Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Samsung health nie pokazuje galaxy watch w krokomierzu

(Temat utworzony: 22-06-2019 07:34 PM)
896 Wyświetlenia
kassss
First Poster
Opcje

Mam s9+

od kilku dni Samsung health w krokomierzu po rozwinięciu listy pokazuje: wszystkie kroki, telefon komórkowy, gear  fit2

zniknął mi z listy Galaxy watch, który aktualnie używam. Reset zegarka, odinstalowanie Samsung health i Galaxy wearble nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł jak przywrócić zegarek do listy? Dodatkowo zegarek zaczął pokazywać wszystkie kroki- sumuje kroki z telefonu

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kassss zapoznaj się z tym tematem: Aktualizacja One UI dla Galaxy Watch, Gear S3 oraz Gear Sport - tam już to wszystko zostało opisane. Tam również zadawaj kolejne pytania w tej kwestii, ponieważ zakładanie kolejnego tematu o tym samym mija się z celem i tworzy niepotrzebne rozczłonkowanie wątków na forum.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 Odpowiedz
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kassss zapoznaj się z tym tematem: Aktualizacja One UI dla Galaxy Watch, Gear S3 oraz Gear Sport - tam już to wszystko zostało opisane. Tam również zadawaj kolejne pytania w tej kwestii, ponieważ zakładanie kolejnego tematu o tym samym mija się z celem i tworzy niepotrzebne rozczłonkowanie wątków na forum.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.