Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Gear S3 Frontier magasságmérő probléma

(Témakör létrehozásának dátuma: 20-03-2019 06:21 PM)
2664 Megtekintések
Guru11
Pioneer
Beállítások

Üdv. Nemrég vettem egy Gear S3 Frontier okosórát, és teljesen meg lennék elégedve vele, ha működne a magasságmérő. Ezt nem az emeletszámolásra értem, mert az pontos és jól működik, hanem a tengerszinthez mért magassági adat bekalibrálásához. Egyszerűen képtelen rá. Vagy azt írja, hogy a hálózat nem elérhető, vagy ha nincs telefonra (Nokia 3) csatlakoztatva, akkor megy csak loading...aztán semmi. A GPS, WIFI, a BAROMÉTER és a MAGASSÁGMÉRŐSZENZOR is jól működik, így nem tudnak a szervízben sem mit tenni. Próbáltam újrarakni, Samsung telóhoz kapcsolni... de így sem javult. (A Samsung Experience-s csávó óráján sem működött a kalibrálás) Esetleg jön hozzás frissítés, vagy nem tudom?

0 tetszik
35 Válaszok
AdamSzabo
Voyager
Beállítások

Kedves Guru11!

 

Le tudná írni, hogy pontosan hogyan rossz a magassági adat? Egyáltalán nincs, vagy van, de nem a valós magasságot mutatja? Mit ír ki az óra utolsó kalibrálás időpontjának (ezt az aktuális magasságot jelző grafikon alatt a kis nyíl fölött találja)?

Ha nemrég csinált az órán egy gyári visszaállítást, akkor a Magasságmérő alkalmazást megnyitva, az óra kérhette a kalibráció elindítását. Ez sikeresen lezajlott, vagy pont hogy ez a folyamat akadt el?

 

Először próbálja meg úgy elvégezni a kalibrálást, hogy bekapcsolja a telefonján az internetet és a GPS-t (Tartózkodási hely -> "Nagyon pontos"). Várja meg, míg a telefon meghatározza a pozíciót és indítsa el a kalibrálást.

 

Ha ez több mint 5 alkalommal sikertelen volt, akkor próbálja meg a telefonjáról letörölni a Wear applikációt, majd újra telepíteni azt, és újra megpróbálni a kalibrációt a telefonon bekapcsolt GPS-szel.

 

Ha ezek sem segítettek:

Próbálta-e már a kézi kalibrálás opciót?

Ehhez nyissa meg a Magasságmérő barométer alkalmazást. A Magasságmérő (és nem a légnyomásmérő) felületen balra húzással elérheti a Beállítások menüt. Itt válassza a MÓDOSÍTÁS opciót és kapcsolja be a kézi kalibrálást. Állítsa be az Ön tengerszint feletti magasságát.

Ehhez van egy angol nyelvű leírás, melyet it talál:
https://www.samsung.com/ca/support/mobile-devices/how-do-i-set-up-the-altitude-barometric-pressure-w...


A probléma amúgy nem egyedi, és könnyen előfordulhat, hogy az adatokat szolgáltató szerverrel van valami probléma. Amennyiben ez így van, akkor hamarosan várható a probléma javítása.

 

Üdv,

Ádám

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások

Akkor igen lassan javítják, mert a hiba több hete fennál. Először csak minden harmadik-ötödik kalibrálásra sikerült kalibrálnia, de mostanában már egyáltalán nem kalibrál. Most épp -17 méteren vagyokScreen_20190321_123652.png

 

Screen_20190321_123658.png

 

Screen_20190321_123713.png

 

Screen_20190321_123720.png

 

0 tetszik
Guru11
Pioneer
Beállítások

Kedves Ádám. Köszönöm gyors válaszát. Mindezekkel próbálkoztam. A hiba amúgy kalibráláskor lép fel. Nem tud rákeresni a referencia tengerszint feletti magasság értékeire. Ha csatlakoztatva van telóhoz akkor hibaüzenetet kapok, ha még nincs csatlakoztatva, akkor meg nem csinál semmit. Én amúgy nem használnám ezt a funkciót, csak egyszerűen csak idegesítő, hogy vesz az ember egy kb 70ezres órát és ilyen hibákat generál. Remélem hamarosan tényleg jön a megváltó frissítés. 

0 tetszik
Guru11
Pioneer
Beállítások

Kedves Macskajancsi. Nekem is így kezdődött, és én is nagyon várom már, hogy a Samsung csináljon valamit. 

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások
Még ha csak 70 ezres lenne. Én 110-ért vettem, de verem is a fejem a falba. De többet nem követem el ezt a hibát. A Samsung telefonom és egyre rosszabb lesz. Azt hiszem más márka után nézek.
0 tetszik
Guru11
Pioneer
Beállítások

Sajnos van az a rossz hírem, hogy ennél szinte csak rosszabbak vannak. A Sony megbízhatatlan, az LG túlárazott, HTC már nem is nagyon van a Huawei meg Kína IPhone-ja. De ettől függetlenül ez elfogadhatatlan amit a Samsung csinál. 

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások

Nekem semmi bajom a Huawei-el. Olcsóbb is és simán hozza ezt a színvonalat. pl a Honor Watch Magic 34 ezerért ugyanezt tudja, mint a Gear S3. Sőt. 7 napig bírja egy feltöltéssel és 5 ATM vízálló. És nem kell azon izgulnom, hogy ennyi pénzt kiadok egy óráért mint amennyit kiadtam a Gear S3-ért és szégyen amiket művel ez az óra. És mindenki panaszkodik rá. Az is idegesítő, hogy híváskor csak 2-3 másodperc múltán jelez az óra, hogy hívnak. Többen panaszkodnak erre a Prohardver fórumon. Szégyen na. És közben meg tolják az arcomba a reklámot, hogy rendeljem elő az új Samsung Watch-ot és akkor adnak ajándékba powerbankot. Nevetséges na. Ezek nem tudnak órát csinálni, maradjunk ennyiben. Eleve már az gáz, hogy lehetne használni bluetooth kihangosítóként és nem lehet hozzá +1 telefont csatolni. Én szívesen használnám a vállalati telefonnal és a sajátommal egyetemben. Egy 3000 Ft-os blue füles is tudja ezt, az óra meg nem.
És akkor szórakoznak a magasságmérővel. Mégis meddig kell várni, hogy működjön? És miért laggol a szoftver? És miért nem lehet az órán elfogadni a hangerő káros hatásait unalomig ismételt szöveget? Sok a miért.

0 tetszik
Guru11
Pioneer
Beállítások

Hát én ezt nem így látom. De persze ez szubjektív. Szerintem Huawei is követi a terndeket, csomó kamera, töménytelen felesleges funkció, ilyenek. Amúgy a Honor watch magic nekem is tetszett, csak én nem szeretem annyira wear os-t. Kipróbáltam és nem jött be. De lehet hogy majd x év múlva meg már tetszeni fog. Alapvetően én a Samsung órával is meg lennék elégedve (bár ha 100ezrekért vettem volna akkor nem) csak ez a szoftveres támogatás hiányzik. Maga a hardwer, a lünetta, a kinézet szerintem nagyon patent, egyedül a szoftver gyenge. Reménykedjünk benne, hogy a Samsung is tud a hibáról, és javítani fogja. 

0 tetszik
Macskajancsi
Navigator
Beállítások

A Magic-on pont nem Wear OS van.
A Gear S3 pedig valóban jól néz ki, ezért is csábultam el a vásárláskor. Viszont a szoftveres dolgai egyre jobban bosszantanak. Már megfordult a fejemben az eladás. Eddig csak az tartott vissza, hogy rengeteg szíjat vettem már hozzá.

0 tetszik