Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Galaxy watch problem z pomiarami.

(Temat utworzony: 25-04-2024 07:42 AM)
53 Wyświetlenia
Kejrol
Apprentice
Opcje
Witam, korzystam z g.watch już prawie 2 lata i przez ten czas wszystko z zegarkiem było ok. Od dwóch dni zegarek mierzy dziwne wartości - wczoraj mimo siedzenia w domu "zrobiłem " 15 tysięcy kroków, dzisiaj po przebudzeniu mam już 5 tysięcy - co jest oczywiście nie możliwie. Zegarek nie śledzi także snu. Wczoraj wykonałem reset urządzenia i usunięcie z aplikacji Galaxy wearable. Czy ktoś ma jakiś pomysł jaka jest przyczyna takiego zachowania ? 
0 Like
22 Odpowiedzi
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@BlackOtton, możliwe zatem, że podczas przenoszenia wkradł się jakiś błąd i można spróbować hard resetu. Lub też na początek zrobić Wipe Cache Partition na jednym i drugim urządzeniu, zabieg ten nie usuwa żadnych danych.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

mizzerny
First Poster
Opcje

Dzień dobry wszystkim, 

Od ostatniej próby aktualizacji zegarka mam problem z krokomierzem i pomiarem snu. Próby, bo jak się okazuje gdy ostatnio zostawiłem telefon i zegarek na pobieraniu aktualizacji, ona się nie wykonała a aktualizacja w aplikacji wearable nadal jest do pobrania. Od tamtej pory mój zegarek nie rejestruje w ogóle kroków. Wczoraj po dłuższym czasie się one podliczyły, dzisiaj od rana mimo, że zegarek cały czas mam założony to krokomierz wskazuję 0. Problem dotyczy również pomiaru snu, od momentu "próby" aktualizacji nie mierzy snu, mimo że jest cały czas założony a na noc przełączam go w tryb snu. Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu? Zegarek mam od 3 tygodni.

 

Dodam, że w najbliższym czasie nie mam nigdzie do dostępu do WiFi. Tego dnia gdy próbowałem zaktualizować zegarek, jakimś sposobem udało mi się tak zrobić, by pobieranie się rozpoczęło. Prawdopodobnie miałem włączone WiFi w telefonie lecz nie połączone do żadnej sieci. 

0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@mizzerny Obawiam się, że w tym wypadku wypadałoby zresetować zegarek i usunąć z systemu Galaxy Wearable,  a następnie dodać ją ponownie i sparować czysty zegarek. Jeżeli wyskoczy Ci aktualizacja, to ją powtórz - ale lepiej poczekaj, aż będziesz miał dostępne WiFi, żeby przeszło sprawniej.

https://www.hardreset.info/pl/devices/samsung/samsung-galaxy-watch4-40mm/

Czasem na problemy z aktualizacją, która nie chce się pobrać, jedynym rozwiązaniem jest sparowanie zegarka z innym telefonem i przeprowadzenie aktualizacji na nowym urządzeniu. Później da się normalnie już sparować ze starym sprzętem i powinno działać.