Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Watch 4 vs 5

(Téma vytvořeno: 26-02-2023 06:45 PM)
476 Zobrazení
DopeCurly
Pioneer
Možnosti
Zdravím, aktuálně už přes 4 roky používám Samsung Gear S3 Frontier a uvažuji nad upgradem.
Nesportuji, akorát si měřím kroky v práci, kdy průměrně mám 10-16 000 kroků a jinak hodinky využívám čistě na notifikace a nově bych chtěl i placení skrz Google Wallet/pay whatever.
Tudíž nejsem náročný uživatel a nemohu se rozhodnout, zda má cenu připlácet si za Watch 5, nebo by mi stačily Watch 4, popřípadě Watch 4 Classic, protože ta fyzická luneta se mi líbí obzvláště jako další ochrana displeje.
Mohl bych poprosit o nějaké uživatelské rychlorecenze/názory vlastníků? Popřípadě pokud jste někdo vyloženě přecházel mezi 4 a 5, zda to má význam?
Děkuji 🙏🏻
0 Like
12 Odpovědi
Raddi
Big Cheese
Možnosti
Zdravím, měl jsem trojky s Tizenem, přešel jsem na 4 Classic, za půl roku budou asi 6 takže pokud bych kupoval teď koupil bych si 5, ale upgrade ze 4 na 5 nepovažuji za žádný evoluční krok, stejně jako S22 a S23.
IT technik
0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Dobrý den, Galaxy Watch4 (classic) jsem měl a vrátil kvůli opravdu nedostatečné výdrži na baterie. Teď mám Galaxy Watch5 Pro a jsem spokojený. Ta luneta není zase taková ochrana displeje, jako spíš věc, která se může pokazit, a která otravuje. Wear OS není od začátku navrhován pro ovládání lunetou a je to občas poznat - jinými slovy, u GW5 Pro mně nechybí.

Pokud by pro vás byla výdrž baterie GW4 dostačující (pozor, je menší, než u S3!!! - s S3 se dá srovnávat právě spíš až GW5 Pro), tak rozdíly mezi řadou 4 a 5 nejsou nějak zásadní, ale model Pro vybočuje.






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



0 Like
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Dobrý den @DopeCurly 

byl jsem majitelem Watch 4 Classic a nyní mám Watch 5 Pro. Podle toho co píšete by Vám mohl stačit předchozí model Watch 4. Splňuje vše co píšete. Jen bych možná doporučil alespoň uvažovat nad Watch 5 Pro. Mají znatelně lepší výdrž baterie, sice nemají fyzickou lunetu, ale zrovna u varianty Pro je display taky více chráněn. Ale pokud chcete opravdu ušetřit a nevadí Vám slabší výdrž, tak Vás Watch 4 Classic nezklamou. I tak to pro Vás bude skok.


0 Like
DopeCurly
Pioneer
Možnosti
@Libb @potasm (nevím, zda tu funguje tagování lidí, ale odpověď je mířená na vás oba 😅) na GW5 Pro jsem koukal, ale přijde mi ta cena šíleně overpriced pro mě, když z toho vše navíc bych víceméně využil leda vyšší výdrž baterie. Nemám problém hodit hodinky každý večer vedle postele nabít, beztak s nimi nespím a po těch 4 letech používání mi vydrží tak akorát jeden den v práci, nebo 2 dny, když mam volno a moc nechodím 😅
Jinak rozdíl mezi 4 Classic a 4 je jen design? Nějaký jiný rozdíl sem totiž nenašel (vyjma váhy samozřejmě)
Jinak je pravda, že pokud WearOs není zvyklá pracovat s lunetou, může to pak být úplně zbytečné
0 Like
potasm
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Pokud můžu mluvit za sebe, tak mezi 4 a 5 řadou opravdu zásadní inovace nejsou. Vybočuje až verze Pro, kterou již zmínil kolega. Mně přesvědčila větší výdrž baterie (sportuji) a vzhled hodinek (tady už je to subjektivní pocit). Podle toho co píšete zastávám názor, že Vám bude stačit předchozí model.


RadekLisztwan
Voyager
Možnosti
Mám GW4 Classic a pokud by jste je chtěl používat pouze na notifikace a měření kroků,sem tam zaplatit,tak pokud je nebudete mít v noci na sobě,tak vám dva dny vydrží na jedno nabití,má osobní zkušenost. Co se týče vzhledu,který je subjektivní,jak zde bylo psáno,tak mě osobně se právě více líbí GW4 Classic. Pokud začnete ovšem hodinky požívat více na různé aktivity atd..,tak přidejte na to,že má své rezervy a v některých věcech "chyby".
0 Like
DopeCurly
Pioneer
Možnosti
Je otázkou zda bych tyto "chyby" vůbec v porovnání se starýmy S3 Frontier vůbec poznal. 😅 ale reálně opravdu mrknu na hodinkách na počet kroků, nespím s nimi, nevolám, jen kontroluji notifikace. Pokud bych chtěl vyloženě něco na monitoring těla, koukal bych se po Oura ring nejspíš 😅
JeoCZ
Helping Hand
Možnosti
Používám Watch 4 Classic zhruba tak, jak píšete - notifikace, kroky, občasné měření tepovky. 2 dny mi vydrží bez problémů i po skoro 2 letech. Luneta je bezva, at každý tvrdí cokoliv, a i díky ní hodinky nejsou nějak obouchané. Kromě lepšího rozhraní určitě oceníte display, který má proti S3 dvojnásobné rozlišení. Naopak platby byly pro mě zklamáním, natáčet ruku je krkolomné a senzor NFC je asi malý či slabý, protože mi často platba nechce proběhnout. Takže raději vyndavám tel.
dadula2
Helping Hand
Možnosti

@DopeCurly  Zdravím, mám GW4 Classic 46mm a hodinky využívám naprosto stejně jako vy. Navíc jen měření tepu po 10 minutách. S tímhle použitím dám bez problémů 2 dny (skutečných 48 hod) s rezervou okolo 10-15%. Otočná luneta je super a funguje bez problémů. Osobně jsem kvůli absenci lunety u GW5 neupgradoval. S tím placením to není žádná sláva, stejně jak výše píše @JeoCZ . Osobně už také nepoužívám.