service. Aktuakizacje zegarka nie ma... Jakieś pomysły ???

Edit. 

Zrobiłem reset wszystkich aplikacji, odinstalowałem je i zresetowalem zegarek. Po ponownej instalacji wszystkich programów i po skonfigurowaniu zegarka, dostałem tylko pierwsze powiadomienie SMS.

0 Like
6 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Mikołaj19, Napisałeś, że nadałeś wszystkie uprawnienia, a czy włączyłeś także autostart i wyłączyłeś oszczędzanie energii, dla tych aplikacji ?


0 Like
Mikołaj19
Apprentice
Opcje

@kamil40013 Tak. Autostart włączony a oszczędzanie energii wyłączone. Po resecie nadalem tylko te uprawnienia, o które mnie poproszono. Dalej nic. Jedyne powiadomienie to przychodzącą rozmowa. Czy jest możliwość że to wina niekompatybilności z telefonem Xiaomi?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Mikołaj19, Zdarzały się przypadki problemów zegarków z telefonami Xiaomi, ale w większości przypadków było, to spowodowane brakiem poprawnego ustawienia wcześniej wspomnianych funkcji.

 

Jedyne co jeszcze mi przychodzi do głowy, to sprawdzenie, czy Galaxy Watch Active Plugin ma przyznany dostęp do powiadomień na telefonie. Nie masz może zainstalowanego jakiegoś antywirusa lub aplikacji, która mogłaby mieć wpływ na powiadomienia ?


Mikołaj19
Apprentice
Opcje
Plugin ma przyznany dostęp do powiadomień, tak samo jak reszta aplikacji wymaganych przez zegarek.
Żadnego programu takiego nie posiadam.
Przyszło mi jeszcze do głowy, czy to nie jest problem tego że nie korzystam z funkcji eSIM? Pisząc wiadomość z zegarka, odpowiedź nie wyświetla się w tamtej konwersacji, tylko w telefonie.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Mikołaj19  Nie to raczej nie ma wpływu.


0 Like
Mikołaj19
Apprentice
Opcje

@PrzemekM @kamil40013 robiłem parę razy reset wszystkich aplikacji oraz zegarka. Za każdym razem wszystkie powiadomienia działały, ale tylko chwilę. Chciałem jeszcze spróbować zresetować telefon i sprawdzić to na czystym ale muszę poczekać dzień lub dwa.

Edit.

Niestety reset telefonu do ustawień fabrycznych dalej nic nie pomógł... Prawdopodobnie jest to wina niekompatybilności z moim telefonem. Zacznę się chyba przymierzać do A71, ponieważ strasznie mi zależy na tym zegarku.

0 Like