Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy Watch5 Pro problem ze wzbudzaniem ekranu

(Temat utworzony: 02-09-2022 03:28 PM)
2130 Wyświetlenia
Bargor
Explorer
Opcje

Witajcie,

Mam Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE (SM-R925F) w wersji szarej jeśli ma to znaczenie, często mam tak że ekran sam się wzbudza, świeci 15s (na tyle jest ustawiony) gaśnie na 1s i świeci ponownie 15s i tak cały czas. Pomaga tylko reset zegarka albo kilkukrotne włączenie i wyłączenie trybu "Always On Display"

GPS wyłączony, NFC wyłączone, powiadomień nie ma żadnych, zero dodatkowych aplikacji (nie instalowałem nic ze sklepu play) Włączone jedynie wifi i bluetooth, esim nie jest jeszcze skonfigurowany.

Problem zobrazowany na nagraniu poniżej, tak też się sam wzbudza nawet jak jest ściągnięty z ręki.

 

Link do filmiku na Youtube (nie wiem czemu wymusił to jako shorts)

https://www.youtube.com/shorts/zRphLckYmOU

 

Jakiś błąd oprogramowania?

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

U siebie też nie mogę odtworzyć tego zachowania po instalacji nowej wersji. Wygląda na to, że aktualizacja AWB1 rozwiązała problem wybudzania. 


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

38 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bargor  Witam

Po resecie zegarka rozumiem problem ciągle dalej występuje. Czyli wybudza się gaśnie i ponownie się wybudza bez żadnych ruchów ręką?


Bargor
Explorer
Opcje
Po restarcie jest 50% szans że zacznie zachowywać się normalnie, 2 max 3 resety wystarczają aby problem się rozwiązał. Ale jest to rozwiązanie tymczasowe bo tak dzieje sie 1 do nawet 4 razy dziennie. Zegareg wzbudza się bez żadnych ruchów reki, nawet jak go zdejmę i odłożę to też tak robi. Nagrałem filmik ale coś widzę że się nie ładuje na to forum. Jeśli nie wczyta to wrzucę na YouTube.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bargor  Musimy poczekać na zaakceptowanie filmiku przez moderatora i zapoznam się z nim. Ewentualnie można podesłać link do youtube.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bargor, Czy dzieje się tak nawet po wyłączeniu funkcji "Wybudź uniesieniem nadgarstka" oraz "Wybudź dotykiem ekranu" ?


Bargor
Explorer
Opcje

@PrzemekM 

Dodałem na Youtube bo widzę że coś te filmiki przez forum nie przechodzą (samo dodało się jako shorts bez opcji zmiany)

https://www.youtube.com/shorts/zRphLckYmOU

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bargor  wygląda na to że tutaj będzie potrzebny serwis jeżeli reset zegarka nie poprawił sytuacji 🤔


0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bargor, Czy na zegarku jest naklejona folia lub szkło ? Obwódka wokoło wyświetlacza widoczna na filmiku na to wskazuje.


0 Like
Bargor
Explorer
Opcje
Tak, na watch4 też miałem a wcześniej na tic watch 3. Naklejenie szkiełka nie ma raczej znaczenia ponieważ zanim je nakleiłem to ten problem już występował. Zaczekam na tą obiecaną aktualizację od Samsunga jak nie pomoże oddam zegarek na gwarancję bo raczej nic więcej nie zostaję do zdobienia.
0 Like
Bargor
Explorer
Opcje
Spróbuję wyłączyć tę funkcję, ale jednak chciałbym żeby one mi mimo wszystko działały 🙃
0 Like