Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Gear s3 akkumulátor idő

(Témakör létrehozásának dátuma: 23-08-2018 02:01 PM)
7706 Megtekintések
Arnokd73
First Poster
Beállítások

Üdv! Pár napja vásároltam használtan, nagyon jó állapotban egy Gear s3 frontier okosórát. Sajnos már az első nap kiderült, hogy 12 órát sem bír az akkumulátora. Mi lehet a hibam illetve lehet e cserélni benne az aksit?

0 tetszik
26 Válaszok
AdamSzabo
Voyager
Beállítások

Kedves Arnokd73!

 

Ha még nem tetted meg, akkor állítsd vissza az órát gyári állapotba (ez amúgyis minden használt termék vásárlása után ajánlott), vagy próbáld meg frissíteni a rendszert. Többen jeleztek hasonlót még tavasszal külföldi fórumokon, amire készült is egy frissítés, ezt lehet nem telepítette az előző tulaj. Emellett az is előfordulhat, hogy a korábbi felhasználó telepített rá valamilyen alkalmazást, ami gyorsan meríti az akkumulátort (persze nem szándékosan). Ha a frissítés nem segít, mindenképp megéri megpróbálni visszaállítani a gyári állapotot az órán, mielőtt szervízbe vinnéd.

 

Ezekkel a lépésekkel tudod telepíteni az új frissítéseket:

A telefonodon megnyitod a Galaxy Wearable (régi nevén Samsung Gear) appot

Rákattintasz a Beállításokra (Settings)

Majd kiválasztod a Gear adatai (About Gear) menüpont alatt a Gear szoftverfrissítését (Update Gear Software)

Ezután kilistázza az elérhető frissítéseket, és manuálisan feltelepítheted őket

 

Ezekkel a lépésekkel tudod visszaállítani a gyári állapotba az órát (az adataid és az alkalmazások törlődnek, érdemes lehet előtte lementeni, ha van rajta fontos adat):

Az órán belépsz a Beállítások (Settings) menüpontba

Kiválasztod az Gear adatai (Gear Info) alpontot

Majd a Gear alaph. (Reset Gear) kattintva, és azt leokézva készen is vagy

 

Remélem csak ennyi volt a hiba, és sikerül gyorsan megoldani. Kérlek jelezz vissza, ha van valami fejlemény.

Üdv,

Ádám

 

 

0 tetszik
Dóri444
First Poster
Beállítások

Üdv! Nekem is hasonló problémám lenne , szeptemberben kaptam az órát , 2napot simán ki bírt az akkumlator! Az elmúlt egy hétben 5órát sem bír ki , és a töltési ideje is meg 3xozódott ! Csináltam gyári visszaálítást, a frissítés telepítve van mind, mégis megmaradt a probléma. 😞

0 tetszik
TiborL
Helping Hand
Beállítások

Szia!

 

A fejlesztők tudnak a jelenségről, a napokban érkezni fog egy frissítés, ami megoldja a rendellenességet.

 

Üdv!

0 tetszik
jasy69
First Poster
Beállítások

2 napja azzal szenvedek, hogy reggel (5 órakor) leveszem töltőről a Gear S3 Frontiert és délre már le is merült szinte teljesen.

Kiderült, hogy az S-Healt program meríti le. Jött rá frissítés, fel is telepítettem, kivettem minden edzés figyelést és egyéb dolgokat. Szerintem mindent kikapcsoltam a programban, de ugyanúgy merül az aksi. 2 óra alatt 15%. Ennek a 15%-nak az S-Healt vitte el a 60%-t.

Ez nem normális.

Csináltam gyári visszaállítást egy hete akkor is emiatt a probléma miatt. Eddig bírta, tegnaptól megint produkálja a problémát.

0 tetszik
TiborL
Helping Hand
Beállítások

Szia!

 

A rendellenességet nem az SHealt okozza, minden bizonnyal ezért nem szűnt meg a jelenség az alkalmazás frissítésével.

 

Szíves türelmedet kérjük, a fejlesztők dolgoznak a frissítésen, ami hamarosan helyreállítja a megfelelő működést.

 

Üdv!

0 tetszik
jasy69
First Poster
Beállítások

Mi a helyzet? Hol van a frissítés?

Mert az óra így számomra használhatatlan... 😞

0 tetszik
jasy69
First Poster
Beállítások

Kedves TiborL!

 

Van pár ismerősöm akiknél már megszűnt ez a probléma, de nálam még mindig megvan.

Már újratelepítettem a telefonra is a Gear programot, reseteltem az órát is, de semmi változás.

Kérnék egy kis segtséget, hogy mit csináljak, mert mindennap ellenőrzöm, hogy van-e újabb software verzió az órára, de mindig azt írja, hogy a legfrissebbet használom.

 

Köszönöm

Gábor

0 tetszik
Márk
First Poster
Beállítások

Látom többeknek is van akkumulátor problémája. Utána olvastam külföldi fórumokon is, rengeteg panaszt találtam, de megoldást nem. 

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/wearabletech/page/1/thread-i...

 

Én új órát vettem (Gear s3 classic) úgy másfél éve. Pár hónapja kezdett csökkenni az akkumulátor idő. Mostanra fél napot bír. Mindent megcsináltam, gyári visszaállítás stb. Nem segít.

Nagyon idegesítő, túl drága eszköz, hogy ne lehessen használni... 

Még egy érdekesség: ha lemerült és kikapcsolt, a töltőre helyezve azonnal 60%-ot mutat. 

Ez a gond sok fórumon előjött (akku csere sem segít) mindenki szoftver problémára gyanakszik, de a Samsung nem reagál érdemben. 

Itt is azt olvasom a válaszban, hogy a Samsung tud a problémáról és hamarosan jön a frissítés. Ez a válasz 3 hónappal ezelőtt volt. Várható megnyugtató megoldás?

Érdemi választ várok! 

 

Köszönettel, 

Márk

0 tetszik
jasy69
First Poster
Beállítások

Kedves Márk!

 

Én is megcsináltam ezeket amit írtál, de semmi eredménye nem volt.

Beszereztem a legújabb firmware-t is az órára (R760XXU2CRK2), de ez sem segített. 😞

Elvittem szervízbe is, de ott 4500Ft kellett volna fizetnem azért, hogy bevizsgálják. Mivel már nem garanciás.

Hagytam az egészet a francba. Miért fizessek egy olyan problémáért ami a Samsung miatt keletkezett???

Van ismerősöm aki semmit nem csinált az órával és neki már minden rendben van.

0 tetszik