Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ciągle psujący się Galaxy watch 4, jak odzyskać pieniądze

(Temat utworzony: 23-02-2023 11:02 AM)
428 Wyświetlenia
Urek222
First Poster
Opcje

Witam, mam problem z ciągle psującym się modułem GPS w zegarku Galaxy watch 4. Dziś będę dzwonił i wysyłał na gwarancję 3 raz bo znów padł GPS. Generalnie pada on co 2 miesiące, ale niestety na początku nie wiedziałem i po jakieś pół roku używałem zegarka z niedzialajacym GPS. Samsung wystąpił różne aktualizujące i próbował ściągać gps z telefonu. Zanim się zorientowałem że to ciągle ten sam wracający problem to trochę minęło. A więc wracając do tematu. Moj zegarek jest kompletnie bez użyteczny, co 2 miesiące pada mu moduł GPS. Nie chcę już go, ciągle w serwisie wymieniają mi płytę główną ona 2 miesiące jest ok później znowu. I tu moje pytanie czy jest możliwość oddać zegarek i otrzymywać całkowity zwrot pieniędzy za coś co ciągle nie działa i się psuje? Zegarek jest na gwarancji jeszcze kilka miesięcy może rok, dokładnie nie wiem.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

0 Like
13 Odpowiedzi
maciejcal
First Poster
Opcje
Oddaj na rejkomie skoro naprawiana jest ta sama rzecz któryś raz z kolei.
0 Like
maciejcal
First Poster
Opcje
A jeżeli to nie pomoże to federacja konsumentów z przyjemnością pomoże Ci zwrócić wadliwy sprzęt. Ja się niedawno pozbyłem watch 4 46mm LTE. Byłem bardzo niezadowolony z czasu pracy baterii. Zbieraj dokumenty dot. oddania sprzętu na serwis i później z całym kompletem udaj się do federacji. Masz prawo do wymiany sprzętu lub zwrotu poniesionych kosztów. Ja np. Miałem sprzęt na raty u operatora i dotychczasowe wpłaty pomniejszyły kwotę faktury.
0 Like
Urek222
First Poster
Opcje

Na rękojmię czyli że gdzie albo do kogo ?:)

0 Like
Urek222
First Poster
Opcje

A jak kupiłem zegarek bedac w Polsce a teraz mieszkam w Irlandii i tu wysyłam na gwarancję bo gwarancja Samsunga obejmuje takie naprawy w zagranicznych punktach to też mogę kontaktować się z tą federacją? I takie pytanko o to jest tą federacją konsumentów? Jest to jakiś organ rządowy czy jakiś dział firmy Samsung? 

0 Like
maciejcal
First Poster
Opcje
Federacja konsumentów jest to pozarządową organizacja dbająca o interesy konsumentów. Jeśli zegarek kupiłeś w PL to nie ma problemu aby Ci udzielili pomocy. Wyszukaj sobie w necie terenowy oddział który Ci najbardziej pasuję i nawiąż kontakt z nimi. A co do rękojmi sprzedawca odpowiada według mojej wiedzy do dwóch lat za sprzedany towar.
0 Like
Paramedic88
Troubleshooter
Opcje
Jak to możliwe ze ci 4 raz plyte wymieniaja i non c
Stop pada gps. Ja mam 4 watche i nic sie nie dzieje oraz frontiera
0 Like
Urek222
First Poster
Opcje

2 razy wymieniali a teraz padło 3 raz, nie wiem jak to jest możliwe. Ale wiem że kupiłem sobie zegarek do biegania bez telefonu bo mnie denerwował jak biegałem z tel, i mi nie działa zegarek niestety. Naprawy w Irlandii robi podwykonawca Samsunga jaka prywatną firmą więc może sobie nabijają koszty tym płytami głównymi ja nie wiem o co tam chodzi ale w Irlandii nigdy nie wiadomo o co chodzi :winking-face:

0 Like
AdamJu
Navigator
Opcje
Rękojmia działa ale tylko w konkretnym sklepie który sprzedał ci towar, i tylko tam rekojmie można złożyć z towarem reklamowanym.
0 Like
Urek222
First Poster
Opcje

Witam,

Posiadam Galaxy watch 4 który był kupiony w przedsprzedaży na stronie internetowej Samsunga. 

Zegarek ciągle się psuje i nie działa mu GPS. Po kilku naprawach wiem już na 100% że zawsze moduł GPS bądź antena pada (pali sie) po aktualizacji systemu. Taki zegark mi sie trafił. Nie wiem jak to możliwe. Ale z tego co wyczytałem na różnych forach to masa ludzi ma taki sam problem. Samsung udaje że tego problemu nie ma. Z 2 strony żona ma też watch 4 i jej działa normalnie. 

Mój zegarek również ma problem z skopiowaniem pobranej aktualizacji z telefonu na zegarek. Muszę wtedy w Galaxy wearable rozłączać połączenie bluetooth i laczyc się z tą samą siecią wifi (zegarek i telefon) i wtedy dopiero aktualizują sie kopiuje. Kiedy 2 Galaxy watch 4(żony kopiuje normalnie pobraną aktualizacje systemu i nie ma problemu z GPS) 

Zegarek kupiłem w Polsce a następnie wyjechałem z nim do Irlandii. Tu w Irlandii 3 razy Samsung IE (UK) naprawiał zegarek w związku z nie dzialacym GPS. 2 razy wymieniono płytę główną, 3 raz antenę. Po ostatniej naprawie (wymianie anteny) minęło 2 tygodnie i w zegarku znowu nie działa GPS. 

Samsung IE (UK) nie chcę wymienić zegarka na nowy ponieważ w warunkach gwarancji jest zapis że jak zegarek był kupiony w Polsce to oni mogą go tylko naprawiać.

Skontaktowałem się z Samsungiem w Polsce i dostałem informację że jeżeli chodzi o produkty kupione przez 10.2021 należy kontaktować się z firmą i-terra pod adresem kontakt.samsung@iterra.pl

Uznaje to ja podział Samsunga bądź za firmie współpracujaca z Samsungiem. Najprawdopodobniej prowadziła ta firma przedsprzedaż tych zegarków.

Zawnioskowałem do tej firmy o rejkojmie (kupiłem zegarek na stronie Samsunga. Samsung 3 razy go naprawiał. Na Boga skąd tam się wzięła jakaś firma prowadząca przedsprzedaży to ja nie wiem. I teraz o niej słyszę jak chce zwrot kosztów albo nowy zegarek co jest absurdem) 

Firma i-terra odrzuciła mój wniosek o rejkojmie informując mnie że mają prawo do 3 napraw przed wymiana zegarka bądź zwrotem.

Gdzie Samsung już 3 razy naprawiał ten zegarek a ja kupiłem zegarek na stronie Samsunga i jest to zegarek Samsunga i taki chciałem. Nie szukałem zegarka firmy i-terra na stronie internetowej i-terra tylko zegarek Samsunga. To że ta firma prodzila przedsprzedaż a teraz nie uwzględnia napraw zleconych przez firmę Samsung to jest absurd i jawne plucie w twarz klientowi.

Więc teraz gdzie po 1.5 roku użytkowania zegarka większość czasu nie działał i mam już po dziurki w nosie ten zegarek i ciągle naprawy. Dobiłem do 3 naprawa i chciałbym wymienić ten felerny model.(chciałbym zaznaczyć że w  pierwszym roku użytkowania nie miałem pojęcia o tym problemie. Samsung sprytnie krył to aktualizacjami które symulowały biegi i marsze) firma i-terra chce od nowa 3 razy naprawiać zegarek. W 100% wiem że po każdej aktualizacji systemu spali się moduł GPS bądź antena. Nie istotne co dokaldnie tam pada bo nie wiem dokaldnie, nie jestem inżynierem Samsunga, ale wiem że GPS przestaje działać po aktualizacjach, a każde naprawy w serwisie są mechaniczne więc nie da się naprawić tego wgraniem nowego software, po aktualizacji musi dochodzić do zwracie w rejonie anteny (modułu GPS)  Z tym że tu są 3 problemy.

1. Ja już naprawiłem 3 razy ten zegarek

2. Mieszkam w Irlandii i każda wysyłka zegarka kosztowała by mnie około 150 zł w jedną strona czyli jedna naprawa 300 zł za same wysyłki. 300 X 3 naprawy to 900 samych kosztów wysyłek.

3. Za 6 miesiącu kończy się moja gwarancja i nawet jak bym się uwzial i nie chciał dać za wygraną i poswiecililbym te 900 zł to nie mam gwarancji akurat że po którejs naprawie zegarek będzie działa kilak miesiący. A po kolejnej 2 tygodnie jak po ostatniej. I czy zdążyłbym przez te 6 miesięcy.  Co nie zmienia faktu że ja już na Boga naprawiałem 3 razy ten zegarek, a zanim wysłałem go na  pierwsza naprawę to pierwsze 8 miesięcy Samsung "mydlił oczy aktualizacjami po których wyniki biegów były jakby spersonalizowane podemnie i zbliżone do moich wyników. ( Lecz po czasie jak sprawdziłem nie było tam żadnej mapy i stąd wiem że to były symulacje) w późniejszym etapie dowiedziałem się o aplikacji GNSS która bezpośrednio już sprawdza sygnał GPS na zegarku i juz dużo łatwiej mi sprawdzić kiedy zegarek przestał działać.

Czy ktoś może mi coś doradzić mądrego w mojej sytuacji? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

0 Like