Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Niewłaściwe naliczanie pięter w gear Fit 2

(Temat utworzony: 20-02-2017 03:06 PM)
14695 Wyświetlenia
Tomaj35
Journeyman
Opcje

Witam

Dzisiaj po pierwszym dniu użytkowania gear fit 2 zauważyłem że żle nalicza pokonane piętra - zamiast około 40 naliczył ponad 400?! Taki błąd powoduje niewłaściwe na;liczania spalonych kalorii a co za tym idzie taka opaska nie działa jak należy. czy ktoś miał lub ma podobny problem? Od początku wgrany update softu z końcówką - 1BPK6

Pozdrawiam
Tomasz
111 Odpowiedzi
KonradN
Voyager
Opcje

Czołem, opisana przez Ciebie funkcja jest nowością w portfolio naszej aplikacji S-Health, w związku z czym mogą na razie występować z nią problemy. Czekaj na następną aktualizację, a w międzyczasie, aby wyeliminować możliwość występowania problemu po stronie Twojego zegarka, wejdź w USTAWIENIA > INFORMACJE O GEAR > RESETUJ > PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE. :winking-face: 



Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
0 Like
Tomaj35
Journeyman
Opcje

Witam

to nie jest jakaś dodatkowa funkcja smartbanda tylko raczej zaliczyłbym ją do podstawowej bo ma wpływ na licznik spalanych kalorii, więc nie zamierzam oczekiwać na aktualizację tylko zwracam wasz sprzęt do sprzedawcy i zalecam przetestowanie zanim zaczniecie sprzedawać cokolwiek, począwszy od note 7 a skończywszy na gear fit 2. To był ostatni zakup sprzętu waszej firmy. Pozdrawiam

 

Pozdrawiam
Tomasz
0 Like
Krzysztof631
First Poster
Opcje

Mam podobny problem. Początkowo byłem zadowolony z opaski, zliczanie pięter było dość precyzyjne. Po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji opaska myli ruch niektórych wind z wchodzeniem po schodach. Autoryzowany serwis twierdzi, że sprzęt działa jak należy...  Sam nie mogę wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania, a mie mam jak udowodnić, że moje obserwacje są właściwe i wskazują na niesprawność sprzętu. Tracę szacunek do producenta. Porażka!!

0 Like
Gofer
Student
Opcje

Cześć

Ja mam też ten problem zamiast 10 pięter liczy mi 100 😞

Dodatkowo nie mogę sprawdzić na telefonie w aplikacji Gear czy są dostępne aktualizacje dla opaski.

Dodam że przez pierwsze 3-4 tygodnie użytkowania wszystko było super.

Udało się komuś rozwiązać ten problem bo jest to rzeczywiście męczące i korzystanie z opaski praktycznie bezsensowne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Padre_Debart
Apprentice
Opcje
Mojej żonie liczy piętra nawet jak śpi :smiling-face:
Rano wstaje z wyrka i już ma ze 200 pięter zaliczonych hahahhh :smiling-face:
0 Like
Rozwiązanie
ŁukaszG
Pathfinder
Opcje

Liczenie pięter to dodatkowy feauture.

 

 

Jeżeli chcecie się upewnić, czy w waszym urządzeniu nie ma usterki to:

 

Zegarek
1) Ustawienia

2) Gear info

3) O urządzeniu

4) Kliknij 5 razy na wersję SW

5) Po pojawieniu się klawiatury wpisz kod *#0*#

6) Wybierz sensor

7) W polu Barometer kliknij self

😎 Otrzymany wynik (hPa)  porównaj z telefonem

 

Telefon:

1) Na klawiaturze wpisz kod *#0*#

2) Kliknij na pole Sensor

3) Kliknij na Barometer Selftest

4) Otrzymany wynik (hPa) porównaj z zegarkiem

 

Różnica nie może być większa niż 5 hPa, jeżeli Twój zegarek będzie miał większą zapraszam do serwisu.

 

 

Tomaj35
Journeyman
Opcje

Łukasz teraz chyba żartujesz- jak dodatkowy future jeśli to zegarek fitness czyli ma za zadanie motywować do ruchu a jeśli po kilku krokach lub śnie wstajesz rano i widzisz że już spaliłeś 5000 kcal to jak to motywuje? W tej opasce dodatkiem są powiadomienia a funkcje fitness są nadrzędne!!!

Pozdrawiam
Tomasz
0 Like
ŁukaszG
Pathfinder
Opcje

zegarek używam tylko do biegania żeby mi czas liczył i km + trasa z GPS.

0 Like
Tomaj35
Journeyman
Opcje

Rozumiem, takie urządzenie to żart Samsunga za 799 zł, tylko szkoda że kosztem użytkowników do których na szczęście już nie należę. :smiling-face:

Pozdrawiam
Tomasz
0 Like