Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Diferențe căști

(Subiect creat la: 14-03-2024 03:14 PM)
206 Vizualizări
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Sunt diferențe mari între aceste căști? Si daca da cam care ar fi acelea ?? Mulțumesc!!!

image


image


3 Soluţii
Soluţie
Bluelytning
Black Belt 
Opțiuni
Idee e la căști cât de bine poate reproduce sunetul. Dacă știe sa redea între 20hz-20khz e bine, atât poate auzi urechea umana. De acolo, depinde impedanta (ohm) care de obicei la căști ar fi de 32ohm. Abia apoi și puterea. Fiind EMAG, nu le poți proba...

Vizualizare soluţie în postul original

Soluţie
Bluelytning
Black Belt 
Opțiuni
Din ce am reușit sa găsesc, cele din poza a2 ar fi mult mai bune ca cele din prima. Vezi ca pe negru sunt mai ieftine la EMAG cu aprox 200 de lei.

Vizualizare soluţie în postul original

Soluţie
Bluelytning
Black Belt 
Opțiuni
1. Mai puține distorsiuni duce la un sunet mai clar indiferent de volum
2. Suporta dolby atmos dacă ai conținut ce are asa ceva, pe lângă funcția din telefon de dolby.
3. Apeluri audio mai clare.
4. 10 min de încărcare zice ca tine 4 ore de ascultat la ele și o autonomie de pana la 40 de ore, aici as zice eu vreo 35, depinde ce funcții activezi tu, ce volum etc.
5. Mai confortabile
6. Dacă folosești conexiunea pe fir usb, mai primești încă 3 profiluri de sunet. (conversație pt voce, apel și podcast, divertisment pt filme și jocuri amplificând anumite sunete ce nu prea se aud și profilul beats care e cel echilibrat).
Sper ca te-a ajutat! 1710436137326.jpg1710436137341.jpg1710436137358.jpg1710436137382.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

0 Aprecieri

3 Soluţii

21 Răspunsuri
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Te pot ajuta cu o comparație între tipurile de căști Galaxy Buds, pentru Beats Studio poți folosi opțiunea de comparație care există chiar pe site-ul eMAG. 

Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
MULȚUMESC!!
0 Aprecieri
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Dar între Buds 2 și Buds Pro care sunt diferențele??
0 Aprecieri
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Păi, sunt ceva diferențe între Buds2 Pro și Buds2. Te interesează ceva anume? Uite câteva:

  • Greutate: 5,5 g vs 5 g
  • Bluetooth: 5.3 vs 5.2
  • Rezistență la apă: IPX7 vs IPX2
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Nu e mare diferență pentru mine dar MULȚUMESC FRUMOS!!
0 Aprecieri
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Sunt mai bune cumva astea decât Buds Pro ??1710425115649_1710425115644_0.jpg
0 Aprecieri
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Galaxy Buds2 Pro sunt cele mai bune căști in ear de la Samsung. Cele pe care mi le arăți tu nu sunt nici Samsung, nici in ear.

Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Am înțeles acum! Mersi frumos!!😊😇🙂
0 Aprecieri
MariuS23U
GrandMaster
Opțiuni
Salut! Acelea sunt niște căști over-ear. Căștile de la Samsung, sunt în altă categorie, in-ear . Acuma, sa ști că, în trecut m-am uitat și eu la niște căști ( care stau pe cap) și fix la brandu ăsta mă uitasem. Dar intr-un final am ales Sony WH-CH720NB care se apropie ca și buget investit în ele. Le folosesc ocazional 😁 ( am zis sa fie acolo în dulap). Mai mult folosesc Galaxy Buds 2Pro ptr ca ....sunt mai simplu să zicem de purtat. Dar nici cele menționate mai sus nu sunt rele.
0 Aprecieri
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Sony cum spui tu cred ca am și eu. Dar am zis să încerc și altceva . MULȚUMESC!!
0 Aprecieri
MariuS23U
GrandMaster
Opțiuni
Nu ai pentru ce .
0 Aprecieri
Soluţie
Bluelytning
Black Belt 
Opțiuni
Idee e la căști cât de bine poate reproduce sunetul. Dacă știe sa redea între 20hz-20khz e bine, atât poate auzi urechea umana. De acolo, depinde impedanta (ohm) care de obicei la căști ar fi de 32ohm. Abia apoi și puterea. Fiind EMAG, nu le poți proba...
Soluţie
Bluelytning
Black Belt 
Opțiuni
Din ce am reușit sa găsesc, cele din poza a2 ar fi mult mai bune ca cele din prima. Vezi ca pe negru sunt mai ieftine la EMAG cu aprox 200 de lei.
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
De ce sunt mai bune cele din poza a doua ??
0 Aprecieri
Soluţie
Bluelytning
Black Belt 
Opțiuni
1. Mai puține distorsiuni duce la un sunet mai clar indiferent de volum
2. Suporta dolby atmos dacă ai conținut ce are asa ceva, pe lângă funcția din telefon de dolby.
3. Apeluri audio mai clare.
4. 10 min de încărcare zice ca tine 4 ore de ascultat la ele și o autonomie de pana la 40 de ore, aici as zice eu vreo 35, depinde ce funcții activezi tu, ce volum etc.
5. Mai confortabile
6. Dacă folosești conexiunea pe fir usb, mai primești încă 3 profiluri de sunet. (conversație pt voce, apel și podcast, divertisment pt filme și jocuri amplificând anumite sunete ce nu prea se aud și profilul beats care e cel echilibrat).
Sper ca te-a ajutat! 1710436137326.jpg1710436137341.jpg1710436137358.jpg1710436137382.jpg
0 Aprecieri
B_Alex85
Helping Hand
Opțiuni
Avand Studio 3 Wireless, de cand au fost lansate, si comparandu-le pe viu, pe urechi, la acelasi dispozitiv, pe acelasi playlist, pot spune (doar parere personala) ca varianta Pro este cu putin peste Studio 3. De cand si-a bagat marul muscat codita, Beats nu mai este acel Beats de la inceput. Cu precizarea ca Beats in afara de mult boom-boom, medii "tari" si volum cat cuprinde, altceva nu prea ofera. Sunt in aceeasi oala cu Sony 720 doar ca mai calitativ construite. Intre 3 si Pro, mai bine alegi 3 si faci si o economie.
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Mulțumesc! Dar am comandat deja Pro pe culoarea nisipiu de pe eMag.🤗😙😇😊😉🫠🙃🙂🤩😍😋🥲😙
0 Aprecieri
B_Alex85
Helping Hand
Opțiuni
Ok. Sa le folosesti cu placere si sa-ti bucure urechile.
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Mulțumesc frumos suflet bun!!
0 Aprecieri
MariuS23U
GrandMaster
Opțiuni
Deci ma "felicit" ptr ce am optat 😁 tot modelul asta de la Sony mi-am achiziționat și eu ( bine ar mai fi acelea în jurul sumei de 1500 de lei, ca model XM5 parcă) dar totuși atâția bani ptr o pereche de căști 😄
0 Aprecieri